Mandalorian a jeho spojenci jsou obklíčení. Jejich mocný nepřítel zná minulost každého z nich. (Disney+)

Colby Sawyer

Nezaměnitelný rukopis Taiky Waititiho finále neuvěřitelně sedl. Úvodní rozhovor scout trooperů byl prostě geniální. Celkově má finále výborný timing. Celá epizoda má perfektně vyvážený humor, akci i takovou tu finální osudovost. Navíc velmi cením konec, který je decentní s žádným přehnaným cliffhangerem, ale má zároveň i příslib do budoucí druhé série. ()

jjjerry

Asi nejlepší díl série. Příběh má konečně nějaký smysl a odvíjí se dál. Seznámení s postavami mohlo být klidně delší. Bohužel scénář a logika děje má stále hrozné díry. To si v Disney myslí, že diváci mají v průměru 6 let nebo jsou tak hloupí scénáristi? :( SPOILER: proč jim dávají čas na útěk? proč se vykecávají při útěku? jednu umírá a za 10s je zazračně uzdraven? a držet se stíhačky bez inerciálních tlumičů je najednou pohoda ENDSPOILER Sundání helmy jsem fakt nečekal. Vibročepel na konci super. zase je to jako Pejsek a Kočika (vařili dort, dali tam plno dobrých věcí, ale celek se moc nedá konzumovat) ()

Kinofil

|| TV-14 || Disney/Lucasfilm || Povedlo se! Důstojné zakončení skvělých posledních 3 epizod. Když je od začátku očekávání téměř na nule, pak potěší jakékoliv vyvrcholení. Konečně můžu říct, že jsem se o postavy zajímal, bál a fandil jim. Odpovědělo se na většinu důležitých otázek, ale zůstalo jich dost pro další sérii. Taika Waititi se s tím umí poprat. Takto měla vypadat hned první epizoda nebo alespoň druhá polovina série. Scéna s nešikovnými Stormtroopery, z nichž jeden je sám Taika, je geniální. Závěr je epický vrámci možností. Povedlo se vytvořit vztah hl. postav mezi sebou stejně tak i hl. postavy samotné. Do té doby byli jen do počtu pro jednu epizodu. Stále se však nepovedlo vytvořit dostatečně nebezpečného záporáka nebo hrozbu. 85%. ()

