Chapter 13: The Jedi (S02E05) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Andrew S. Eisen

Zvuk:

David Acord

Scénografie:

Doug Chiang, Andrew L. Jones, Amanda Moss Serino (set dekoratér)

Kostýmy:

Shawna Trpcic

Věřím, že tato epizoda byla dalším splněným snem pro celoživotní fanoušky Star Wars. Pro mě to byla první zkušenost s Ahsokou Tano. Rosario byla charismatická, empatická a brutálně badass. Takže za mě velká spokojenost, jenom je z mého pohledu škoda, že se nepřidala k Mandovi a Groguovi. Každopádně nevím jestli se jméno Grogu úplně hodí k našemu zelenému miláčkovi, ale asi ano.(29.11.2020)

Mando a Jedi pekná dvojka. Pekne sa posúvame v príbehu ďalej. Zbytočne sa nekecalo, proste všetko mi to dávalo zmysel, len mi to ubehlo pekelne rýchlo. Konečne sa dozvedáme niečo nové o The Kid a to ma potešilo a navnadilo na ďalšie pokračovania. PS: ale taký kov by som aj bral. Mando ma šťastie no. :D(28.11.2020)

• Atrekan

Z tohohle dílu mám hodně smíšený pocity. Na jednu stranu konečně po roce a půl čekání vidíme Ahsoku a čekali bychom tak, že se Mando octne na konci své mise. Na druhou stranu se Mando sérii a půl snaží k Ahsoce dostat, aby ji předal Gorga (jak jsme zjistili), jen aby během deseti minut přišli na to, že vlastně skoro ničeho nedosáhl a namísto staré mise dostává misi novou. Nerozumím tomu, proč se Ahsoka s Mandem dohodla, že Baby Yodu vycvičí, ačkoliv to doslova minutu předtím rázně odmítala a vzápětí výcvik odmítla znova, čímž Manda technicky podvedla - nevím, jestli je tohle úplně nejlepší způsob, jak Ahsoku poprvé uvést jako postavu. Co se týče samotného jejího ztvárnění, jako vždy, když má animovaná postava obživnout, jsem měl obavy, jak si s ní maskéři vyhrají. Výsledek nakonec není nejhorší, ale vzhledem k tomu, že se pravděpodobně nestane trvalou postavou seriálu, chápu, že se tvůrcům nechtělo rozhazovat rozpočtem. // Rozporuplný pocity mám i z Ahsočina vysvětlování Síly, kdy jako by měla nakoukané epizody IV a V. Trochu to působí jako příliš okatý fan service, navíc podtržený hudbou z Dagobahu, ale dává to vlastně smysl, protože se Obi-Wan i Yoda podíleli na jejím výcviku, tudíž takováto vysvětlení musela slýchat. // Největší radost mi udělalo rozhodnutí tvůrců, přidat do současného SW světa Tython, kterej jsem si už před lety zamiloval díky Star Wars The Old Republic. Jsem opravdu zvědavej na to, jak se jim ho podaří zpracovat - nejen planetu jako takovou, ale i chrám, respektive jeho ruiny. Třeba tam Mando i narazí na nějakého toho starého známého Jedie - že by Luke nebo dokonce Windu? Pokud se nepletu, tak jeho smrt pořád nebyla oficiálně ani vyvrácena, ani potvrzena. Navíc by Samuel L. Jackson svým věkem odpovídal Winduovi, kterej, mám pocit, se jako Korun dožívá o něco vyššího věku než běžnej člověk. Akorát mi moc nedává smysl, proč by zrovna on měl souhlasit s jeho výcvikem, když to právě on nejvýrazněji odmítal výcvik Anakinův. // Snad nebude trvat další sérii a půl, než se Mando dostane na Tython, ale spíš bych čekal, že nás tam bude čekat finále série. Akorát nechápu, proč se tahle epizoda nejmenuje The Citizen :)(27.11.2020)

Čekali jsme dlouho, než se objeví první Jedi se světelným mečem v seriále. A je to tady a rovnou Ahsoka. Musím teda říci, že jsem to čekal daleko horší a byl jsem příjemně překvapený. Tato epizoda mě utvrdila v tom, že dnes dokážou vytvořit naprosto cokoliv už i v seriálech! Už i doufám v ten seriál z The Old Republic, protože vše je nyní možné. Peníze na to jsou a jsou schopní to udělat. Čekají nás skvělé časy.(28.11.2020)

Parádní westernová epizoda zasazená div ne do prostředí starověký Asie. "Baby Yoda" dostal jméno, který je roztomilý skoro jako on sám, a přitom nijak blbý, Ahsoka Tano má v podání Rosario Dawson přesně ten typ vševědoucí moudrosti Jediů, který známe z Lucasových epizod, a old-timery potěší i přítomnost Michaela Biehna (Kyle Reese v prvním Terminátorovi, Hicks ve Vetřelcích), který si svou vedlejší roli opravdu užil! Vizuál mi přišel úplně v pohodě a osobně bych na jednotlivý díly Mandaloriana chodil do kina mnohem radši než nedávno filmovou Star Wars produkci.(30.11.2020)

• - V závere epizódy sa dozvieme, že Ahsoka Tano hľadá Veľkoadmirála Thrawna. Thrawn je jedným z najinteligentnejších a najnebezpečnejších vodcov Impéria, ktorý nám bol predstavený v seriáli Star Wars Rebeli (2014–2018) a ktorého príbeh bol rozvinutý v nekánonických dielach. Poslednou vecou, ktorú o ňom vieme z kánonu, je, že zmizol, keď mladý Jedi Ezra Bridger s pomocou vesmírnych veľrýb (purrgil) uniesol jeho loď do neznámych končín vesmíru. Ahsoka Tano od tej doby očividne pátrala po Ezrovi a po Thrawnovi. (rasistik)

• - Spoiler: V této epizodě jsme se konečně dozvěděli jméno „Dítěte“ – Grogu. Každopádně stále nebyl vyjeven název rasy, ze které Yoda, Yaddle a Grogu (jediní tři představitelé této rasy, kteří se ve světě Star Wars dosud objevili) pochází, takže je na ní nadále referováno jako na „Yoda species“ (Yodův druh). (Sidarius)

• - Spoiler: Chvíli předtím, než se Mandalorian (Pedro Pascal) poprvé setká s Ashokou Tano (Rosario Dawson), tak si pozorný divák může na stromě všimnout sedícího ptáka, což není nikdo jiný než legendární Morai, který Ashoku doprovází a stráží již od klonových válek (konkrétně od její návštěvy tajemného světa Mortis) a dokonce jí i zachránil život. Pozorní fanoušci kreslených seriálů jsou tedy upozorněni předem, že Ashoka je již velmi blízko. (Sidarius)