Mandalorian

• USA The Mandalorian (více)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvůrci:

Jon Favreau

Série(3) / Epizody(24)

kesty

Ok, Mandalorian dopozeraný a chce to krátke suma summarum: vizuál BOMBA. Niekde krásne nablískané, inde správne zaprášené. Dizajn postáv, kostýmov, miest a planét skvelý. Čo si však budem pamätať najdlhlšie, je HUDBA. Goransson je malý boh. Zahrané tiež dobre, Pascal správne bez emócií, Herzog veľmi osviežujúca voľba, Carano prekvapivo ujde, Nolte a Waititi hlasovo výrazní. Baby Yoda supercute, o tom sa nemusíme baviť. Príbeh občas škrípe viac, niekedy menej. Absolútne mi nevadila epizódovitosť a počiatočná absencia výraznejšieho deja (veď si ľudia spomeňte napr. na Firefly, tam tiež nebol hlavný dej a aký je to teraz klenot), vadili mi však hlúpe postavy (Jake Cannavale v ep. 5 vedie) a miestami nedomyslený scenár (prečo robia hento, keď mohli urobiť toto?). Napriek tomu ako celok funkčné, občas aj emotívne, no hlavne skvelo natočené mini-dielo, ktoré schováva (aspoň pre mňa) posledné tri SW filmy hlboko pod zem. ()

Chundys

Jako parádní kousek hodně parádní. Hraný Star Wars seriál, co víc si fanda může přát! S Mandem jsem ale naprosto spokojený a jestli třeba byly nějaké díly slabší, tak to mělo své opodstatnění a jako celek má první série parádních 5 hvězdiček, protože to prostě bylo úžasný :-) Sypte sem druhou sérii a hlavně stejně tak dobrou jako tu první, ne-li ještě lepší :-). Tak hodnocení po druhé sérii zůstává na plném počtu a ani se nebojim, že by to třeba třetí mohla srazit! Druhá byla sakra našlapaná a může se rovnat kdejakému blockbusteru, tohle byla totiž vážení jízda od začátku do konce a ani jeden díl neměl slabinu, ale závěrečný díl? Mother of God, to bylo silný kafe a to jen tak něco nepřekoná, protože no... prostě podívejte se sami :-). Dostali jsme se i k třetí sérii a zase krásná pětihvězdičkovka :-). Poslední dva finální díly, to mě odrovnalo!!! a suprová hudba vytvořena padawanem, kterého vedl sám mistr :-) ()

Bozvav

Ze začátku to vypadalo dosti sračkovitě, nicméně nakonec se z toho vyklubala docela solidní mezihvězdná blbinka, plná akce, občasi dialogu a hlavně tahoun seriálu malý Yoda. Ten je sladký až k zbláznění. Bez něho by bylo hodnocení určitě o jednu hvězdu méně. Jako celek po první řadě hodnotím 65%. ()

Saur.us

Když už to přestává jít celovečerně, proč to nezkusit seriálově. A vida, povedlo se. Příjemný formát krátké série s ještě kratšími díly je ideální pro dnešní uspěchanou dobu a mileniály, co neudrží pozornost dýl než trvá video z TikToku. Zároveň příjemné vidět příběh Star Wars s neznámými postavami (které měli, třeba i jen pro štěk, mnohdy velice slavné tváře), které nezachraňují galaxii ale jen vlastní krk. Sci-fi westernovým laděním i humorem připomíná neméně slavné Firefly. A nebyl by to Disney (ale i Star Wars), kdyby si nepřidal něco naprosto roztomilého a infatilního. A právě to Mandaloriana stálo jednu hvězdičku. Chtěl bych to těmnější, syrovější a místo toho je to krásně barevné a žvatlavé. Ale pořád lepší jak kdejaká epizoda 1. Nebo 2. Nebo 6. Nebo 8. Po druhé sérii přidávám jednu hvězdičku. Jedinou slabinu bych viděl v naprosto plochém a necharismatickém Moffu Gideonovi. Série by si zasloužila propracovanějšího protivníka. Po třetí sérii ubírám jednu hvězdičku. Chybí mi samotář Mando, který nezachraňuje galaxii a neobnovuje Mandalor. Loutkařinu kvituju ale tohle lpění na klasickém řemeslu už bylo kontraproduktivní. Navíc některé díly (kapitola 22!!) byly ale naprostý průser a v porovnání s letošním Andorem už nedokázal udržet první místo. ()

Trilobitter

Co díl, to strašnej nářez!!!! A posledních cca 6 minut posledního dílu 2. série patří mezi TOP 3 scény z celé franšízy. Fakt kulervoucí zážitek!!!! UŽ CHCI TŘETÍ ŘADU!!!! ()

