Unfriend

• Německo

Thriller / Horor

Německo, 2016, 92 min

Děcka, pojedeme do Německa! Proč?! Budeme zjišťovat, zda má německý talent Simon Verhoeven něco společného se slavnějším režisérem Paulem Verhoevenem. Simon bude muset povinně otevřít ústa a podíváme se, jestli mu na mandlích nezůstala nějaká biologická hmota pocházející z Paulových varlat. Ukaž, vyplázni jazyk, pěkně udělej ááá. Jak tak koukám, na jazyku jsem identifikoval jen zbytky Miller Mix, tak kde se, hergot donnawetter, vzal ten tvůj nesporný talent natočit za pár hadrů solidně vypadající a příjemně mrazivý horor na téma sociální sítě a jejich vliv na vaginu. Tak počkat, úplný zázrak na poli hororové tvorby to zase až tak není, scénář by určitě potřeboval lepší fazonu, jenže s ohledem na to, v jakém režijním ejakulátu se doposud zručný Simon rochnil, je to dílo přímo výstavní. Pěkný vizuál nechává rozehrát příběh dvou protikladných slečen, které pojí sociální síť. Nemá smysl příliš zabíhat do podrobností a vyzrazovat děj, ten je ostatně na německé poměry celkem inteligentně vystavěn. Speciální efekty jsou plně funkční, s hereckým obsazením není problém, tvůrci casting nepodcenili, určitě neuvidíte herce přeposlané ze zkalených filmů Rosahunde Pinčové. Zajímavá závěrečná pointa se postarala o dobré a nečekané vyznění filmu. Tenhle horor neobsahuje žádné extra drsné scény, s tím, co má, si vystačí. Režisér by se už neměl vracet do Německa, přece jen reálně hrozí, že svůj "zámořsky" vyhlížející kousek ve své domovině hned tak nezopakuje. 7/10(13.1.2017)

Za mě určitě nejlepší německý horor. Peníze šly na tom hodně znát a na pohled srovnatelné s hollywoodskou produkcí. Hrdinka si z milosti přidá do přátel outsidera školy, ublíží jí a začnou se dít velmi divné věci. Velmi mě překvapilo, na jak dobré úrovni hrají všichni herci, na čemž mnoho podobných hororů pohoří. Nápad se zápletkou je výborný a od začátku tato vyvražďovací duchařina ala Osudový dotek funguje na pět hvězd. Scény, kdy dochází k mordám jsou opravdu vypiplané a můžou se měřit s první ligou. Až po první hodině se začínají projevovat mezery ve scénáři a měl jsem pocit, jako by tvůrcům docházely nápady. Začala se vytrácet nápaditost, což ubralo na tempu a závěr se mohl povést o dost lépe. Trošku to zamrzí, nicméně v Top 10 hororů roku se bez problému vejde......8/10(30.12.2016)

Byl by to ještě lepší horor, kdyby to nemělo tak nepříjemně předvídatelný průběh, kde se v podstatě nestane nic, co by bylo skutečně nečekané. Ale jako lekací horor to docela funguje, navíc se cítíte nepříjemně, když má něco přijít a jste z toho nesví, protože víte, že to nebude pěkné. Zapojení sociálních sítí je funkční, i když místy nelogické.(22.4.2017)

Moje hodnocení je asi trochu ovlivnění tím, že jsem čekal propadák. Takže je to takový lepší průměr, ale ty čtyři mu prostě hodím. Fakt mě to celkem chytlo a vůbec to nebylo nějak debilní. Fungovalo to naprosto skvěle, je to opravdu spíš thriller, kam režisér hodil pár lekaček. Ale dost tomu dodávají sympatičtí herci a námět, který osloví.(6.11.2016)

Zatiaľ jednoznačne najlepší tohtoročný horor z Nemecka. Mladá, pekná a obľúbená študentka si pridá na facebooku osamelú podivínku. Keď ju však vyhodí, jej život sa zmení na peklo. Smutná holčina sa totiž odkrágľuje, no jej duch baží po pomste. Už tu bolo viac hororov o sociálnych sieťach, a očividne film čerpal z podľa mňa debilného Unfriended, takže nič nové pod slnkom sa tu čakať nedá. No na druhej strane tu bolo všetko, čo na hororoch vyhľadávam. Sympatickí herci, dostatok podarených ľakačiek, pekné masky, a odmietnutý duch nešetrí vôbec nikoho. Komu sa páčia jednoduché, prehľadné, ale fakt vydarené teenagerské duchárinky, pri ktorých netreba veľmi premýšľať, tak to určite ocení. U mňa sa tento horor bez pochýb umiestni v tohtoročnej TOP 10 a k plnému počtu chýbalo len málo (tentokrát sa veľmi rád povznesiem nad slabší scenár). Nechápem len, na kieho boha má niekto na FB cez 800 priateľov, ja osobne toľko ľudí ani nepoznám. Fakt prijebaná doba. Ale tú strigu by som si určite pridal, taký vymakaný profil ako mala ona sa často nevidí.(19.7.2016)