Mandalorian se spolu s partou žoldáků pokusí osvobodit nebezpečného odsouzence z vězeňské lodi. (Disney+)

Kaka

Minimalisticky pojaté vězení a velmi zajímavá skvadra nájemných lovců, kteří tvoří Mandalorianovi více než zdravou konkurenci, navíc každý z nich zcela jiný, plus se dočkáme dalších a dalších SW pomrkávání v podobě X-wingů a cestování hyperprostorem. Už chybí jen světelné meče a bude to komplet. Velmi dobrý díl. atmosferický, se stupňovaným napětím. ()

TheDarKnig

Příběh tedy zase o moc nepostoupil, ale na rozdíl od předchozích dvou epizod jsem tady dostal hodně slušný prison break s postavami, které byly dostatečně zajímavé (a měly díky délce dostatek prostoru), s dobrou režií a choreografií soubojů, nějakým tím zvratem (ačkoliv to nebylo samozřejmě zase nic překvapivého) a se zapojením do širšího kontextu galaxie. Což je pro mě asi největší plus. I když mě rozhodně bavilo vidět i ten kontrast a napjatý vztah mezi Mandem a ostatními lovci/žoldáky. Mando pod dohledem malého dítěte opravdu taje.. svým vlastním způsobem. ()

filmfanouch

Týden před premiérou Star Wars: Epizody IX- Vzestupu Skywalkera vychází šestá kapitola Mandaloriana. A opět platí, že zatím co první čtyři epizody napsal showrunner seriálu Jon Fevreau a pátou poté Dave Filoni, tak Chapter 6napsali Christopher Yost a Rick Famuyiwa, režisér této kapitoly, který už režíroval Chapter 2. Ano, režisér s podtitulem Child, který nám nadělil naháněčku Manda s Jawy a Mandův souboj s Mudhornem a společně s závěrečnou přestřelkou Chapter 3 tak nadělil zatím nejlepší akční scény seriálu se vrátil u Chapter 6 k režii a člověk tak mohl doufat, že se co se týče akčních scén Famuyiwa nezaostane za sebou samým. A zároveň se dalo zvědavě očekávat jak si Famuyiwa poradí za psacím stolem. A na Chapter 6 ve finále cením asi nejvíc to jak odlišná v porovnání s ostatními epizodami je. Především potěší účast Marka Boona Juniora. Herec, který se objevil už ve Fincherově Sedm, Nolanově Mementu nebo Batmanovi začíná a člověk by si u něj vzpomněl i na pár čestných roliček si dal na nějakou dobu od velkých projektů pauzu a je to škoda, protože Junior má pořád svoje specifické charizma a jako Ran, Mandův známý z minulosti se ukazuje, že Junior na to pořád má. Vzpomenout si jenom na Juniora by ale byl hřích. Je tu totiž i Clancy Brown! Legendární Hadley z Vykoupení věznice Shawshank se zde objevuje jako devarian Burg a i pod vrstvou make-upu se dokáže herecky vyřádit a především hraje roli, která Brownovi sedí asi nejlépe- nasraný hromotluk, který je fyzicky schopný pozabíjet několik lidí holýma rukama. A především je tu Natalia Tena! Nymphadora Tonksová z Harryho Pottera nebo Oša ze Hry o trůny tu hraje Twi´lečku Xi´an, která má s Mandem hodně zajímavou minulost a dokáže skvěle balancovat mezi tím být sexy a drsnou mimozemšťankou. Famuyiwovi a Yostovi se ale především podařilo mezi všemi postavami (krom zmíněné trojice mezi ně ještě patří Mayfied v podání Billyho Burra a droid Zero s hlasem Richarda Aoyadea) vystavit parádní chemii a vytvořit tak opravdu drsný tým žoldáku+ Mandaloriana+ ´´našeho malého zeleného McGuffina´. Především mezi Mandem a Xi´an to funguje hodně parádně. Především se ale ještě lépe upevňuje vztah mezi Mandem a ´´ McGuffinem´´, který opět ukazuje, že má v sobě něco speciálního a pořád je to on kvůli kterému je především v druhé polovině spuštěn kolotoč ke kterému kvůli ´´McGuffinovi´´ zatím dochází od Chapter 4 vždy. V Chapter 6 také můžeme poprvé vidět jistou část Nové Republiky o které se seriál prozatím jenom zmiňoval a potěší především návrat legendárních X-Wingů s hodně cool sbírkou čestných roliček v kokpitu. A Famuyiwa opravdu neklesl a dodal jednu perfektní akční scénu ke které dojde v druhé polovině a zase předvádí skvělou přehlídku akce. Není to sice nic co by překonalo onu naháněčku s Jawy připomínající kultovní naháněčku s tankem v Indianu Jonesovi a Poslední křížové výpravě a i souboj s Mudhornem ve finále byl o trochu působivější, Famuyiwa ale pořád dodal sekvenci, která patří zatím do TOP 5 akčních scén seriálu a i to bohatě stačí. Uvidíme jak dalšími epizodami (a sériemi) bude žebříček vyvíjen. Především závěrečná naháněčka v chodbách stanice, která působí jak z horroru je parádní. A práce s červenou barvou též. Chapter 6 ve finále parádně pracuje s rozpracovanou mytologií Star Wars, nadělí několik parádních easter eggů, Ludwig Göransson dodává další parádní hudební motivy a především ukázal něco co jsme ve světě Star Wars tak úplně neviděli, protože celá zápletka s útěkem z vězení byla rozhodně zajímavý nápad a Famuyiwa s Yostem napsali tuhle epizodu bravurně. Především se opět lépe vykresluje Mandův charakter a ke spokojenosti mi už stačí jen fakt, že už v příští epizodě musíme vidět Giancarla Esposita jako Moffa Gideona. A uvidíme jak se moc se ve finále potvrdí hlasité internetové teorie jak bude Chapter 7 propojena se Vzestupem Skywalkera.... () (méně) (více)