filmfanouch

Závěr 1. série Mandaloriana je tady! Nutno dodat, že osm epizod Mandaloriana uteklo jako voda i když čekání na ně rozhodně ne. Zvláště to platí u Chapter Eight, protože na tu se od Chapter Seven muselo čekat 9 dní. A finále 1. série si vzal na starost Taika Waititi, kterého krom hlasu droida IG-11 můžete znát jako režiséra Thora: Ragnarok nebo čerstvé pecky Králíček Jojo. A Waititi nejen, že nezklamal a nepolevil z tempa oproti předchozím epizodám ale rozhodně natočil ve finále i jednu z nejlepších epizod. Neoznačil bych Chapter Eight jako nejlepší epizodu seriálu, rozhodně by se mi ale aktuálně společně s Chapter Three a společně s Chapter Seven vešla do TOP 3. Chapter Eight totiž nejenom funguje jako funkční tečka za 1. sérii, podaří se jí navíc i nalákat totiž na 2. sérii na kterou si budeme muset ještě nějaký čas počkat, rozhodně ale závěr kapitoly s podtitulem The Redemption láká na velké věci budoucí...... Když už Waititi režíruje, pochopitelně více prostoru dostává IG-11! IG-11 si pro sebe krade už úvodní akční scénu, kterou definitivně vykoupí svůj malý prohřešek z finále Chapter One. Ještě štěstí, že IG-11 dostal druhou šanci, protože právě on je srdíčkem Chapter Eight a především se dočkává zajímavé interakce s Mandalorianem. Jak už totiž víme tak Mandalorian z pochopitelných důvodů droidy nesnáší a nevěří jim. Právě zde ale mezi Mandalorianem a IG-11 vzniká jakási verze vzájemného respektu, která by za jistých okolností časem mohla vyspět i ve vzájemné přátelství. Toho se už bohužel z pochopitelných důvodu nedočkáme, rozhodně ale potěší fakt, že právě IG-11 je postavou, která možná změní Mandův postoj k droidům. A právě i o Mandovi se dozvíme spoustu nových informací i přesto ale neztratí svojí tajemnost. Víme o něm sice výrazně více, pořád by to ale měl být náš starý Mando, který méně mluví a více koná. Pascalův vokální výkon pořád funguje a i když jsem měl ze začátku obsazení pochybnosti, právě on dokázal parádně vystihnout maníka co podle pravidla nesmí za žádnou cenu před ostatními sundat masku a proto si musí vystačit se svojí přilbou, která sama o sobě dodává respekt. Tvůrce seriálu Jon Favreau a jeho spolupracovníci ale pořád dokázali o postavu Manda pečovat a ukazují nám, že stvořili parádní postavu se kterou těch pár dalších sérii v pořádku vydržíme. Protože je Mando prostě a jednoduše cool postava, která má zároveň hluboko pod maskou své komplexy. Ale pořád je to především drsný lovec odměn. Náš ´´McGuffin´´ je pořád roztomilý a díky bohu to vypadá, že s ním ještě nějaký čas strávíme, Gina Carano je jako Cara Dune pořád důstojná společnice a Carl Weathers si svého Greefa Kargu pořád dosti užívá, především se tu ale v plné síle objevuje Giancarlo Esposito jako Gideon. Ten už v Chapter Seven naznačil, že je schopen velkých věcí a tady nezahálel a opravdu předvádí neskutečně věci. Espositovo charizma a přirozená vloha hrát záporáky je parádní a ze všech protivníků, kterým náš Mando s ´´McGuffinem´´ čelil je zatím rozhodně nejnebezpečnější, nejcílevědomější a vypadá to, že i všeho schopný. Nicméně to vypadá, že jsme Espositova Gideona neviděli naposledy a je to dobře, protože kvalitními záporáky se nesmí plýtvat tak snadno. Zvláště když mezi ním a Mandem je ve finále velmi zajímavé pojítko, které by tyhle dva jednou mohlo dovézt k hodně zajímavému střetnutí. A zatím to vypadá, že by mohlo jít o souboj tuze vyrovnaný. Waititi poslední epizodu zvládl náramně, protože nemá problém ukočírovat akci, emocionální scény a především snad poprvé režíruje něco co se až na výjimky vyhýbá humoru a překvapivě s tím nemá problém. Už v Králíčkovi Jojovi Waititi dokázal, že nemá problém skočit do vážnějšího žánru a Redemption je dost možná ze všech epizod Mandaloriana nejtemnější. S finálem Mandaloriana jsem nicméně spokojený, nejenom, že totiž nevznikl slabší odvar předchozích epizod ale dokonce dorazila jedna z nejlepších. Waititiho rukopis se totiž pozná i zde a pokud by měl režírovat i jednu z epizod 2. série tak budu jedině rád. A šokující závěr naznačuje, že se v příští sérii bude tak trochu pracovat s událostmi seriálu Klonové války a Povstalci a vrátí se jeden výrazný předmět z těchto dvou seriálů, jehož návrat v závěru rozhodně nenechá někomu jen tak spát. Každopádně je jisté, že je Mandalorian skvělé dílo, které Star Wars nedělá ostudu a čekání na 2. sérii prostě bolet bude..... () (méně) (více)

Melios

/SPOILERY/ HEY BABY, DO THAT MAGIC HAND THING! Až na zopár vecí ako vyhrotený pyroman ,ktorý by ani náhodou nedokázal podpáliť celý barák ,alebo miestami fakt prehrotená akcia je to výborné zakončenie prvej sezóny a super štart pre druhú. Mandov ksicht ocenený :) Nečakal som nič a na moje prekvapenie i keď mali tvorcovia veľa materiálu ,ktorý by mohli dosrať no dokázali vytvoriť super diel ,kde každá vec má svoje logické odôvodnenie a akcia má hlavu a pätu a nie je len o šťastí ako v tom nepodarku menom epizóda 7 ,ale musím uznať ,že začiatok bol fakt o náhode a toto by sa nikdy nemohlo stať ,ale Star Wars nikdy nebol realistická dráma takže mu to som schopný odpustiť. Dostal som naspäť staršie postavy a s niektorými som sa musel rozlúčiť. A to je tiež správne. Ale najviac ma uchvátil nový druh meča ,o ktorom síce nič neviem ale nevyzerá to byť na typický svetelný meč ,pretože je to obyčajný stredoveký meč len fosfofeskuje. seriálu tiež pomohlo ,že až do poslednej epizódy sa tu nespomínajú slová ako Force a Jedi...Jednou vetou - Bude sa ešte na čo pozerať. I Have Spoken .... ()

• Meč, který má v ruce Moff Gideon (Giancarlo Esposito) na konci epizody, je Darksaber, který se objevil v obou animovaných seriálech ze světa Star Wars a byla o něm zmíňka i ve filmu Rogue One (2018). Mandaloriané Darksaber berou jako znak moci a ten kdo ho vlastní, vládne všem Mandalorianům a určuje směr „Cesty Mandaloriana“. (UncleMorty)