Unfriend

• Německo

(neoficiální název)

Thriller / Horor

Německo, 2016, 92 min

Film je pomerne originálny, ale hlavne aktuálny tak ako sa len dá. Nepatrím do skupiny závislých na internete a už vôbec nie facebooku a podobne. Film poukazuje nielen na internetovú závislosť, ale hlavne na povrchné a pochybné priateľstvá cez facebook. Čím viac, tým lepšie. Stovky, tisícky...žiadny problém. Atmosféra sa buduje postupne, s blížiacim sa koncom graduje a nájde sa niekoľko dobrých strašidelných momentov. Po sympatickej hlavnej predstaviteľke je asi notebook a monitor počítača najviac vyťažená "postava" a hrá tu dôležitú úlohu prenášača zla. Pridáním nejakých zaujímavých scén alebo malými úpravami, to mohol byť kľudne i horor roku, takto len zaujímavý horor. Po filme mi už odraz v monitore nikdy nebude pripadať bezvýznamný...70%.(5.2.2017)

Naši západní sousedé se teda vytáhli! Atmosferická pecka, která těží ze současného trendu sociálních sítí, ale i ze starších duchařin a lesních ježibab. Herci jsou v pohodě, lekačky fungují na výbornou, svižně to odsýpá a konec je taky celkem dobrý. Pro mě rozhodně překvapení a nejlepší německý horor za hoooodně dlouhou dobu. Určitě doporučuju!(7.12.2017)

Němci když si dupnou, tak umí . Ale žeby sem si z tohoto snímku vytrhla páteř, to ne. Jak found fuck footage bejvalky, tak naběhl " social network " násuv do všech žánrov. Nic nápadité, jen oukej vyfabrikovaný málem "slash " produkt, ktorý si bude užívať svoj aktuálny trend. Do tohoročnej 100ky sa ale isto vmestí.(5.8.2016)

Unfriend vypadalo v první třetině jako něco velmi slibného, nového a zlověstného. Začínala jsem postupem času i věřit nadšeným ohlasům. Nakonec to ale nebylo až tak slavné. V první řadě jsem ani trochu nečekala, že by mohl scénář vyústit v úplně odlišný směr, než jsem původně čekala. Možná jsem z toho byla spíše zklamaná, protože se potom objevovalo čím dál tím tuctovějších a předvidatelných scén. Dvojnice Taissy Farmigy byla fajn, ale stopáž mi nějak neubíhala a obecně to bylo všechno takové neuvěřitelné a zlo až příliš všemocné.Ale na takové to béčkové postrašení ucházející.(2.10.2016)

Milé překvapení! Jako zdejší hororový odborník jsem si v rámci dnešního svátku Halloween udělal filmový hororový maraton. Unfriend dopadl solidně. Sympatičtí herci (chválím zejména výkon hlavní hrdinky), příběh, který vás baví. Vše natočené slušnou kamerou a s dávkou napětí. SEHR GUT NĚMECKO, SEHR GUT. Když se na to podívám z profesorského hlediska, jak náleží mému postavení v tomto žánru, závěr filmu se nevydařil. Je to velmi častý nešvar hororů. Ten závěr! Přesto se tento horor vejde do TOP10 pro rok 2016. Hodnotím 4*. PS: Fejsbuk nemám, nestojím o něj. Nejspíš bych měl stejně přátel, jako ta čarodejnice!(31.10.2016)

• - V izbe Laury (Alycia Debnam-Carey) visí plagát k filmu A Streetcar Named Desire (1951). (Drtic)

• - Film byl natočen v Kapském Městě v Jižní Africe. (ARI50)

• - V 56. minutě je ve vyhledávači složek pacientů vyplněno „křestní jméno: Nedifar, příjmení: Marina“. Po otevření Marininy složky už je jméno zadáno správně. (Morrighan)