peetrejr

"Such a large bounty, for such a small package." Myslím že sa s každým zhodnem v tom, že nové Star Warsy boli otrasné - 7,8,9. No, potom ale prišla spása menom Mandalorian. Prvá séria je tak temná, prepracovaná do detailu, akcia je mrazivá... Všetko sedí na mieste. A hudba: soundtrack z tohoto seriálu je soundtrackové božstvo . Hudba je až neopísateľne krásna, brutálna, temná, mrazivá a ešte by som dlho menoval synonymá. Príbeh je výborné zasadený do povojnového obdobia (medzi epizódou 6 až 7) kedy už nevládne Impérium ale stále prežili nejaký jedinci. Tak o tomto sa akurát točí prvá séria. Ale na čo som zabudol? Baby Yoda/Grogu. Pre tých, ktorí nevedia čo toto malé stvorenie je, tak buď žili v jaskyni. Pretože táto malá kreatúra sa stala strašne virálna na internete, nečudo keď hneď po Mandovi je Grogu najlepšia postava. Herecké výkony a obsadenie je špičkové, každá postava sa presne hodí do svojej postavy. Po výbornej prvej sérii prišla druhá, už očakávaná séria. V dvojke to už bolo viacej o citovom vzťahu medzi Mandom a Groguom. To mi vonkoncom neprekáža, teda akcia je stále veľkou súčasťou seriálu, takže nemám čo vytknúť. Niekedy síce už seriál prichádza do bodu, keď akcia a príbeh sú trochu všedné. Ale nie na dlho, pretože vždy sa niečo nové stane. Príbeh je zážitok tak isto ako všetky efekty, mimozemšťania, vesmírne lode, aj ľudské postavy, roboti a všetko možné. Pre mňa je Mandalorian revolučný seriál, ktorý mi otvoril bránu do sveta seriálu. THIS IS THE WAY bitch ()

loki5

Není to špatné jen je to průměrné. A za mě je to spíš zklamání. Skončilo to stejně jako to začalo. vše co se v první sérii stalo se ve své podstatě stalo v prvním díle. A to skoro doslova. Technická stránka je bez problémů, herci jsou ok, baby Yoda se bude prodávat líp než porgové. No a to je tak asi vše. Jo a jen tak mimochodem mít armádu IG robotů ovládneš galaxii během 5 dnů. A jinak i když není Gina Carano zrovna oskarová herečka člověk jí prostě věří, že by dokázala nakopat pár zádelí. 65% Druhá série je pak opět totéž. ()

Folky

Je to bezpochyby kvalitní podívaná, u které jsem se ani na moment nenudil. Sráží to ale hned několik věcí. Předně předvídatelnost. Nemluvím ani tolik o klišé (které jsou tu taky), jako spíš o tom, že mi bylo přesně jasné, co se bude dít ve třetí epizodě už od konce epizody první. Za další zbytečnost některých dílů. Jakkoliv kvalitní ty epizody jsou, v rámci celku prostě působí jako vata. Dál hned několik nelogičností v ději. Nemohu vyjmenovat bez spoilerů, ale v několika momentech jsem se musel pozastavit nad tím, jak si tvůrci ohýbají logiku kvůli nezbytnosti cool scény. A v neposlední řadě úplně poslední scéna, která totálně shazuje význam posledních dvou epizod. Rozhodně ale nemůžu jenom kritizovat. Každá epizoda je zábavná a s chutí si celou sérii někdy dám znovu. Charaktery jsou zajímavé a předně Mando je i dobře propracovaný. A hlavně musím ocenit příjemné rozšíření Star Wars universa. Takže nakonec se i navzdory mnohým nedokonalostem těším na druhou sérii. ()

Raziel_cz

"This is the way." Chtěl bych, aby první dva tři díly zvolnily tempo? Rozhodně. Chtěl bych, aby měl každý díl aspoň pětačtyřicet minut? Jednoznačně. Chtěl bych, aby takhle vypadaly všechny Star Wars filmy v kinech? No to se teda sakra vsaďte! Nejlepší věc, která kdy pod touhle značkou vznikla. I have spoken. ()

greenlord

this is the way. konecne opet skutecne star wars s pribehem a postavami co davaji smysl. naplast na otevrenou ranu vzniklou shlednutim vzestupu skywalkera. i have spoken. ()

Heavyman

Milé překvapení, které podrželo legendu nad vodou. Seriály vůbec nesleduji, ale zde jsem zkouknul jedním dechem. Občas trošičku zaváhání s dějovými zvraty, ale oproti novým filmům jsou to detaily. Korektnost pochopitelně dodržena, ale obsazena velmi sympaticky a ne bijící do očí jako jinde. Těším se na pokračování. ()

Hapretor

Velké zklamání ... čekal jsem mnohem lépe propracovaný děj, více akce, více zajímavých postav ... toto je jen odvar Star Wars - já čekal kvalitní doplněk a dovysvětlení .... nebo ještě lépe samostatnou záživnou dějou linii ... ()

stepankoby1

Společně s Klonovými válkami to nejlepší ze Star Wars od původní trilogie. Vizuálně skvostné, příběhově krásně provázané napříč epizodami i s lorem SW obecně a hlavně extrémně zábavné. Rozhodně ne dokonalé, ale vydařené cestování děcka s otcem, které v žádném případě není tak prosté a nedějové, jak se může zdát. Konečně se zase týden od týdnu u nějakého seriálu těším na další díl. This is the way. Je mi líto lidí, co si stěžují na šablonovitost a jednoduchost. | Série 1 - 80 %, Série 2 - 80 %, Série 3 - 75 % ()

Nerd4Dreaming

Seriál citlivě a zručně zpracovává Star Wars látku, nebojí se zapojovat detaily ze všech obodobí, filmů a seriálů. Vizuálně naprostá bomba, a obsahově taky. Už prvních par minut jasně ukáže, kam se tvůrci budou ubírat, a je to za me naprosto správný směr! This is the way. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu