Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Policistka Emily je pověřena pátráním po vrahovi mladého klenotníka v ortodoxní židovské komunitě. S vědomím rabína a několika jeho spolupracovníků se nejdříve učí, jak se má chovat, oblékat a mluvit jako pravá židovka, aby nebylo prozrazeno její inkognito. Seznamuje se s rabínovými adoptivními dětmi Arielem a Leah. Během pátrání, které rozhodně nebude jednoduché, zjistí, že zmizely diamanty za 720 000 dolarů. Navíc Emily nevysvětlitelným způsobem přitahuje Ariel, který sice patří do zcela jiného světa, ale působí na ni neuvěřitelně uklidňujícím dojmem. V téže době přicházejí do klenotnictví bratři Baldessariové a nabízejí "ochranu", pochopitelně za nemalou finanční odměnu. Emily má podezření, že by s vraždou mladého muže mohli mít něco společného... (TV Nova)

(více)

Recenze (28)

Šandík 

všechny recenze uživatele

"Cizinec mezi námi" kupodivu selhává především na režii, která je mechanická, nevynalézavá a tak nějak podivně upocená. Také kamera není nikterak brilantní. Samotný příběh je ovšem napsán poměrně neotřele a v rovině mezilidských vztahů, pocitů a prožitků mu nechybí mnohovrstevnatost. Bohužel, kriminální složka příběhu čpí amatérismem na sto honů. Vyšetřování je vysloveně podivné, vyděrači se chovají trochu jako v laciném románu, ostatně celá kriminální rovina je notně šablonovitá a komplikovaná jen o chlup víc než skládačka pro děti předškolního věku, odhalení vraha je sice nečekané, ale také notně neuvěřitelné... Oprostíme-li se od tohoto (pravda vcelku zásadního) nedostatku, dostaneme však celkem fungující komorní psychologický film, řešící základní mezilidské problémy konfrontací dvou velmi rozdílných a v zásadě dosti protichůdných životních postojů. Herectví zúčastněných není špatné. Eric Thal jako Ariel zvládá svou roli s bravurou a také Mia Sara jako jeho filmová sestra Lea svým hereckým výkonem rozhodně neurazí. Melanie Griffithová jako Emily žel ovšem opravdu místy působí docela prkenně a to především ve scénách, kde jí scénář ukládá tvrdost a nekompromisnost. Místo toho je však spíše jen křehká a zranitelná. Tam, kde taková být má, zužitkuje ovšem tyto vlastnosti poměrně dobře. Jiskření mezi ní a Arielem skutečně funguje a také uvolněná poloha při rozhovorech s Leou či s oběma policejními parťáky je vcelku slušným kouskem herectví. Zmínit se sluší také výtečnou hudbu Jerryho Bocka. Celkový dojem: 65% ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele

Námět vypadal docela zajímavě, ale scénář je nudnej, předvídatelnej a nakonec se to zvrhlo v naprosto tuctovou romantiku na pozadí kriminalistickýho vyšetřování. Na začátku mi strašně vadila kamera a rušivý střihy mezi prací hlavní hrdinky a pohledy do života ortodoxních židů. Přišlo mi to neuvěřitelně amatérsky natočený. Když se tyhle dvě dějový linie propojily, tak už to tak strašný nebylo. K odhalení vraha se dospělo strašně rychle a křečovitě v dvou naprosto nesmyslných krocích na konci filmu. Vlastně šlo jen o scénáristou naplánovanou chybu, kterou vrah udělá. Vyšetřování totiž v tomhle filmu slouží jen jako záminka ke střetu dvou odlišných světů a kriminální zápletka s romantickou linkou k vyhrocení jistých situací. Děj se tak dostává z bodu A do bodu B občas dost krkolomnou cestou a postavy často nejednaj moc uvěřitelně. Jediná zajímavá věc, která vyzdvihuje film z hlubokýho podrůměru je náhled do života a zvyklostí ortodoxních židů, kterej je ovšem dost povrchní. Snaží se židy vykreslit v dobrém světle a aspektům víry, které by se divákům nelíbily, se obloukem vyhýbá. Škoda, čekal jsem něco víc. ()

Reklama

RHK 

všechny recenze uživatele

Melanie Griffith vyšetřuje vraždu uvnitř ortodoxní židovské komunity v New Yorku. Kvůli svému úkolu se stává na čas součástí rabínovy rodiny... Slušně natočená detektivka v režii Sidneyho Lumeta kořeněná neobvyklým prostředím chasidů. Bylo by to dobré jako love story, mínusem je na kriminálku poměrně nekomplikovaný děj s divným koncem, plusem krásná židovská hudba. Ukázka (židovský tanec): http://www.yidio.com/hasidic-dance-from-stranger-among-us/id/1242764658 ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Hlavnou zápletkou filmu je vyšetrovanie vraždy v rámci newyorskej komunity ortodoxných chasidských židov, ktorá sa ujde obyčajnej, blonďavej policajtke a práve z jej „infiltrácie“ do úplne odlišnej spoločenskej skupiny sa odvíjajú zaujímavé situácie - od spoznávania kultúrnych zvyklostí, prispôsobovania sa novým pravidlám práce i vyšetrovania, až po zaľúbenie sa do fešného a múdreho Ariela, ktorý však má v komunite dôležité postavenie a nezanedbateľné záväzky... Príjemná, napínavá kriminálka, ktorá zaujímavým spôsobom ilustruje život v minoritných náboženských skupinách. 3,5* ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Kdybych měl doporučit Cizince mezi námi, mohl bych argumentovat půvaby Melanie Griffith, která byla počátkem 90. let ještě k světu. Film je vhodný i pro fanoušky klezmer muziky a povrchní zájemce o svět ortodoxních židů. To ostatní, a nutno dodat, podstatné pro filmové umění za moc nestojí. Počínaje scénářem a konče režií Sidneye Lumeta, který je jinak podepsaný pod několika mimořádnými žánrovými kousky. Za mě jde spíš o podprůměrnou kriminálku. Celkový dojem: 40 %. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se od 12. září do 6. prosince 1991 v New York City (New York, USA). (GASTON73)

Reklama

Reklama