Reklama

Reklama

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)


Kapitola 20: Nalezenec (S03E04)

(epizoda)
  • USA Chapter 20: The Foundling (více)

VOD (1)

Din Djarin se vrací k utajené mandalorianské buňce. (Disney+)

Recenze (41)

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych po dosledování jakékoliv epizody Mandaloriana byl jakkoliv zklamaný. Bohužel po této epizodě se to tak trochu stalo. Tato epizoda mě vrátila do seriálu Obi-Wan Kenobi, kde se tvůrci chtěli zavděčit všem, ale nakonec se nezavděčili nikom a vznikl z toho takový nemastný -  neslaný paskvil. Bylo tady toho na mě až moc, Groguův flashback byl sice zajímavý, ale jako k čemu? Všichni už z minulých dílů víme co se stalo. Moc jsem to nepochopil proč to tam bylo. 2. polovina této série snad už bude lepší. ()

tomik99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Znovu mám smíšené pocity. Na jednu stranu tu máme pro seriál až typický příběh - příšerka, její lovení a následně zlikvidování. Je asi zřejmé, že posté to fungovat nebude, zvlášť když to samé jsme dostali dvě epizody dozadu. Flashback rozhodně potěšil a sebral vítr z plachet všem fanouškům, kteří vymýšleli nesmyslně nereálné teorie. S epizodou jako takovou jsem neměl problém, ale v kontextu celé série s ní problém mám. Nějakou dobu už přešlapujeme na místě a Din Djarin se nikam neposouvá, nevyvíjí a seriál se mu nevěnuje. Zato Bo-Katan Kryze prochází daleko lepším a zajímavějším vývojem. ()

Reklama

Hellierer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ochotnické divadlo, které v některých momentech vypadá hůře než staré filmové D&D. Fakt jako. Na ten StageCraft se vys*rte! Tohle není cesta pro budoucnost vizuálně působivých projektů. To je akorát cesta pro bolest očí! Kusy flashbacků pak nabízejí jakousi zajímavost a lehký posun v linii Groga taky konečně potěší (ačkoliv provedení je ke zblití). Ale zbytek je jenom obyčejný filler, který vlastně není ani moc zábavný a baví až svou závěrečnou bizarností. Fuj! ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Aklimatizace/konverze Bo-Katan v plném proudu a já zjišťuju, že je momentálně tím nejzajímavějším i nejambicióznějším z třetí série. Epizoda sice zmíněné věci provádí svou běžnou rutinou (která je opravdu zábavná až ve svém finále), ale asi to stačí. Mando si připíše další zářez, Grogu si zahopsá a dočkáme se flashbacku, který je zjevně součástí postupného odhalování (a mohl být zařazen kdykoliv). Opravdovou radost mi přinesly poslední minuty, protože ta kombinace Bo-Kataniny fascinace a WTF momentu s adopcí kuřat je prostě kouzelná. 7/10 ()

Chen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro celkový příběh asi ne úplně podstatná epizoda, ale jde o něco, co mi připomnělo, proč má tak rád Star Wars. Vynikající atmosféra, působivá akce, zajímavý flashback a vykoupení pro představitele Ahmeda Besta, který ztvárnil Jar Jar Binkse. Možná bych mohl být hnidopich a snaž se najít nějaké chyby (a ony se vyskytly), ale proč bych to dělal, kdy jsem si po zhlédnutí dvacáté kapitoly cítil jako ve chvíli, kdy jsem viděl první film Hvězdné války? ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • Kelleran Beq byl Mistr Jedi, který dohlížel na padawany, když procházeli zkouškami řádu. Měl přezdívku „The Sabered Hand“ a nehraje ho nikdo jiný než Ahmed Best, který hrál Jar Jar Binkse v prequelech. (Veskoslav)
  • Klonoví vojáci, kteří napadali senátní ochranku spolu s Kelleran Beq (Ahmed Best), patří k tzv. Shocktrooperům – vojákům, kteří se specializovali na lov nebo ochranu důležitých osob. (Veskoslav)
  • Kyrimorut byla odlehlá pevnost nacházející se na Mandalore. Byl to domov klanu Skirata, stejně jako všech klonových vojáků a Jediů, kteří potřebovali uniknout před Impériem. Poprvé je zmíněna v knize „Star Wars Legends“ z roku 2007, a to v „Republic Commando: True Colors“. (Veskoslav)

Reklama

Reklama