Chapter 8: Redemption (S01E08) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Andrew L. Jones

Kostýmy:

Joseph A. Porro
  • Milda003

Někomu se to zdálo dobré, ale mně ne. Mluvím konkrétně o tom protahování "předání dítěte", kde si dva Stormtroopeři klabosej a čekaj na potvrzení, jestli můžou nebo nemůžou přijet se "zásilkou". A takovýhle kravin tam bylo víc. Vlastně celej ten utok Stormtrooperů mohl skončit během 2 minut ale místo toho měli protivníci - naši hrdinové čas do zapadu slunce atd atd ... Tohle se nepovedlo ... Všechny předešlé díly super a tohle ?!(7.1.2020)

Velkolepé finále. Bitva se Stormoopery ve městě byla trochu přehnaná. Nový padouch na scéně. Utahování si z mušky trooperů taky paráda. Poprvé vidíme tvář našeho hrdiny. Baddass robot. Něco o původu mandalorianů a i zeleného dítěte. Další pokračování už bude obsahovat další cestování a akci. A méně představování.(12.1.2020)

Za mě důstojné finále, předchozí polovina v podobě 7. dílu měla lepší režii ale jako celek to funguje dobře a završilo to úvodní řadu seriálu, který vytvořil dva naprosto špičkové kladné hrdiny nové éry Star Wars. Mimochodem v tomto díle poměrně dobře funguje humor hned v několika scénách a závěrečný střih na Gideona je také velká pecka.(28.12.2019)

Jon Favreau je dobrý režisér, ale jako scénárista? Tak hloupoučkej scénář bych čekal od patnáctiletého nerda, který má pokoj přecpaný plastovými hračkami s motivy SW. Chápu, že jde o fanservice, ale proč proboha na úkor logiky? Zabít, nezabít, počkat až se rozmyslí, živého prcka, mrtvého prcka, chráním prcka, chráním mandaloriana, nezvládnu to, umřu, zvládnu to a běhám jako čipera... to je prostě strašná slátanina. Chápu, proč tady všichni slintají blahem, ale tato epizoda byla opět vlastně o ničem...jen se pomrkávalo na odkazy ze SW universe. Nevím jak moc velký přínos měl Waititi...všichni mají pocit, že za vtípky stojí on, ale ty byly nejspíš už ve scénáři a nejsem si jistý, jak moc by si do něj nechal Favreau kecat. Každopádně úvodní scéna se stormtroopery byla vrcholem nejen celé epizody, ale bohužel celé řady. To je taková škoda, že bylo tolik prostředků a snahy promrhaných vlastně jen na vytvoření postavy Baby Yody...což se sice studiu bohatě vrátí na hračkách, ale náročnější fanoušek SW, může leda tak zamáčknout slzu.(27.12.2019)

Skvělá epizoda a ukončení 1.série. Výborný droid IG-11 a mandalorianský kovář. Přímo otřesná je ale Gina Carano, na kterou jsem se moc těšil. Odpustil bych jí, že je vyžraná jak to prase, protože její dny v UFC jsou dávno sečteny, ale spíš mi vadí, že po herecké stránce je úplně nulová. Každá replika, každý výraz tváře = utrpení. Snad ji nahradí někdo jiný. Jo a světelný meč na úplném konci vypadal otřesně. Naopak, úvodní debata stormtrooperů je vrcholem epizody a možná i celé série.(29.12.2019)

• - Meč, který má v ruce Moff Gideon (Giancarlo Esposito) na konci epizody, je Darksaber, který se objevil v obou animovaných seriálech ze světa Star Wars a byla o něm zmíňka i ve filmu Rogue One (2018). Mandaloriané Darksaber berou jako znak moci a ten kdo ho vlastní, vládne všem Mandalorianům a určuje směr „Cesty Mandaloriana“. (UncleMorty)