Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

tron

Kvalitný nemecký film? A dokonca horor? Neuveriteľné! Síce klame telom (postavy rozprávajú po anglicky, hlavnú postavu hrá Austrálčanka), ale ide každopádne o nemeckú výrobu s pohľadnou sexi hrdinkou, solídnym zlom a viacerými síce klišé strašiacimi scénami, ale zároveň aj dosť nepríjemnými, čo je v horore myslené ako pochvala. Hlavnou hrdinkou postupne odhaľované univerzum „čudáčky“ je príjemne originálne (zrkadlá, spolužiaci, čarodejnica, škola, osy...), takže sa nestíhate nudiť. Určite to nie je nič svetoborné, ale musím s príjemným prekvapením sucho skonštatovať, že som sa bavil a bol spokojný. ()

ricci.s

Zatiaľ jednoznačne najlepší tohtoročný horor z Nemecka. Mladá, pekná a obľúbená študentka si pridá na facebooku osamelú podivínku. Keď ju však vyhodí, jej život sa zmení na peklo. Smutná holčina sa totiž odkrágľuje, no jej duch baží po pomste. Už tu bolo viac hororov o sociálnych sieťach, a očividne film čerpal z podľa mňa debilného Unfriended, takže nič nové pod slnkom sa tu čakať nedá. No na druhej strane tu bolo všetko, čo na hororoch vyhľadávam. Sympatickí herci, dostatok podarených ľakačiek, pekné masky, a odmietnutý duch nešetrí vôbec nikoho. Komu sa páčia jednoduché, prehľadné, ale fakt vydarené teenagerské duchárinky, pri ktorých netreba veľmi premýšľať, tak to určite ocení. U mňa sa tento horor bez pochýb umiestni v tohtoročnej TOP 10 a k plnému počtu chýbalo len málo (tentokrát sa veľmi rád povznesiem nad slabší scenár). Nechápem len, na kieho boha má niekto na FB cez 800 priateľov, ja osobne toľko ľudí ani nepoznám. Fakt prijebaná doba. Ale tú strigu by som si určite pridal, taký vymakaný profil ako mala ona sa často nevidí. ()

verbal

Witchcraft Networking. Když vám slizká a pošahaná čarodějnice hakne Assbuk pentagramovým kódem, jste jako mladý degenerát okamžitě v hajzlu a nemáte s kým sdílet statusy dřív, než byste řekli koncepční pičovina. Jenže ono to není až tak pičoidní, jak by se po Odebírání z přátel mohlo zdát. Tenhle Maledictus ex machina je totiž mimo asociální sítě hustě vypečený, hnusně bubavý a roztomile brutální, přičemž docela vkusně vykrádá Blervičskou ježibabu a nezůstává při tom jen u pár „děsivých“ větví a dvaceti deka hororového Gothaje, poházeného v mechu. Ne, on to dá všem těm postiženým dětem, co si musí v Zukrbrkově sběrně osobních dat kompulzivně vyměňovat kokotí fotečky, debilní videjka a co hodinu čekovat profílky, aby jim náhodou neuniklo, kdy se jde některé z nich vysrat, a mohly to polajkovat a vypalečkovat, pěkně naprudko sežrat v opravdovém hřejivém lidsko démonickém sociálním kontaktu. Rozhodně jedno z nejpříjemnějších překvapení z letošního obvyklého tlustého, hnědého a třikrát zatočeného hororového videonadělení. ()

Fr

,,ONA CHCE, ABYS BYLA OSAMĚLÁ. JESTLI JE TO PRAVDA, TAK JSI JEDINÁ, KDO JE V BEZPEČÍ…" /// Tak si představte, že existujou existence, který nedokážou pochopit, že nejlepší parta je jeden. Takže tady jedna taková nemilá osoba děsivě a duchařsky cyberstalkuje a celkem frajersky redukuje počet přátel chudinky Laury. Teen obsah, fajn strašení, taky hezký animace… a sledováním za úplňku, se sluchátkama, nejenže nic neposerete, ale zajisté (ne)potěšíte vašeho kardiochirurga. Filmovej všeuměl Simon Verheoven je slušným hororovým příslibem! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Scházíme se před černým zrcadlem. 2.) Dělám si prdel z „gotický“ holky. 3.) Thx za titule „arilka a badboy.majkl“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** ()

EvilPhoEniX

Friend Request je pro mne překvapením roku, že předčil u mne Conjuring 2 i Lights out dohromady a zároveň je nejlepším zástupcem Cyberinternet žánru. Je velká škoda, že Friend Request nešel do kina místo naivního Cybernatural, poněvadž zde funguje úplně vše. Vynikající atmosféra, infarktové lekačky( z té jedné jsem nespal celou noc a nic intenzivnějšího jsem neviděl za svou hororovou kariéru), prvky okultismu, záhada sociálních síťí, slušná brutalita, perfektní masky a prvotřídní vizuál. Vůbec nevadí, že příběh je nejslabším prvkem filmu, když vše ostatní funguje bezvadně. Hlavní hrdinka je navíc příjemně sympatická, ta záporná naopak správně slizská. Už dlouho jsem při hororu neměl tak úzkostlivě nepříjemné pocity jako zde, dost možná způsobené právě oným tématem, protože představa, že píšu Recenzi na své FB stránce a bylo by to pro mě osudné, mě celkem mrazí :D Sluchátka povinnost. Story 6/10, Atmosféra 9/10, Gore 7/10, Vizuál 9/10, Akce 5/10, Napětí 8/10,Humor 3/10. Zábavnost 8/10, Lekačky 10/10.85% ()

• V 56. minutě je ve vyhledávači složek pacientů vyplněno „křestní jméno: Nedifar, příjmení: Marina“. Po otevření Marininy složky už je jméno zadáno správně. (Morrighan)
  • Film byl natočen v Kapském Městě v Jižní Africe. (ARI50)