Tenebris (amatérský film)

Česko, 2018, 90 min

Pavel Dorotka

Pavel Dorotka
  • honajz2

Já jsem na amatérské filmy dost mírný v hodnocení kromě veselého dua Veselý/Cejpek. Jenže Pavel Dorotka mi dokázal, že je neschopný úplně ve všem. Maestro Veselý občas sem tam zvládl práci s kamerou, ovšem tady je kamera naprosto otřesná. Pořád se klepe, cuká, v některých záběrech se neustále rozostřuje a zaostřuje (!). Střihy úplně náhodně, ani si s nimi nikdo nedal práci. Herecké výkony taky špatné. V nějakých chvílích to i vypadá, že by tu někdo nakonec byl schopný něco málo zahrát, ale i tak. A scénáře snad ani moc nebyl, chvílema mi přišlo, že se improvizovalo. Nejlepší je ale teda děj, ty jo. Tak jednu třetinu filmu tvoří to, že hlavní hrdina nesmyslně chodí všude možně a zbytek filmu se věnuje neskutečně nudnému příběhu o novináři, co se chytne zprávy o nějaké vraždě tří lidí a on z toho chce mít sólokapra a tak se o to začne zajímat a dozví se, že je v tom nějaký bubák a on se ho pokusí v Podsvětí porazit. Wow. Už jenom celé to provedení je neskutečně pitomé a nejpitomější je začátek (film začíná záběrem na logo Facebooku, pak na znak lajku, pak zase logo Facebooku, ze kterého lítají lajky a hned po tom záběre na logo YouTube, které se točí dokola, jako by to byl spořič obrazovky) a konec (asi tři dějové linie, přičemž každá je stupidně (ne)uzavřená. Paráda. Upřímně si myslím, že každý amatérský filmař je schopnější, než Pavel Dorotka, protože je tady vidět, že je v tom naprosto neschopný. A když už jsem neschopný, tak to nenatuhuju na 81 minut nebo na víc než dvě hodiny (!!!), jak chtěl pan režisér, ale na nějakou přijatelnou délku. Ale to musí Pavel Dorotka pochopit sám. Odpad zcela jistý. Btw, a prý že se u toho budou lidi bát, to snad ne...(2.12.2018)

• EmaDivna

Tohle přece nemůže nikdo myslet vážně. Film nevypadá ani jako amatérský, ale jako sto minut dlouhý vtip, který se někdo pokouší vydávat za film. Teď seriozně: Tvůrci, pokud jste tohle mysleli vážně, napadlo vás někdy natočit záběr na jiný než první pokus? Vybírat herce třeba z ochotnických divadel nebo kohokoli kdo aspoň trochu umí hrát? Nejde o peníze, jde o snahu. Celé je to směšné, nudné, nejde o prostředky, jde o ideu. Tenhle snímek/něco se jen snaží kopírovat hollywoodský filmy a vůbec nechápu k čemu něco takovýho je. Hodnocení: Kdyby šly dávat minusový hvězdičky, dala bych plný počet.(30.6.2019)

LOOOOOOOOOL(20.11.2018)

• Mikel LetsGo

V prvé řadě musím říct, že toto je amatérský film za minimum financí, s neplacenými herci.Vzhledem k tomu, se tedy jedná o slušný počin. Bohužel mám dojem, že to šlo zvládnout mnohem líp. Spousta dobrých prvků zaniká v celkovým dojmu. Děj je zajímavý se zvraty, ale místy dost nelogický až chaotický.Třetinu snímku hlavní postava prostě jen tak nachodí nesmyslně sem a tam. Střih se chorobně vyžívá v přechodových fázích u nichž člověk ztrácí pojem o tom, jestli se film chce tvářit jako čistokrevná duchařina a nebo pohádka o Nebojsovi. Nemůžu se ubránit dojmu, že 20 minut filmu je tam tak nějak navíc, a namísto toho tam pár výrazných míst v ději chybí.Celkově to pak působí docela rozpačitým dojmem. PS: akční scéna s foťákem na půdě je epická :D :D(8.10.2018)

• luka4615

Předně musím ocenit fakt, že autistické duo z Telče v podání Pavla Dorotky a Pavla Šebesty opět našlo nové dno, kde je jakákoliv sebereflexe či kvalitně odvedená práce sprosté slovo. Tenebris se totiž okamžitě po zhlédnutí řadí mezi ty "díla", u nichž byste si nejraději vyškrábali oči či z naprostého zoufalství začali dobrovolně sledovat “pořady” tragéda Soukupa na TV Barrandov. Ptáte se proč? Je to zejména způsobeno kamerou a celkovým nasvícením, které se pravděpodobně rozbilo, jelikož 3/4 snímku se odehrávají v naprosté tmě. Avšak toto by se “tvůrcům” dalo možná i prominout, kdyby zbytek atributů, které tvoří dobrou filmovou podívanou fungoval tak jak má. Ale co čert nechtěl, nefunguje ani to! Scénář psal pravděpodobně zaměstnanec místní čističky odpadů po kompletní lobotomii a “herci” šíleně přehrávají, přičemž z nich padají naprosto retardované a šroubované dialogy. Korunu tomuto kalichu zoufalství dává hlavní záporná postava, která podezřele připomíná Cecilku z komedie “Slunce seno erotika”, kterak se převlékla do gumové masky a začala strašit na mlýně v Hošticích. U “snímku” Tenebris se tedy budete bát jedině toho, aby Vás při sledování nikdo neviděl. A to je vzhledem k velkohubým prohlášením “tvůrců” o kvalitní podívané vážně k smíchu.(17.11.2018)

• - Kniha, kterou David Fiala (Pavel Dorotka) čte v galerii, se nazývá „Tajnosti Londýna“ a napsal jí Paul Féval. (lalabo)

• - Hlavní postava měla být původně lovec duchů, Pavel Dorotka si ale tenhle záměr rozmyslel a z lovce se stal novinář. (lalabo)

• - Pavel Dorotka musel změnit obsazení poté, co si začal milostný románek s kolegyní. Když se o tom dozvěděl snoubenec dotyčné slečny, tak herec usoudil, že pro dobro všech bude nejlepší když obsadí někoho jiného. (lalabo)