[KVIFF 2018, Na východ od Západu](2.7.2018)

Čekali jsme velké psycho od začátku až do konce a skutečně se nám ho dostalo. Velmi sugestivní zážitek s výborným hereckým výkonem Magdaleny Popławské. Film rozhodně není pro každého, protože postupný rozpad osobnosti hlavní představitelky s vámi pořádně mává. O to víc, že vás zároveň štve sebestřednost a lhostejnost manžela, a matka, která včas nezasáhne, aby dceři pomohla s odbornou péčí. Film je velmi zajímavý, ale opakovaně bych ho asi vidět nechtěla. (53. MFF KV)(16.7.2018)

Velmi působivé ztvárnění posttraumatické stresové poruchy. Hlavní protagonistka filmu se postupně propadá hlouběji do deprese a úzkosti, které neustále gradují a nemají konce. Za vše může její manžel – válečný zpravodaj –, jenž neustále jezdí z války do války a nehledí na to, že se kvůli tomu jeho ženě bortí její osobnost. Anny největší problém tkví v tom, že svého manžela opravdu plně miluje a neustálý strach z toho, že je na místech, kde může kdykoliv přijít o život, ji naplno pohlcuje a stahuje do nekonečné temnoty, kde není schopna normálně fungovat a cesta do psychiatrické léčebny je tak nevyhnutelná. Vše vyústí v to, že by pro ní bylo nejlepším řešením, kdyby její muž opravdu zahynul a ona se přes to pokusila přenést, než se dál utápět v tom, co by kdyby. Film má velmi přívětivou stopáž a rozhodně jde o velmi zajímavé téma, jehož zpracování je na vysoké úrovni – je to ale tak těžké a specifické, že mi dělalo trošku problém to celé přežvýkat. Rozhodně ale stojí za vidění – už jen pro efektní herecký výkon Magdaleny Popławské.(7.7.2018)