Komentáře uživatele Kinofil k tomuto TV seriálu

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Rozpočet 1. série: $120 mil. || Nejočekávanější SW seriál dopadl stejně jako nejočekávanější spin-off Rogue One. Samotný úvod je dostatečně zajímavý na to, aby nalákal na další díly, které bohužel tolik zajímavé nejsou jen, aby kleslo nadšení na minimum a závěr vás zase dostal do sedla a navnadil na druhou sérii. Ono samotnou 1. sérii bych rozdělil na půl, kde jedna půlka jsou samostatné epizodky s jednoduchým až prázdným dějem a postavami. Kdežto druhá půlka vrací zpět to nejzajímavější včetně hl. postav. Vedení by si mělo lépe pohlídat tvůrce pracující na jednotlivcých dílech. Stejně jako filmy, i zde vsadili na "každý natočí 1 díl a pak to dáme nějak dohromady". Favreau má zkušeností dost, ale chybí mu větší cit pro postavy. Vlastně i ten vizuál nevypadá zrovna na ekvivalent 4h filmu za $120 mega. Vše je příliš komorní způsobem prázdnoty/pustiny, než nedostatkem prostředků a financí. Trpěl na to The Last Jedi, který zavíral děj až moc do interiérů a vyplňoval zábavu nedůležitými vedlejšími linky na hl. děj. Zápletky pochází z dob seriálů v 90. letech a málo navnazují na další zhlédnutí a mytologie Mandalorianů by se dala odbýt během jedné epizodky. Naštěstí vše táhne charakteristický Mando, ňuňavý Baby Yoda aka The Child a dokonce i ten černoch a ta ženská (zapomněl jsem jména). Záporák o ničem, humor skvěle decentní (hlavně Yoda), akce jak kdy a výborná hudba, kterou jsem si po 5 dílech oblíbil (převážně Main Theme). Jako celek je to v pohodě a před druhou sérií si to dám rád znovu. Hodnocení 1. série: 80%.(30.12.2019)

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Rozpočet: $15 mil. || Zajímavé. Moc víc k tomu po 1. epizodě říct nejde. Prostředí poutavé, postavy temné stejně jako příběh, hudba se snaží vynikat a celkem jí to jde. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že mám vědět víc a chápat o co jde. Na ploše 30 minut se nám má otevřít nový SW svět a my se do něj ponořit. Zatím plavu na hladině, jelikož nevím, co mě čeká pod ní. Černobyl pojednával o profláknuté události z neprozkoumaného úhlu. Aby bylo jasno, těžko se navazuje vztah na něco, co je tak tajemné. Tohle nebude 20x30 minut, ale jen 8x30 a proto mám pocit, že nás čeká přílišná nedoslovnost. No počkám si na další, ten rozhodne. Edit: Nerozhodl. Třetí už ano. 65%.(15.11.2019)

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Rozpočet: $15 mil. || Moc velký pokrok se nekoná. Spíše si musíme zvyknout a přijmout jaké to je. Příběh jakožto veškeré podání je stále minimalistické. Malý Yoda (jeho druh nemá název) je roztomilý a rovněž tajemný a jsem rád za využití loutek. Víc nám toho 2. díl nenabídl. Snad příště přistane na zajímavější planetě se zajímavějším děním. Edit: Naštěstí ano. 75%.(19.11.2019)

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Tak to tvůrci po dvou utahaných epizodách pochopili. Nelze točit miniseriál s nicneříkajícími epizody, ale buď nás zahrnout akcí, nebo prohloubením postav. Zde je to obojí, i když akce vyniká. Konečně se zajímám, co bude dál, než jen "bude další díl lepší?". Tak ať to vydrží. 80%.(26.11.2019)

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Zdá se, že si Ep. 4 udržela zajímavost a akční dění ze Ep. 3. To je dobrá zprává, protože se nám seriál přehoupl do druhé půlky, ve které nebude možné zpomalovat a zahalovat vše tajemstvím. I přes to, že jsem se dozvěděl o Mandalorianovi v tomhle díle nejvíc, pořád mám pociti, že mám jako vědět, kdo Mandaloriani jsou a těžko se tak k němu vytváří pouto. Ke komu se pouto vytváří snadno je Baby Yoda. Jeho roztomilost si krade každou scénu pro sebe až mám chvíli pocit, že je on hlavní postavou. Tvůrci rozhodně udělali šikovný krok a jakoby tušili, že se po Ep. 1 strhne internetové šílenství a proto má Yoda s každým dílem více prostoru. 80%.(2.12.2019)

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Rozpočet: $15 mil. || Mírný krůček zpět, ale jinak si to udržuje napětí. Konečně můžeme říct, že je zdejší divoký západ opravdu divoký. Nikomu se nedá věřit a všem jde jen o jediné. Stále mi ovšem chybí cliffhanger na závěr, který ně donutí se těšit na další díl. 75%.(9.12.2019)

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Rozpočet: $15 mil. || Takhle se mi to líbí. Hororové pojetí tomu mnohem víc sedí, než prázdné putování vesmírem. Tento díl dává vzpomenout na to, čím Star Wars zaujme nejvíc - laserové přestřelky (když už ne meče). Hudba opravdu skvělá a vyniká. Příběh se ovšem nikam dál neposunul. Zbývají 2 díly a nemám tušení, jako to chtějí zakončit. I přes to beru tento díl jako příjemnou akční podívanou. 80%.(16.12.2019)

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Rozpočet: $15 mil. || Tak se nám to těsně před koncem rozjelo. Aspoň, že tak. Konečně mě zajímá, co se s Mandem stane stejně tak s jeho adoptivním synem. Jde se víc do akce a více se prozkoumává tajemno celého příběhu. Postavy z předešlých dílů se vracejí a konečně dostávám pocit, že to před tím nebyly jen nahodilé epizody. I tak se to mělo rozjet někde ve 4. epizodě a ne v 7 z 8. Poprvé se opravdu těším na další díl. Což v době psaní komentáře po premiéře Epizody IX je dost kontroverzníl. Ano můžu říct, že Mando letos o chlup převálcoval Skywalkera. Pořád ale mají jednu epizodu na to, to pohnojit. Opatrně, Disney! 80%.(23.12.2019)

|| PG-13 || Disney/Lucasfilm || Rozpočet: $15 mil. || Povedlo se! Důstojné zakončení skvělých posledních 3 epizod. Když je od začátku očekávání téměř na nule, pak potěší jakékoliv vyvrcholení. Konečně můžu říct, že jsem se o postavy zajímal, bál a fandil jim. Odpovědělo se na většinu důležitých otázek, ale zůstalo jich dost pro další sérii. Taika Waititi se s tím umí poprat. Takto měla vypadat hned první epizoda nebo alespoň druhá polovina série. Scéna s nešikovnými Stormtroopery, z nichž jeden je sám Taika, je geniální. Závěr je epický vrámci možností. Povedlo se vytvořit vztah hl. postav mezi sebou stejně tak i hl. postavy samotné. Do té doby byli jen do počtu pro jednu epizodu. Stále se však nepovedlo vytvořit dostatečně nebezpečného záporáka nebo hrozbu. 85%.(29.12.2019)