Mandalorian a jeho spojenci podnikají nebezpečnou záchrannou misi. (Disney+)

dO_od

// Hezký, dokonce náběh na geekovskej nerdgasm roku, pak ale někdo zapomněl zavolat Weta Digital nebo Sebastianu Stanovi a šlo to ve vteřině do kytek. Neskutečný, co si dovolí vydat ven... ()

Lateef

He is strong with Force... But talent without training is nothing... Ok, jdu trénovat... Sednu si na kámen kousek tady u lesoparku a ponořím se do té nejhlubší meditace a až se vrátím zpět, chci hledět do očí Pedru Pascalovi a za zády mít siluetu se zeleným světelným mečem... 100%! ()

Kaka

S přehledem nejlepší epizoda dvojky. Nabitá akcí včetně působivého minisouboje Mandaloriana s robotem, který se vymyká jinak obvykle rutinně střiženým střílečkám, roztomilé rozloučení i patřičně ikonické finále s digi ksichtem, který se snad jako jediný moc nepovedl. Co ale na tom, když je to feelingově pekelně blízko ke klasickým Star Wars, které mají všichni tak moc rádi. ()

-bad-mad-wolf-

SPOILER: nikoliv JEHO příchod, nýbrž odhalování tváře (taky ne JEHO) je tím nejemotivnějším momentem ve světě SW ever. Což je sice malinko nadnesené tvrzení, ovšem celkem si za ním stojím. Je mi trochu líto těch, co u Mandaloriana brblají nad neschopností scenáristů a nulovostí příběhu, protože jednak bojují s mírnou předpojatostí, druhak by museli smést ze stolu víceméně i všechny dosavadní SW filmy pro jejich banálnost (přičemž největším paradoxem budiž fakt, že emocionálně nejslabší je zpětně vcelku velebená Lucasova trilogie I.-III.). Favreau a tým kolem Mandaloriana pracuje s množstvím rekvizit, které už jsou na herním plánu DLOUHO známy a tudíž je strašně jednoduché vinit cokoliv z okoukanosti, předvídatelnosti, nesmyslnosti (nesmyslnost ve světě SW - sice 1977, hahaha, vy lháři do vlastních kapes) či laciného vyvolávání nerdgasmu. Mandalorian není špatně napsaný. Je minimalistický, přímočarý, nekomplikovaný a přístupný všem věkovým skupinám, nicméně je funkční a přistupuje k látce se zájmem i úctou. Dává fandům to, z čeho se posrávaj blahem a je už otázka na každého, nakolik se mu ta cesta (this is the way!) zdá vlezlá. Ve finále má seriál TOLIK možností, jak z tohohle startu v budoucnu vycházet dál - takže ne, vztekat se nebudu, i když jsem ani já nebyl vždy spokojen. Nerdgasm jsem nezažil, ale bavil jsem se skvěle. A co bude dál, na to se upřímně, nepokrytecky těšim. ()

filmfanouch

Mandalorian: Chapter 16- Finále druhé série se ujmul režisér Peyton Reed, tedy ten samý člověk, který již režíroval Chapter 10: The Passenger. Po vzoru Taika Waititiho tak finále jedné série Mandaloriana dostal na starost člověk, který již točil celovečerní film pro Marvel, přičemž Reed má za sebou oba díly Ant-Mana a měl by režírovat i film třetí. Pro mě upřímně byl Reed na režii finále velmi zvláštní volba i přesto, že jeho epizoda rozhodně nebyla špatná. Od finále druhé série ale prostě a jednoduše očekáváte velké věci a dávalo by tak větší smysl, kdyby se režie finále ujmul třeba Jon Favreau, který režíroval i úvodní díl 2. série. Jenomže ve finále byli ty mírné pochybnosti zcela zbytečné i proto, že Reed ve finále natočil nejlepší epizodu seriálu! 16. díl Mandaloriana se dá označit jediným slovem- Nečekaný! Dle očekávání se vytasí některá velká překvapení, které divák nečeká a především se ukáže, že 2. série je skutečně sevřenější a filmovější. Především je ale The Rescue ukázkou všeho co na Star Wars milujeme. Od začátku je tahle závěrečná epizoda neskutečná akční a emocionální síla, která skutečně vytasí hned několik es z rukávů a ve finále dojme skutečně k slzám. Ukáže se, že celé to budování vztahu otce se synem, kterým seriál strávil 2. série skutečně někam vedlo a Pedro Pascal ze sebe dostává nejvíc za celou dobu seriálu. Seriál nadále předvádí naprosto skvělé akční sekvence, která navíc obsahují neskutečnou kreativitu. Opět se sypou odkazy, které nejsou vyloženým chrstnutím do obličeje a přesto diváka potěší, opět do toho všeho hraje úžasný soundtrack Ludwiga Göranssona a především je z toho skutečně cítit esence Star Wars. Od úvodní akční sekvence až po po-titulkovou scénu (ano, čtete správně!) je to prostě skvělý. Finále 2. Mandaloriana opět předvádí dokonalé efekty, skvělou choreografii a epické momenty. Právě ten dojemný závěr ale celý seriál posouvá ještě o kousek dál a funguje sevřeně nejlépe. Finále 2. sezóny totiž překvapivě vyloženě neláká na 3. sérii a spíše uzavírá příběh, který první 2. série představili. Těžko říct jak přesně bude fungovat 3. série, finále 2. série je ale i díky té uzavřenosti a emocionálnímu vyvrcholení zatím rozhodně nejlepší epizodou a jsem nesmírně rád, že se tvůrci rozhodli pro jedno nečekané rozhodnutí a ukázali, že technologie nadále roste nevídaným směrem. A i díky tomu dorazí skutečně nečekané cameo, které ale ještě více utvrdí, že za seriálem stojí někdo kdo Star Wars rozumí a ví jak něco udělat tak aby to fungovalo. Závěr 2. série díky tomu funguje famózně a 2. sérii zakončuje tím nejlepším možným způsobem, který ukáže, že člověk nestárne, protože se v ten správný moment je schopen vrátit do svého dětství. A návrat jednoho ikonického dua je ten čas kdy se prostě vrátíte do dětství a velmi snadno začnete brečet dojetím ještě předtím než dojde k tomu emocionálnímu závěru. Kdo závěr 2. série Mandaloriana dá se suchým okem nemá srdce! Závěr 2. série Mandaloriana funguje jako totálně uspokojující závěr a přesto dokáže nalákat na další příběhy, které nás bezpochyby čekají. A následně už bude jedno jestli se s Dinem Djarinem vydáme na Mandalore nebo se s Bobou Fettem podíváme na Tatooine. Pokud totiž u kormidla zůstanou šikovní tvůrci tak je vysoce pravděpodobné, že to bude stát za to. Zvláště tak pokud se vrátí Giancarlo Esposito. () (méně) (více)

