Setkání

Hudba:

Borrtex

Jakub Neumann

Radko

Príjemná vzťahová jednohubka s happy endom. Zaujímavé a príznačné sú konkrétne prvky, určujúce zrod vzťahu. Plastová fľaška s ochutenou minerálkou (preukázaný zdroj prenikania mikroplastov do pitnej tekutiny, ochucovadlá - zdroj možných chemických škodlivín pre organizmus). Mobilný telefón (multiplikačná škodlivosť od psychickej závislosti cez stratu pozorovania okolia fokusovaním pohľadu na obrazovku, veľmi často v exteriérovom prostredí až po zdraviu škodlivé žiarenie). Domáce kino (zdroj odlúčenia od okolia, potenciálna sociálna izolácia). Sociálne siete ako zdroj randenia (absencia bezprostrednej fyzickej reakcie, reči tela - to žiadna kamera nenahradí). Knihy zredukované na manga komixy (posilnenie vizuálnej stránky myslenia, redukcia verbálnej). Mŕtve rezané tulipány v zime (prispievanie k vysokej uhlíkovej stope). Borrtexova hudba zvolená priliehavo k príbehu. Brnenské lokácie fajn. ()

Nevka

Na youtube tvorbu pěkně sestříhané i obstojně zahrané. I když mám "romantické" filmy převážně v oblibě, bohužel šel tento konkrétní námět trochu mimo mě, a moc mě nezaujal. Z uměleckého pohledu je to každopádně v naprostém pořádku. Z příběhů, kraťasů a seriálů (nepočítám pořady, názorová videa, recenze atd.) mi zatím nejvíce sedl Život Geeka. ()

DarweyD

Naprosto parádní minimalistický snímek ... pár úprav a dal bych 5 hvězd, ale rozhodně se mi líbí tenhle koncept běžný události v životě, převedením na emoční audiovizuální kraťas ()

Lukys

Řemeslně i herecky na amatérský snímek zvládnuté, leč uvnitř jednoduché až banální. Kdybych byl člověk se zlomeným srdcem a miskou čokoládové zmrzliny, litující se v posteli, bylo by to povzbuzující, ale takhle vážně ne. ()

Ttalgi

Pěkný kraťas s příjemnou hudbou v pozadí a navíc v ulicích Brna. Čistých 5* to není, ale za ty emoce, které to ve mně zanechalo tu pátou přidávám. ()