Cappuccino

Lepšie ako predošlá časť,akcia bola slušná, no vedľajšie postavy nestáli za veľa a dej zas a znova nikam nepokročil. Pokiaľ sa bude každá epizóda točiť iba okolo novej Mandovej misie v rámci honby za žoldom, tak to nemá zmysel. ()

dennykr

V heistovém cameo festu se na pozici režiséra vrací brilantní Rick Famuyiwa, jehož epizody patří k dosavadním vrcholům seriálu. Má totiž schopnost „provzdušnit" prostor pravidelným zapojováním pohybu kamery v dialogových scénách tak, že se v kruhu hýbe kolem postav. Rozhovory pak nepůsobí staticky, třeba jako ty režírované Davem Filonim, jehož práce na SW animácích je bezmála geniální, ale co do strnulosti inscenace a kamery je dokonalým následníkem George Lucase. Famuyiwa zase přináší smršť dobrých nápadů, jak pojmout akci a třeba Mandovo plížení se problikávající chodbou patří k tomu nejlepšímu, co novinka od Disney+ zatím nabídla. // Jde o třetí díl v řadě, který funguje dominantně na úrovni samostatného epizodního světa a variuje nárazové zakázky. V Sanctuary zvítězila morálka nad finančním odškodněním při parafrázování Sedmi samurajů a Gunslinger nabídl konfrontaci se dvěma různými typy záporných postav. Prisoner ukazuje další alternativu – týmový heist. Ustaví skupinu záporáků, s nimiž je Mando nucen spolupracovat, a ti ho posléze zradí, takže následuje nekompromisní pomsta. Dokonce se v řídící místnosti otevírá první výrazný konflikt ve vizuální parafrázi Hodného, zlého a ošklivého. // Na tomhle díle jsou fascinující hlavně dvě věci. Zaprvé ta nádherná práce s tónem, který se diametrálně promění. Jestli předešlé epizody mířily k mladším divákům, Prisoner se stylizovanou špinavostí a nabručenými postavami drží na opačné straně. Ta brilantní práce s kamerou a barvami tomu jen pomáhá. Zadruhé znovu ukazuje, jak je Mando nekompatibilní s okolím. Proměna jeho charakteru je zpřítomněna v rozporu s hodnotovými řády, s nimiž dříve souzněl. Krátká věta „jako za starých dobrých časů“ tak není nostalgickým vzpomínáním, ale hořkým konstatováním vzájemného nesouladu. Ruptury mezi morálkou minulosti a morálkou současnosti. Dítě Manda proměnilo. // A teď ještě pár drobností. Jedovatý komentář "I wasn’t a stormtrooper, wise-ass!" vtipně naráží na populární stereotyp neschopných vojáků impéria. Nekonečný zdroj dobře špatných vtipů typu: Co by se stalo, kdyby spolu v jedné místnosti bojovali Stormtroopeři a červené uniformy ze Star Treku. / Mandova historie také podle všeho obsahuje nějakou misi na planetě Alzoc III. Ta je v současném kánonu zmíněna pouze v knize Last Shot, ale mohli jsme ji navštívit třeba ve videohře Republic Heroes. A nesnášel jsem ji v Empire at War. / Nejoblíbenějšího droida mého dětství – servisního MSE-6 – potká dost krutý osud a konečně ho někdo potrestá za to pískání. / Mando se taky v jeden moment pokusí sundat Burga dveřmi, ne nepodobně jako to udělal Luke s Rancorem v Návratu Jediho. / A na závěr důležité cameo – tedy mimo piloty X-wingů s tvářemi tří režisérů seriálu – Matta Lantera jako vojáka Nové republiky. Hayden Christensen je stále můj Anakin číslo jedna, ale ten Lanterův z Klonových válek je v těsném závěsu. ()