sheen

Opět výjimečný komentář k jednotlivému dílu ale tady si to opravdu neodpustím. Splněný dětský sen a lepší než všechny tři poslední celovečerní filmy dohromady. PS : dodívat až do konce, je tam po titulková scéna :) ()

Ruut

Celou sezonu jsem doufál, že by mohl přijít .. a ON opravdu vše zachránil. Lepší konec tahle minisérie nemohla mít a nedovedu si představit, že bude pokračovat. ()

InJo

Celá epizoda je skvělá, ale těch posledních pár minut je tak esenciální fan service a nerdgasm, že se jim podařilo s přehledem zastínit asi úplně vše, co ten seriál zatím nabídl. Navíc to finále ani nepůsobí nikterak samoúčelně jako obdobná scéna v Rogue One. Prostě krása, z níž jsem byl nadšený a dojatý jako z těch nejlepších momentů filmových SW... ()

AllShallFall

Jestli někdy někdo si myslel, ze filmy Star Wars jsou TOP nad všechny TOPY, tak se hluboce zmýlil. Já ani pořádně nevím, jak se vyjádřit. Ve mě se odehrávalo množství pocitů. Byl jsem tak napjatý. Bylo to tak strhující a ten závěr. No prostě kdo by čekal, že přijde nakonec sám Luke Skywalker? To prostě bylo neuvěřitelné. Úplně mě to dojalo jak nikdy a nic. Absolutně kulervoucí závěr. Tenhle seriál úplně strčil někté epizody do kapsy. A co více, tenhle díl. Tolik ze Star Wars universa na jednom místě, v jeden čas, v jednom boji. I přesto, že jsem nedostal vysvětlení na všechno, jako například, kdo tedy Grogu doopravdy je? Je to proste mlady talentovaný budoucí Jedi, stejné rasy jako mistr Yoda? Nebo je to Yodův klon? Ale kdo ho vytvořil? Byl na Coruscantu a tam byl v chrámu Jediů? Nebo ho vytvořil sám tehdy ještě kancléř Palpatine, které už tehdy počítal s tím, že jednou může zemřít a tak potřeboval co nejsilnější krev s midichloriany, pro svůj návrat v podobě klonu, jak se stalo v budocích a následujících episodách? Na co tedy jiného by Moff Gedion Groga jiného chtěl? Když v této episodě řekl, že už od něj má co potřeboval. Takže bude pokračování? Nebo jak Bo-Katan ztratila Dark Saber? Navíc byla zmínka a to vímé i ze starších animovaných seriálů. Pouze ten co zvítězí v boji může mít Dark Saber a být vládcem Mandaloru. Tak jako To uděll předtím Darth Maul. Ale jakto že tedy Sabine Wren mohla věnovat Bo-Katan měč, ta ho přijala a Mando to udělat nemohl? Jěště stále spousta otazníků visí a j jako fanoušk cekám na ně odpovědi. Ale to je přesn to, co ke Star Wars prostě patří. Tajemný příběh, rozuzlení co vás posadí na prdel, otázky a následné odpovědi. Veřím že tento seriál se dostane dál. Bude více sérií, nebo seriály tomu podobné a dostaneme se ještě k Ezrovi, Velkoadmirálu Thrawnovi, o kterém padla zmínka v předchozím díle a rovněž návaznost na episody VII. Tito lidé zkrátka musí nadále pokračovat v budování Star Wars. ()

jarous

Taky vám přijde, že dark troopeři vzdáleně vypadají jako Darth Wader? Jinak skvělé zakončení s trochou nostalgie. Paráda. A holky tam jsou v přesile, hihi. A už jsem to viděl 2x. ()

