poster

Unfriend

 • Německo

  Friend Request

  (neoficiální název)
 • USA

  Friend Request

 • Velká Británie

  Friend Request

Thriller / Horor

Německo, 2016, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ****

  Laura je jedným z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "Facebook-ové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. Nemecký Hollywood prináša duchársku lahôdku, ktorá spĺňa tie najprísnejšie kritéria. Skutočne musím skonštatovať, že kvalita prevedenia dosahuje tú najvyššiu úroveň. Nie je to síce Wan (aby ste sa náhodou neposrali!), no lakačky fungujú, masky sú viac ako slušne spracované, gore napočudovanie taktiež, no a keď k tomu prirátam atmosféru, ktorá by sa miestami dala krájať, nemôžem inak - iba triezvo "chváliť". Sám za seba som spokojný. Pozeral som to za bieleho dňa a fungovalo to, takže či má príbeh hlavu aj pätu, na to sa zvysoka seriem. Človek by v živote nepovedal, že toto natočil Derick a Schimanski - 70%(19.7.2016)

 • malylada
  ****

  Za mě určitě nejlepší německý horor. Peníze šly na tom hodně znát a na pohled srovnatelné s hollywoodskou produkcí. Hrdinka si z milosti přidá do přátel outsidera školy, ublíží jí a začnou se dít velmi divné věci. Velmi mě překvapilo, na jak dobré úrovni hrají všichni herci, na čemž mnoho podobných hororů pohoří. Nápad se zápletkou je výborný a od začátku tato vyvražďovací duchařina ala Osudový dotek funguje na pět hvězd. Scény, kdy dochází k mordám jsou opravdu vypiplané a můžou se měřit s první ligou. Až po první hodině se začínají projevovat mezery ve scénáři a měl jsem pocit, jako by tvůrcům docházely nápady. Začala se vytrácet nápaditost, což ubralo na tempu a závěr se mohl povést o dost lépe. Trošku to zamrzí, nicméně v Top 10 hororů roku se bez problému vejde......8/10(30.12.2016)

 • Yoshitsune
  *****

  Už jsem sem chtěl na ty duchařské, čarodějnické a vymítačské filmy, totálně vysrat a zbytek hororového maratonu, sem chtěl jet hlavně ty letní tábory a podobný řezničiny. Tu na mně vyskočil Unfriend a já si řekl, no Němce jsme ještě neměl a šel do toho. A chyba to rozhodně nebyla, byť film nějakých čtyřicet minut, jede styl styl ala Mark Zuckerberg, tak první oběť hned nasadí jiný styl. A pokuď čekáte že to bude nudná vybíjená, s nudnou čarodějnicí, nenechte se zmýlit, gore je velice povedené a co oběť to nějaké lahodné gore. V tomhle ohledu krev stříká na všechny strany, ale ani o lekačky neni nouze, natož pak o parádní atmosféru. Režisér dü Němec tedy překonává jakýkoliv film, na tohle téma, co sem v poslední době měl možnost vidět. Protože ta proměna hrdinů, z frajerů co sou těžce v pohodě, na trosky bez života a sou schopni všeho, to se jen tak nevidí. Takže k tomu všemu si připočte celkem sympatické obsazení a lehce geniální konec, který aspiruje na nejlepší wow konec. A nebojím se říct, že film mi lehce připomínal předloňský It Follows a soundtrack tenhle dojem, jenom umocňuje. Je tu tedy jedna věc, která mi nejde na rozum, teda napadli mně různé varianty : posedlost, šílené zoufalství umocněné adrenalinem a nebo nízká gravitace. Narážím tím na to, co se stalo v nemocnici, problém je v tom že ve filmu tohle neni vysvětleno. Takže se musím spokojit s tím, že zrovna kolem prolítali mimozenšťani a zkoušeli ho unést. Navíc o stalkingu ví i král popu https://www.youtube.com/watch?v=Zi_XLOBDo_Y přijde mi trefné tedy sem hodit, ten song.(1.11.2016)

 • kolda1990
  ****

  No tak to brr teda, musím říct, že mě snad ještě nikdy takhle horor neděsil jako tento, lekačky fungovaly neuvěřitelně. Mražení v zádech, který jsem neměl ani za mých dětských let. Téma sociálních sítí pro mě sice nezajímavé, ale tady to prostě člověk odpustí. Moderní horor, který stojí za to vidět. Tak doufám, že to bude klidná noc:)(26.2.2017)

 • George Stobbart
  ****

  Trvalo to roky, ale nakoniec sa to podarilo a po várkach shitov sa aj v žumpe moderného hororu – teda v jeho CYBER subžánri objavilo niečo (viac než) pozerateľné. Či je to len výnimka potvrdzujúca pravidlo, ukáže až čas, no konečne je to aspoň film, ktorý je spracovaný sympaticky a nie tak over-the-top-kokotsky. Proste vydarený, moderný, teenagerský horor.(20.7.2016)

 • - V izbe Laury (Alycia Debnam-Carey) visí plagát k filmu A Streetcar Named Desire (1951). (Drtic)

 • - V 56. minutě je ve vyhledávači složek pacientů vyplněno „křestní jméno: Nedifar, příjmení: Marina“. Po otevření Marininy složky už je jméno zadáno správně. (Morrighan)

 • - Film byl natočen v Kapském Městě v Jižní Africe. (ARI50)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace