JamesSi

Epizoda 7 se pokouší představit vpodstatě komunitu číslo-supremistů, které vede dredatá černoška a kteří berou všechno bez čísel pasažérů jako negativní, ale vpodstatě čísla znamenají progress k "vykoupení" postavy. (Libují si tak ve svých negativních stránkách). Dokonce dojde i na rýpnutí na "fake news" (Conductor is fake!). Což mě přivádí k otázce, kdo vlastně určuje "vykoupení" postav? Spousta lidí nemá jen jednu definovanou vadu. Tahle série je hodně o peer-presure, kdy se hlavní postava Jesse, snaží zalíbit svým spolužákům a všem okolo i když ho nutí k negativním věcem (Are you a man?!). A člověk po zhlédnutí téhle epizody dumá - má tenhle seriál opravdu tak dopodrobna rozebírat? Není to skutečně jen náhoda a tvůrci se nesnaží říct nic o skutečném světě? Má ta černoška reprezentovat vůdce neonáckovských punkerů (viz Green Room - frick you nazi punks, viz level TV - v tom mailu bylo jen jedno české slovo "You are Nazí" , ale já nahý nejsem) ? Ale je to fajn, jen škoda, že všechna ta tajemství odhalila už první řada (kdo je stroj vedoucí, co jsou čísla apod). Nejoblíbenější postava druhé sérky je samozřejmě MT. A to za sebou ani nemusí mít V. ()