Unfriend

• Německo

(neoficiální název)

Thriller / Horor

Německo, 2016, 92 min

Námet sme už videli pri viacerých hororoch, to je pravda, ale spracovanie ma neustále udržovalo v pozore a veľmi bavilo a to bez ohľadu na to, že som Unfriend pozeral pri teplotách. I keď ten záver... ten mi akosi nesedel. Nevystrašil ma, len mi prišiel taký samoúčelný. SPOILER:Lebo keď si vezmeme do úvahy, že dievčina po smrti zabíjala Lauriných blízkych z pomsty a chcela docieliť to, aby bola sama, prečo sa potom z Laury na záver stala podobná bad-witch aj ked jej (zatiaľ) nikto neublížil? Nepriateľov si akurát tak išla vytvárať čo celé ničí koncepciu labilnej Mariny, ktorá sa k vraždeniu dostala zo psychicky nepriaznivého prostredia, v ktorom bola odmalička šikanovaná..(1.10.2016)

Netvrdím, že sa na to nedalo pozerať, alebo, že tam nezafungovala nejaká tá atmosféra.. Jednoducho len mám pocit, že je to tak trochu vykrádačka. Pripomínalo mi to japonské horory zmiešané s klišé tých amerických. Pokiaľ už mám pri sledovaní pocit, že toto som už niekde videla a ani nie raz, tak to celkovo zníži zážitok, ktorý z filmu na koniec mám.(10.10.2016)

Děcka, pojedeme do Německa! Proč?! Budeme zjišťovat, zda má německý talent Simon Verhoeven něco společného se slavnějším režisérem Paulem Verhoevenem. Simon bude muset povinně otevřít ústa a podíváme se, jestli mu na mandlích nezůstala nějaká biologická hmota pocházející z Paulových varlat. Ukaž, vyplázni jazyk, pěkně udělej ááá. Jak tak koukám, na jazyku jsem identifikoval jen zbytky Miller Mix, tak kde se, hergot donnawetter, vzal ten tvůj nesporný talent natočit za pár hadrů solidně vypadající a příjemně mrazivý horor na téma sociální sítě a jejich vliv na vaginu. Tak počkat, úplný zázrak na poli hororové tvorby to zase až tak není, scénář by určitě potřeboval lepší fazonu, jenže s ohledem na to, v jakém režijním ejakulátu se doposud zručný Simon rochnil, je to dílo přímo výstavní. Pěkný vizuál nechává rozehrát příběh dvou protikladných slečen, které pojí sociální síť. Nemá smysl příliš zabíhat do podrobností a vyzrazovat děj, ten je ostatně na německé poměry celkem inteligentně vystavěn. Speciální efekty jsou plně funkční, s hereckým obsazením není problém, tvůrci casting nepodcenili, určitě neuvidíte herce přeposlané ze zkalených filmů Rosahunde Pinčové. Zajímavá závěrečná pointa se postarala o dobré a nečekané vyznění filmu. Tenhle horor neobsahuje žádné extra drsné scény, s tím, co má, si vystačí. Režisér by se už neměl vracet do Německa, přece jen reálně hrozí, že svůj "zámořsky" vyhlížející kousek ve své domovině hned tak nezopakuje. 7/10(13.1.2017)

Moderní a hodně aktuální ,,téma" spojené a propletené do klasické tuctové duchařiny... člověk by čekal sračku ala Unfriended (2014), tady to ale příjemně funguje a i ty otřepaný klasický situace celkem dobře fungují. Pár lekaček opravdu vyleká, herecké obsazení v pořádku, film graduje, nenudí a i přes ten, pro mě pokažený, závěr, jsem si odnesl příjemných 90 minut ...a to i přes přihlédnutí k faktu, že německá hororová filmografie je skoro stejná bída, jako ta česká a proto každý příjemnější kus z jejich produkce, je zároveň dvojitá radost pro fajnšmekry. 3,5 *(24.2.2018)

Friend Request je pro mne překvapením roku, že předčil u mne Conjuring 2 i Lights out dohromady a zároveň je nejlepším zástupcem Cyberinternet žánru. Je velká škoda, že Friend Request nešel do kina místo naivního Cybernatural, poněvadž zde funguje úplně vše. Vynikající atmosféra, infarktové lekačky( z té jedné jsem nespal celou noc a nic intenzivnějšího jsem neviděl za svou hororovou kariéru), prvky okultismu, záhada sociálních síťí, slušná brutalita, perfektní masky a prvotřídní vizuál. Vůbec nevadí, že příběh je nejslabším prvkem filmu, když vše ostatní funguje bezvadně. Hlavní hrdinka je navíc příjemně sympatická, ta záporná naopak správně slizská. Už dlouho jsem při hororu neměl tak úzkostlivě nepříjemné pocity jako zde, dost možná způsobené právě oným tématem, protože představa, že píšu Recenzi na své FB stránce a bylo by to pro mě osudné, mě celkem mrazí :D Sluchátka povinnost. Story 6/10, Atmosféra 9/10, Gore 7/10, Vizuál 9/10, Akce 5/10, Napětí 8/10,Humor 3/10. Zábavnost 8/10, Lekačky 10/10.85%(10.9.2016)

• - Film byl natočen v Kapském Městě v Jižní Africe. (ARI50)

• - V 56. minutě je ve vyhledávači složek pacientů vyplněno „křestní jméno: Nedifar, příjmení: Marina“. Po otevření Marininy složky už je jméno zadáno správně. (Morrighan)

• - V izbe Laury (Alycia Debnam-Carey) visí plagát k filmu A Streetcar Named Desire (1951). (Drtic)