Chapter 15: The Believer (S02E07) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2020, 38 min

Tvůrci:

Jon Favreau

Rick Famuyiwa

Rick Famuyiwa

Matthew Jensen
  • Atrekan

Rozhodně jedna z nejlepších částí série, hlavně díky lince Manda a Mayfielda. Scéna s imperiálním důstojníkem mi hodně připomínala Hanse Landa z Hanebných panchartů a navíc do toho hrálo napětí díky Mandovu odhalení. Ještě že je tam všechny vystříleli, aby nikdo neznal jeho tvář, teda až na Mayfielda, u kterýho jsem proto tak trochu čekal, že se při útěku hrdinně obětuje, aby mohl Mando utýct a jeho tvář zůstala pořád neznámá(11.12.2020)

Rozhodně kladně hodnotím postavu Billa Burra, která najednou dostala úplně jiný podtext a hloubku. Nicméně oproti první řadě tvůrci s charakterem pěkně zatočili. V první sezóně se Mayfeld choval úplně jinak, ale budiž. Kladně hodnotím i novou planetu, útok pirátů, sundání helmy pro někoho, na kom vám záleží, a samozřejmě ukázku, že i v Impériu jsou dobří lidi. Uvítání konvoje bylo nádherné. Přesto nedávám plný počet. Často se nadává na sequelové díly, že jsou nelogické. Tady to ovšem není jinak. Opravdu je úplně normální, že existuje jen jeden terminál, ke kterému může přijít kdokoliv, a on mu řekne polohu lodi jednoho z nejvíce postavených lidí v Impériu? A není nutné ani, aby to byl alespoň stormtrooper či jiný imperiální důstojník, ale informace to vydá komukoliv, kdo není hledaný? To je pěkná blbost. Druhá blbost je ta, že jakmile zjistíte polohu lodi, tak ta informace může být za pár minut bezcenná. Loď se přece pohybuje, může skočit do hyperprostoru a je fuč.(13.12.2020)

Nebylo to špatné, ale ani žádný zázrak, znovu mi to připomnělo SG1 co se týče určité naivity postav - zejména ta zápletka kolem onoho evil imperiálního důstojníka, který má IQ tykve, když nevidí, že je Mando totálně v koncích, když se ho zeptá na jeho TK číslo a celkově jedná opravdu extrémně podezřele, to samé i Mayfeld a jeho proslov ohledně nějaké té krvavé bitvy z minulosti atd. Hned jsi vzpomněl na všechny ty idiotské Goauldy, co vždy naletěli SG1 na všelijaké podobné do očí bijící nesmysly... jako chápu, že tu nesleduju film od Scorseseho či tak něco, ale i tak mi to zkrátka sráží celkovou kvalitu dolů. Jinak fajn oddechová epizoda, nic víc...(11.12.2020)

Tohle bylo kulervoucí. Až na ty chudáčky vesničany, což jsou samoz. asiaté...jak jinak.:-/ A pojem juggernaut se k těm robustním transportérům fakt hodí. Připoměly mi Rogue One a SW III. Scéna, ve které Mayfeld postupně bobtná vzteky při rozhovoru se svým bývalým velitelem, kde se rozebírá Operace škvarek aka Spáleniště, tzv. Císařův poslední Rozkaz, dle mého naprosto debilní a nesmyslný (čehož jsme svědky v SW Battlefront II 2017) je top, ALE co mě nejvíce dostalo a zařval jsem u toho jak malej harant, bylo vypuštění seismické nálože z SW II. Ten zvuk, co kdysi burácel v kinech, totálně žeru! ;-)(21.12.2020)

Paradoxom je, že sa jedná u mňa (zatiaľ) o celkovo najlepšiu epizódu seriálu, a zároveň je to prvá epizóda, kde sa neobjavil náš zelený priatelíček. A nie som tu jediný, kto má takéto pocity z "Chapter 15: The Believer". Presne takto by som si vedel Mandaloriana predstaviť, keby sa dejová linka s Groguom skončila. Ako ja ho mám rád aj seriál je parádny, len už cítim, že by sa to malo posunúť ďalej. Fakt nechcem, aby témou celého seriálu bol Grogu a záležitosti s ním súvisiace. Dúfam, že vo finále ho Mando predá do rúk Ahsoky, čo by bolo skvelou témou pre jej už oficiálne oznámený seriál. Zároveň by sa v tretej sérii "The Mandalorian" mohli riešiť iné veci, napríklad samotní Mandaloriania, ktorých tu už bolo bohato veľa.(18.12.2020)

• - Mayfeld použije v závere epizódy pušku Cycler, ktorá patrí Boba Fettovi. Túto zbraň používajú predovšetkým Piesoční ľudia (Tuskeni). Boba Fett si behom svojho pobytu na Tatooine osvojil túto ich pušku, ako používanie ich tradičnej bojovej palice gaffi, s ktorou sme ho videli bojovať v predošlej epizóde. (rasistik)

• - Hrdinovia epizódy majú problém s preniknutím do priestorov Impéria, pretože by ich mohlo rozoznať ISB. Táto skratka znamená Imperial Security Bureau (Imperiálny bezpečnostný úrad) a označuje tajnú políciu Impéria, ktorá sa zameriavala na odstraňovanie nepohodlných ľudí a na umlčanie akéhokoľvek odporu. Členov tohto úradu sme mohli vidieť aj na Hviezde smrti. (rasistik)

• - Mayfeld v konverzácii označí Dieťa (Grogu) ako „malého zeleného priateľa“ (little green friend). Rovnaké označenie použil Palpatine (Ian McDiarmid) na Yodu v Epizóde 3 - Pomsta Sithov (2005). (rasistik)