Chapter 8: Redemption (S01E08) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Scénografie:

Andrew L. Jones

Kostýmy:

Joseph A. Porro

Průměrné finále. Jak už tu mnozí zmínili, nejlepší částí byl úvodní rozhovor stormtrooperů, zbytek však alespoň pro mě celkem o ničem, včetně souboje Manda s Tie Fighterem... Čekal jsem, že dojde na nějaké větší odhalení zejména ohledně Baby Yody, o kterém tak po první sérii víme stále jen to, že to je nejgeniálnější marketingový tah posledních x let a Disney si skvěle namastí kapsu prodejem jeho panenek... Taky se mi nezamlouvala scéna se sundáním helmy, Mando bez ní vypadá charismaticky asi jako Kylo Ren, prostě seriál má své mouchy, ale celkově to tak nějak funguje.(28.12.2019)

Za mě důstojné finále, předchozí polovina v podobě 7. dílu měla lepší režii ale jako celek to funguje dobře a završilo to úvodní řadu seriálu, který vytvořil dva naprosto špičkové kladné hrdiny nové éry Star Wars. Mimochodem v tomto díle poměrně dobře funguje humor hned v několika scénách a závěrečný střih na Gideona je také velká pecka.(28.12.2019)

• Milda003

Někomu se to zdálo dobré, ale mně ne. Mluvím konkrétně o tom protahování "předání dítěte", kde si dva Stormtroopeři klabosej a čekaj na potvrzení, jestli můžou nebo nemůžou přijet se "zásilkou". A takovýhle kravin tam bylo víc. Vlastně celej ten utok Stormtrooperů mohl skončit během 2 minut ale místo toho měli protivníci - naši hrdinové čas do zapadu slunce atd atd ... Tohle se nepovedlo ... Všechny předešlé díly super a tohle ?!(7.1.2020)

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Rozpočet: $15 mil. || Povedlo se! Důstojné zakončení skvělých posledních 3 epizod. Když je od začátku očekávání téměř na nule, pak potěší jakékoliv vyvrcholení. Konečně můžu říct, že jsem se o postavy zajímal, bál a fandil jim. Odpovědělo se na většinu důležitých otázek, ale zůstalo jich dost pro další sérii. Taika Waititi se s tím umí poprat. Takto měla vypadat hned první epizoda nebo alespoň druhá polovina série. Scéna s nešikovnými Stormtroopery, z nichž jeden je sám Taika, je geniální. Závěr je epický vrámci možností. Povedlo se vytvořit vztah hl. postav mezi sebou stejně tak i hl. postavy samotné. Do té doby byli jen do počtu pro jednu epizodu. Stále se však nepovedlo vytvořit dostatečně nebezpečného záporáka nebo hrozbu. 85%.(29.12.2019)

Stormtroopeři NETREFÍ, bad-ass kovářka, supercool IG-11, Mando versus TIE fighter, nádherně naznačená zápletka pro druhou sérii a THIS IS THE WAY, kterou Disney nenašel ve filmový trilogii. Gigantický univerzum SW skýtá nekonečný množství potenciálních příběhů a pokud někdo jednou za čas vypotí podobnou desperátskou perlu, nebude to nikdy na škodu. Snad se tvůrci v budoucnu rozmáchnou ještě víc, jelikož víc epických putování po roztodivných světech by určitě Mandalorianovi během pátrání po "nepřátelských mudrcích" slušelo.(27.12.2019)

• - Meč, který má v ruce Moff Gideon (Giancarlo Esposito) na konci epizody, je Darksaber, který se objevil v obou animovaných seriálech ze světa Star Wars a byla o něm zmíňka i ve filmu Rogue One (2018). Mandaloriané Darksaber berou jako znak moci a ten kdo ho vlastní, vládne všem Mandalorianům a určuje směr „Cesty Mandaloriana“. (UncleMorty)