Scalpelexis

Rozhodně zábavnější epizoda, co předešlé 2. Sice na příběhu tomu přidala přesně 0%, ale fajn akce téměř od začátku až do konce si mě udobřila. 2x jsem se uchechtl ("I was not a stormtrooper!", Baby Yodův "Zachraňte Vojína Ryana" moment) , pár nostalgických vsuvek. Pokud ale takhle budou pokračovat poslední 2 epizody, tím myslím absencí jakéhokoliv příběhovému posunu, tak budu celkově 1. sérií zklamán. ()

Necrotongue

Šestá epizoda zase dostala seriál do polohy, v jaké bych ho rád viděl. Slušná porce solidní akce, zbytečná konverzace osekána na minimum a svižný děj. Tvůrci se ale hlavně dokázali vyhnout úplným nesmyslům, s nimiž přišli v obou předchozích dílech. ()

PKD

Dal bych plný počet, ale po čase mě začala těžce štváti, ta rádoby sexy twilečka s tím svým otravným...aaaaargh!!! každých 5min., když nebyla spokojená. ()

Lenka.Vilka

Stylem vyprávění dost podobné jako předchozí díl(y). Nemám žádný problém s těmahle epizodníma prácema. Právě naopak, je to fajn koncept, který funguje sám o sobě a zároveň jako natažení děje. Je to tak skoro u každého seriálu, než se hlavní pointa vyřeší nebo vyřeší a znovu zamotá v posledních dvou či pouze posledním díle. Tak snad každému dochází, že sleduje seriál, ne na osm dílů rozdělený film...a je zvláštní si na to stěžovat  :/ ()

BROKEN_

Mnohem lepší než předchozí dvě epizody. Velmi dobrá akce, Baby Yoda opět boží, a cameo Dava Filoniho potěšilo. Příští díl má nabídnout nějaké to propojení s devátou epizodou, nebo nejspíš půjde jen o upoutávku? Nechám se překvapit. Zatím je seriál The Mandalorian velmi slušně rozjetý. Jen tak dále. :) ()

drackula

V celkovom dianí sa seriál skoro vôbec neposunul, ale napriek tomu ma tento "side quest" bavil. Mando sa prejavil v plnej paráde a konfrontácia s bandou žoldnierov nemala chybu. Objavili sa aj X-wingy, čo viac si želať. 90% Disney Plus ()