Chapter 1: The Bounty (S01E01) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 39 min

 • Solverino
  ***

  No nevím, pořád je to pohádka pro trochu větší děti... není tam nic temnýho, žádný gore... nic.. člověk musí vypnout mozek a logiku aby na to mohl koukat. No je to trochu lepší než klasický Star Wars, ale nic úžasnýho. Chtělo by to podstatně víc přitlačit na pilu (ale chápu USA + rating PG13 = víc prachů)(15.11.2019)

 • PavelVanekArt
  ****

  První dvě epizody jsou fajn. Není to tak super jak bych čekal, ale je to sympatický. Mandalorian je badass když se jedná o práci, sympaťák když o nic nejde. Svět je vymodelovaný a přednesený s láskou k SW, vidět je i velkej rozpočet a sázka na jednu kartu. Příběh vypadá na klasický cliché najdi/doruč, vyřiď všechny co to chtějí doručit/zabít, obrať se proti zaměstnavateli a zachraň náklad. Akce je přemršťená ale na pohled fajn a nemám ponětí, kam tvůrci míří s Mandalorianovým ,,nákladem”. Pokud nebudou vymýšlet kraviny, tak by mohlo jít o nejlepší SW příběh spolu s Rogue One, Solo od dob epizody III. Lepší než VII a VIII už to bylo od traileru. Akorát bych tomu vytknul délku epizod. 30 minut je fakt málo na seriál tohodle formátu.(17.11.2019)

 • micle21
  *****

  Absolutní krutopřísnej nářez! Mam obří radost, že se to povedlo. Jediná výtka je ke stopáži. Ze všech těch zbytečně dlouhých hodinových serošů by zrovna tenhle kousek měl mít přes hodinu a ne 38 min! Chodící piraňa pobavila, skvělá výprava, netypická hudba, která ke Sw skvěle sedí, Pedro Pascal i když bez tváře skvělej a ten konec(28.12.2019)

 • ComicGuy
  ****

  Už prvá epizóda dokázala niečo ,čo nedokázali epizódy 1,2,7,8, a SOLO, - vytvoriť atmosféru. Už v prvom diely sa toho stalo viac ako v zmienených epizodách. A to som si myslel ,že po Rogue One nič dobrého zo Star Wars ságy nevzíde. Trailer bol nudný a nezaujímavý a výsledok prekvapujúci ,teda aspoň prvý diel ,na to ako to dopadne si budem musieť chvíľu počkať. Som rád ,že si tvorcovia povedali ,že opäť do Star Wars implementujú temnú atmosféru ,pretože za mňa tá sa tam hodí najlepšie. A tiež som rád ,že si povedali ,že hlavný charakter bude väčšinu času držať hubu takže episode 2 syndrome sa našťastie neopakuje. Zatiaľ slušných 77%(17.11.2019)

 • KlárkaS
  ****

  Hmmm. Cením analogový vizuál a westernový feeling, a pak možná ještě, no... Wernera Herzoga, když říká "lower your blasters"? Jinak je to takový lazy storytelling (flashback hlavní postavy v pilotním díle v prvních 20 minutách mě vlastně vyloženě štve svojí nenápaditostí, navíc když máte komfort několikadílné série...) Takový bezpečný start, kde se víc sází na nostalgii než originalitu, ale přála bych si něco víc. Ale ono to přijde!(13.11.2019)

 • - Mimozemšťan, od ktorého Mandalorian (Pedro Pascal) kupuje vznášadlo, patrí k druhu Kubaz. Zástupcu tohto druhu sme mohli vidieť už v Hviezdne vojny IV - Nová nádej (1977), v ktorom informuje Stormtrooperov, že našiel droidov, ktorých hľadajú. (rasistik)

 • - Keď Mandalorian (Pedro Pascal) prechádza trhoviskom, na ohni sa opeká zviera, zatiaľ čo druhý príslušník jeho druhu sa zdesene prizerá z klietky. Jedná sa o druh Kowakian monkey-lizard. Jedného z týchto tvorov choval Jabba the Hutt ako domáceho miláčika v Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho (1983). Táto scéna je pomerne desivá vzhľadom k faktu, že sa jedná o pomerne inteligentné tvory so zmyslom pre humor. (rasistik)

 • - V pilotním díle vidíme Blurrga, jenž se poprvé objevil ve Star Wars: Klonové války (od r. 2008) – Liberty on Ryloth (2009), Supply Lines (2010), Slaves of the Republic (2011), ale také ve Star Wars: Povstalci (od r. 2014) – Hera's Heroes (2016). Toto ne moc inteligentní stvoření bylo před lety roztroušeno po galaxii, včetně Endoru a Rylothu. Dále se představilo v novelách „Thrawn: Alliances“, „Aftermath“, „Aftermath: Empire's End“ či „Galaxy's Edge: Black Spire“ anebo ve hře „Star Wars Battlefront II“. (3T)