Chapter 14: The Tragedy (S02E06) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2020, 32 min

Tvůrci:

Jon Favreau

Jon Favreau

David Klein

Tak se mi splnil zase jeden dlouholetý sen. Prostý muž, razící si cestu galaxií, dokazuje, že je i na stará kolena stále ještě klasa. Lovec odměn je sice komplikovaná profese, ale zjevně ne pro toho nejlepšího, který se tím živil ještě dřív, než si Din Djarin poprvé hrál v kotelně mandalorianského sirotčince na horníka.(7.12.2020)

• loki5

Ming-Na Wen vypadá v 57 skvěle. A to je tak asi vše. Ta recyklace už mě tak nějak nebaví. Disney stihl oživit všechny postavy, které kdy ve SW světě zemřely. A na mě už je to prostě moc. Galaxie k dispozici a stejně se vše točí kolem asi 10 lidí. A Dart blabla bude opět někdo koho známe (asi někdo kdo zemřel a zase ho oživili). A neschopnost storm trooperů je už poněkud přehnaná. Jak musela vypadat droidí armáda z klonových válek :-D tu museli porazit i děti s prakama.(4.12.2020)

Rodriguez je z epizody znát. Akcí nabitá epizoda ale vůbec nepřesvědčila, protože to bylo až příliš hnaný na cool záběry. Mando běhal sem a tam, Stormtroopeři běhali a lítali sem a tam a celé to nemělo ani hlavu ani patu. Akce nudila, byla tam přidaná jen pro wow efekt. Na konci místo nadšení přišla spíš úleva, že už to mám za sebou.(5.12.2020)

Akčně nabitá epizoda, ze které přímo sálá režie Roberta Rodrigueze. Zazářila jedna námi velmi známá postava, která si rozdala se stormtroopery, kteří byli opět marní. Darktroopeři byli dost krutí. Připadali mi jako nějaká varianta Zeuse z Ocelové pěsti a nějakého robotického psa. Rozhodně nepůjdou tak lehce dolů, jak ti bílí ňoumové. Jsem zvědav jak celá série skončí.(7.12.2020)

Hahahahaha!!! Tady se někdo až moc díval na Star Trek V. Můj nejoblíbenější. Už jsem jen čekal, až se ve svatyni (na jejíž vzhled právě narážím) zjeví falešný bůh.:))) No a jak se už stalo pravidlem, postavym, které mě nebaví v comicsech a někdy i ve filmech, jsou zde fakt kůl. Mám přirozeně na mysli Boba Fetta, jehož nehoráznou popularitu posl. 30 let jsem si nikdy nedovedl vysvětliti. Tady je ale neskutečně super a vypadá jako Anakin před přeměnou v Darth Vadera.;-) Pořád jsem si říkal, nojo+aha, dyť je to 5 let po jeho nedobrovolné dovolence v Sarlaccovi. Palec nahoru za objasnění závěrečné scény z Tatooinské kapitoly v 1.s. Největší šok jsem ovšem zažil, při razantní a náhlé destrukci Mandova plavidýlka. To jsem čučel jak vejr. To by mě snad ani nedostala ani nějaká smrt postavy, jako toto. Waw.(21.12.2020)

• - Loď, ktorú používa Boba Fett, je Slave I. Túto loď používal už v originálnej trilógii a očividne sa mu ju podarilo získať potom, čo sa oslobodil zo spárov Sarlacca. (rasistik)

• - Spoiler: Táto epizóda konečne priniesla odpoveď na otázku, či sú Jango a Boba Fett pravými Mandalorianmi. Dlhú dobu sa totiž viedli špekulácie o tom, že sú to obyčajní lovci ľudí a že mandaloriansku zbroj len niekomu vzali. Tento názor podporovali aj niektoré vyjadrenia zo seriálu Star Wars: Klonové války (2008–2020), podľa ktorých nebol Jango (a tým pádom ani Boba) pravým Mandalorianom. V tejto epizóde sme sa dozvedeli, že Jango bol sirotou, vychovanou Mandalorianmi, rovnako ako Din Djarin, a svojím spôsobom bola tak očistená povesť oboch členov rodiny Fett. (rasistik)

• - Kameny v ruinách starých Jediských chrámů mají ve světě Star Wars velkou moc a význam a jsou inspirovány podobnými kamennými útvary v našem světě (jako je například Stonehenge). Ostatně rozestavění mnoha Jediských staveb i kamenů v jejich ruinách tyto útvary připomíná. Nejinak je tomu i v ruinách chrámů na Tythonu a Ahch-To, kde je možné pomocí meditace na ústředím kamenu spojit svoji mysl se silou, jako to udělal Luke Skywalker (Mark Hamill) ve Star Wars Epizodě VIII (2017) a Grogu ve 14. kapitole seriálu Mandalorian. (Sidarius)