Padme_Anakin

Vzala jsem to z jedné vody načisto, dodrcla druhou sérii a to finále bylo parádní, dynamická jízda od začátku do konce, úchvatný střih i hudební podmaz, jedna ani nestihla popadnout dech.. Tak jsem to pro jistotu lupla dvakrát, jednou v originále a podruhé s českými titulky.. Valím si to na filmové vlně SW a nemám připomínek, resp. nechci mít.. Slzy v očích a sežmoulaný kapesník.. ()

Praxis

Ten pocit, kdy řveš jak malej kluk a přitom ti je třicet pět. Neskutečná jízda se strhujícími výkony protože na konci přijde i samotný .... ! Něco, co tu od Impérium vrací úder nebylo. Totální kulervoucí jízda s lahůdkovým Giancarlem Espositem! Doufám, že ho ještě budeme potkávat, protože to, co tu předvedl, je paráda. ()

PKD

Nevím, co o tomto sáhodlouze psáti, páč jsem z toho totálně v prdeli. Ale něco již vymyslím. Tenhle díl mě míti gurwa! 50min. a ne ta úvodní chujovina z Tatooinu. Já bych to natáhl na 2h, vrazil to do kin a bezpečně bych tím smetl ze stolu celou novou trilogii i s Ebremsem a kozatou Kennedyovou v nanosekundě, byť mám SW VIII hodně rád. V tuto chvíli mě nenapadá, čím by to šlo ve 3.s. trumfnouti. Dark Troopeři byli hroziví a nezastavitelní a byla to kůl kombinačka, Terminátora, C.y..l.o.n.a, Železného Obra, robota dr.Tottenkopfa a kdo ví, čeho ještě. Přítomnost již v předešlých dílech lehkého křižníku z tuším SW Rebels, byla samoz. žůžo. I když vraziti do této série nekompromisně star destroyer, by bylo asi už na infarkt, hehe. No a rozplývati se nad nepopsatelným pocitem z razantního příchodu Luka Skywalkera (než ho tak zle podělali v nové shitlogii) je nošením beskaru do lesa na Endoru. Jen pozn. k němu, je stále fascinující, že chodí i 5 let po SW VI v černé jako nějaký Sith. Okamžitě jsem si připoměl Battlefront II z 2017. Potitulková scéna je překvapivá a klasicky cynicky ftypná i s poněkud nakynutým Bibem Fortunou. Trochu jsem doufal, že tam tak opět vrazil Luke, ale člověk nemůže míti všechno.;-) Tohle se s finále 1.s. nedá vůbec srovnávat. Pochopitelně. Uf, bolí mě hlova. Tolik nářezů naráz, to už je v mém věku, rizikové, checht. Pozn. jak 1. tak i 2.s. jsem samoz. již tradičně sjel jako příležitostný SW feťák v kuse. Nedovedu si představit, že bych na to čučel po dílech. ()

italka63

Zcela parádní zakončení série, která odsýpala razantně, měla jedinou nevýhodu že po shlédnutí předchozích dílů jsem na ni musela čtyři dny čekat, ale stálo to za to. Gina Carano teďy v druhé řadě dost přibrala, ale u téhle žoldačky to ani nevadí, je vidět že ji zápasy MMA hodně zocelily a navrch je na ní vidět jak si to opravdu užívá. No a sympaťák Pedro, ten hubený policista z Narcosu se svou ostře řezanou tváří, který přibral svalovou hmotu a nějakou vrásku, i když byl málo vidět, ta jeho tvář stejně byla v mojí mysli. Užila jsem si to, od triků až po závěrečné malby v titulcích a doufám, že tvůrci budou pokračovat, neboť TO JE CESTA! ()

Chen

Zklamání z některých novějších filmů je kompletně pryč, to co ony nezvládly, vynahradil The Mandalorian a to na výbornou. Epické, dojemné, překvapivé, tedy přesně takové, jaký by závěr řady měl být. Plus je nutné zmínit, že vizuální efekty v seriálech ušly hodně dlouhou cestu a opravdu si nezadají s filmovými kolegy. A mimochodem, byť chápu, že ne každý je fanda The Mandaloriana, tak hodnocení jednou hvězdičkou považuji za smutnou snahu získat si pozornost, rozhodně ne férové hodnocení. ()