Chapter 2: The Child (S01E02) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 31 min

Tvůrci:

Jon Favreau

Rick Famuyiwa

Jon Favreau

Tento diel je oproti tomu predošlému trošku viac "starwarsový". Muž bez mena (pri pohľade na Mandaloriana sa stále nemôžem zbaviť myšlienok na Clinta Eastwooda) síce odhaľuje trochu svoju ľudskosť, príbeh si však stále zachováva svoj nádych napätia a akcie, obohatený tentokrát aj o trochu humoru. Dnes nie je možné natočiť čokoľvek zo sveta Star Wars, aby to časť divákov nechválila a druhá neplánovala vraždu tvorcov. Tým, ktorých tu chytá depresia kvôli deju epizódy, hovorím: tento diel nebol určený na to, aby nám priniesol nejaký zvrat, bol len na to, aby nám bližšie predstavil isté dieťa. A to sa mu podarilo. Čo sa týka hudby, tak to je úplne subjektívne; mne vyhovuje. Jediné, čo by som tomu vytkol, je opäť krátka stopáž, i keď poriadne nabitá, prakticky bez hluchých miest. Už len čakať na ďalší diel, ktorý bude snáď konečne trošku dlhší.(16.11.2019)

Nová stopáž čítající pouhou půlhodinu překvapující, ovšem zcela opodstatněná - jak jeden můj známý kolega prohlásil, jedná se o standardní délku pro sitcom - tato epizoda k němu ale vskutku neměla daleko. Po celou dobu jsem se řezal smíchy jako u SW doposud nikolivěk. Absolutní minimum dialogů, maximální dávka vezoucí se na notě plnohodnotného geekovského humoru. No neber to!(16.11.2019)

Čo by to bolo za seriál z prostredia Star Wars, keby sa v ňom neobjavili Jawovia. Milé otravné potvorky, ktoré ale dokážu človeku pekne zmepríjemniť život o čom sa na vlastnej koži presvedčí aj Mando. Veľmi dobre časovaná epizóda. Vôbec som sa nenudil a to je dosť podstatné. Teším sa čo prinesie ďalšia časť s little Yodom. 99%(29.6.2020)

Sci-fi Clint Eastwood pokračuje ve své misi. Tentokrát se setká s pár známými tvářemi z originální trilogie. Celkově se zde moc nemluví, ale už jsem si zvyknul. Jelikož se děj odehrával na jednom místě, příběh působil konzitentněji oproti prvnímu dílu, kde se lokace střídaly až moc rychle na 30min. Takto nějak si představuju i chystaný seriál s Obi-Wanem. 4*.(15.11.2019)

HAHAHAAH!! Pokud se vám nechce čekat na titulky, nemusíte. V této epizodě se moc nemluví, ale co především...má tak primitivní scénář, že se nic nedozvíte, ani kdyby to bylo dabované. Vlastně by stačilo pár komixových bublin, ve kterých by bylo vzdychnutí, pípání, dětský mumling... . Nebýt to tak pěkně udělané a ze světa WS, tak je to čistá dvojhvězda. Když jsem psal, že mám raději příběhy a la seriál Klonové války...prostě dopadlo na mě karma kladivo, možná celá továrna na kladiva...protože to vypadá, že Mandalorian bude v duchu těch nejdětinštějších epizod SW Klonové války. Musel bych být velký nerd, abych obdivně vzdychal nad ...hahaha...temným zpracováním SW, které nás zavede do podsvětí...bla, bla, bla... . Ale přes to všechno, nebo možná právě proto, mě to pobavilo a určitě se budu dívat dál. PS: už chápu tu divnou hudbu...s motivy SW by to bylo směšné všem. Disney jak vyšitý... .(15.11.2019)

• - Oči Jawů na planetě Arvala-7 jsou více červené, zatímco ti na Tatooine je mají do žluta. (NiWi)

• - Jeden ze záběrů odhaluje jméno planety, které zní Arvala-7. (NiWi)