Mandalorian

• USA The Mandalorian (více)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvůrci:

Jon Favreau

Série(3) / Epizody(24)

Recenze uživatele dr.horrible k tomuto seriálu (4)

Mandalorian (2019)

Keď aj pominieme prekladateľov zahraničných článkov zo stránky Refresher, ktorí aj tak nemajú vlastný názor; dojíma ma tá nedôstojná trapnosť, s akou sa v poslednej dobe na čsfd súťaží v hejtovaní všetkého, čo nie je moldavský underground. Kedysi bolo v móde urážať art, dnes sa úmyselne podhodnocuje všetko, čo má komerčný úspech. Pseudoargument pre tentokrát znie: Je to moc pre deti. Lebo inak boli Star Wars vždy výhradne pre dospelých! Rovnako ako Disney, že? Tak moc Vami pohŕdam. ()

Season 1 (2019) (S01)

Trochu nadhodnocujem, ale ten seriál je pre fanúšikov po fiasku s epizódou IX, jak záchranná vesta. Tu mal niekto fakt dokonalý odhad a cit pre vyváženosť vlastne vo všetkom, počnúc najroztomilejším mimozemšťanom vo vesmíre, cez fanúšikovské vychytávky a špičkovú akciu, a naspäť ku vzťahom a skvelým (aj novým) postavám. A aj cez svoje chyby (hlavne v úplnom závere) je to rozhodne viac, ako sme mohli čakať, a žiadny klaun od Svedkov Tekashiho na tom nič nezmení. Hviezda hore, u mňa hlavne za záporné postavy. This is the way! ()

Season 2 (2020) (S02)

Neskutočne ma potešila Ashoka a E01 (9). Celkovo trošku slabšie ako prvá séria, ale možno len subjektívne. Ja celkovo road movie moc nemusím. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu