• marhoul

Tohle mě neoslovilo. Neříkám, nápad je to možná zajímavý, ale koukat se na dospělé, jak přehrávají malé děti, mě celou dobu otravoval, nikoli bavil, ani lascivní fórky u večerní tabule mi neseděly. Dobře obsazené, celkem pěkně natočené, však obsahově nic pro mě.(23.8.2019)

• xxmartinxx

Koncept riskantní - a nevyplatil se. Obsazení dospělých do rolí dvanáctiletých dětí sice má pár zajímavých okamžiků, vcelku se to ale omrzí a závěrečné polopatické sdělení pointy jen zdůrazňuje banalitu a prázdnotu všeho, co bylo před tím nekonečné dvě hodiny exponováno.(22.9.2018)

Obsazení dospělých: ze začátku trvá, než si divák zvykne, naopak film graduje a apelativní konec je naprosto na místě. Neskutečně vtipná a herecky silná podívaná.(8.5.2019)

Na konci filmu by som tej upratovačke najradšej jednu prijebal! Nemôžem inak, len takto vulgárne. Som normálne skoro z kože vyletel!(6.8.2019)

Adaś Miauczyński se během psychoanalzy vrací k traumatům z dětství, ze školních let. Uvědomuje si, že jeho problémem byla neschionost rozpoznat a nazvat emoce, které prožíval. Aby zlepšil kvalitu svého života, musí se v dospělosti naučit základní lidské emoce. (Heslo z polské databáze). Film získal zvl. cenu poroty a cenu poroty mladých na FF v Gdyni, je nominován na cenu Orel ve třech kategoriích. ....Pozoruhodné dílo navazující na předchozí osudy rodiny Miauczyńských (otce a syna, zde už je jen syn) ve filmech NIC ŚMIESZNEGO, DZIEŃ ŚWIRA a WSZYSTCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI , přičemž důsledně groteskní obraz reality je příznačný pro poetiku Marka Koterského. 90%.(1.3.2019)