Chapter 7: The Reckoning (S01E07) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 38 min

Tvůrci:

Jon Favreau

Režie:

Deborah Chow

Scénář:

Jon Favreau

Střih:

Andrew S. Eisen

Scénografie:

Andrew L. Jones

Kostýmy:

Joseph A. Porro
(další profese)
 • Spielbergo
  *****

  Příběh první série se chýlí ke konci a tak nám děj začíná gradovat, ovšem že to bude takto kulervoucím způsobem, to jsem nečekal. Vždy jsem Star Wars považoval proti Star Treku za infantilní, ale s příchodem Rogue One jsem byl přesvědčen o opaku a Jon Favreau mě definitivně utvrdil v tom, že i Star Wars vás mohou přikovat do sedačky, pokud je má na starosti někdo, kdo má znalosti a hlavně KOULE! Kdo nedá 5 hvězd, nemá rád Star Wars.(21.12.2019)

 • TheDarKnig
  *****

  Nejlepší epizoda. Zpětně jsem musel plně docenit i předchozí dějové odbočky, díky kterým všechny postavy dostaly dostatek prostoru pro představení i jednoduchou charakteristiku, příběh i vesmír, ve kterém se odehrává, získal na rozměru a Mando a dítě měli dost času na postupné rozvíjení vztahu i odhalování náznaků budoucích věcí (v případě dítěte bylo důležité také množství neskutečně roztomilých momentů, kdo by proti tomu něco měl). Tato epizoda z toho hodně těží, postavy mají mezi sebou vybudovanou důvěru, případně respekt a jejich interakce jsou rozvíjeny logickým směrem; vše stojí na základech, které vytvořily předchozí epizody. Malý zelený přítel si tentokrát krade momenty jiným, pro vesmír a pro jeho malinkatou postavu mnohem zajímavějším způsobem (zůstává zábavnost i roztomilost). A ústřední zápletka přinese výbornou, napínavou a dobře napsanou cestu až k výbušnému a překvapivě emotivnímu finále, dialogy jsou tentokrát zcela bezproblémové (někde jsou přímo skvělé) a nemusel jsem ani nikde přivírat oči nad divnými rozhodnutími postav. V neposlední řadě dojde na doposud asi nejlépe vybudované momenty a situace (včetně skvělého flashbacku, jehož význam je větší než by se na první pohled mohlo zdát), které ztělesňují to, co na tomto vesmíru milujeme. Člověk si v takových chvílích říká, že ani v Disney éře není ještě esence SW úplně ztracena. Celkovému silně pozitivnímu dojmu z této epizody nakonec napomáhá i sebevědomá, pevná režie Debory Chow. Ze tří nejlepších epizod Mandaloriana natočila dvě. Obi-Wan je v dobrých rukou.(18.12.2019)

 • filmfanouch
  *****

  Společně s Epizodou IX byl vypuštěn předposlední díl seriálu Mandalorian a je hned na začátek nutno dodat, že zatímco J.J. Abramsovi se nejlepší epizodu Skywalker ságy dodat nepodařilo (respektive se mu nepodařilo překonat sebe samotného j Epizody VII!), režisérka Deborah Chow překonala sama sebe a po třetím díle opět natočila prozatím nejlepší díl Mandaloriana ! Sedmá kapitola má totiž zatím nejlepší příběh, podaří se jí spojit několik důležitých postav z předchozích dílů skoro až do týmovky a Chow zde hodně čerpá z jejich interakce a dokáže dokonce parádně vyždímat emoce především v samotném závěru epizody. Krom našeho Manda a "malého McGuffina" se vrací všechny důležitý postavy z předchozích dílů a dočkáme se tak návratu Greefa Kargy, Knuiila, Cary Dune a dokonce IG-11! Seriál se po 3 výplňkových epizodách vrací k hlavnímu ději a rozhodně dojde tak i na opětovné shledání s "Klientem" v podání Wernera Herzoga, který je zase jednou neskutečně super. Herzog je ale ve finále malý pán, protože dorazí postava po které jsme dlouho volali- Gideon v podání Giancarla Esposita! Espositův Gideon je od začátku hodně výrazným záporákem, který se více svého prostoru pravděpodobně dočká až v samotném finále, už to co předvádí v Chapter 7 ale funguje a především se ukazuje, že by z něj neměli mít strach jen nepřátele ale i spojenci. Nick Nolte se vrací jak Knuiil a zase je super. Gina Carano se vrací jako Cara Dune a je zase fajn. Taika Waititi jako IG-11 zase střílí hlášku že druhou a Weathersův Karga mě zase potěšil v tom jak nečernobílý je a z něj události Chapter Three neudělali regulérního záporáka. Favreau jinak za psacím stolem napsal zatím nejlepší konverzace a reálně nemůžu Chapter 7 vyčíst snad nic. Poctivý skoro vyvrcholení 1. série co zvládá být super na všech frontách a funguje jako zatím suverénně nejlepší epizoda seriálu. A na finále v režii Taiky Waititiho se těším neskutečně a především jsem rád, že se právě autorka nejlepších dvou epizod Mandaloriana chopí celého seriálu s Obi-Wanem Kenobim.....(19.12.2019)

 • ComicGuy
  *****

  /SPOILERY!/ Tvorcovia sa pre tentokrát rozhodli ísť omnoho drastickejším a brutálnym štýlom ,ktorý novému Star Wars len svedčí. Odjakživa som čakal kedy sa vo hviezdnych vojnách ukáže niečo ,kde nemá hlavný protagonista ani náhodou navrch a jeho plán je síce prepracovaný ,ale kvôli kvantite nepriateľov a malému množstvu nábojov ,ktoré má je jeho plán neuskutočniteľný a vyzerá to ,že už z toho ani nie je úniku. Najviac som si užil scénu jak Manda napadli draci a rovnako sa mi páčila aj nasledujúca prestrelka ,ktorá bola prehľadná ,ale dostatočne skromná ,aby sa nehrotila jak v sequel trilógii...Páčil sa mi návrat I have spoken farmára ( sorry ,ale práve mi vypadlo jeho meno a neviem ho nikde nájsť ) ,no veľmi som bol šokovaný aj jeho nečakaným odchodom. Ako sa z tohoto Mando vyhrabe je mi fakt otázne...(31.12.2019)

 • maruna0007
  *****

  Prozatím nejlepší epizoda! Úžasný díl, ve kterém se vrací postavy z předešlých dílů, takže tohle byl nejspíš důvod, proč jsme dostaly celkem zbytečné díly, ale teď to do sebe skvěle zapadá, že mi nic z toho nevadí. Baby Yoda neskutečný! To jak s ním tvůrci pracují je bomba! Závěr? Nedejchal jsem. Očekávám skvělé finále. Gus z Breaking bad is here! :-D(20.12.2019)