Reklama

Reklama

The Mandalorian

(seriál)
  • USA Huckleberry (pracovní název) (více)
Trailer 2
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–52 min)

Tvůrci:

Jon Favreau

Hrají:

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Seriál pojednává o dobrodružstvích osamělého lovce, který najde malého tvora Grogu a snaží se ho ochránit před Impériem a mnoha jinými nepřáteli, kteří se ho snaží využít ve svůj prospěch. Na své cestě oba zažívají mnohé nástrahy i nebezpečí. (ČSFD)

Recenze uživatele Kaka k tomuto seriálu (18)

Season 1 (2019) (S01) 

Pro fandy SW must see záležitost. Dobrý side-kick od klasických filmů, který je kvalitativně poměrně vysoko, někde na úrovni Rogue one. Má svěží a nevtíravý humor, sympatické postavy a Mandaloriana, kterému se po celý čas snaží tvůrci nenápadně dát jakýsi mystický rozměr hvězdného lovce a nejlepšího válečníka galaxie. A vlastně to i docela funguje. Herecky rovněž dobré. Gina Carano je trefa, stejně jako Werner Herzog s jeho chraplákem. Young Yoda je vlastně scénáristicky výborný nápad. Dvojku sem. ()

Kapitola 1: Mandalorian (2019) (S01E01) 

Pocitově a esteticky dobrý návrat do těch "nejzábavnějších a nejhravějších Star Wars" na přelomu nového milénia. Trochu klopítající v emocích, ale snad je to pouze neduh rozjezdu, kdy na ně zkrátka pří představování hlavních postav není čas. ()

Kapitola 2: Dítě (2019) (S01E02) 

Epizoda přervaná hejblátky a monstry tak trochu evokující battle arenu z SW epizody 2, jen v trochu vycizelovanějším a temnějším provedení s méně barvami. Bohužel však při téhle side kick misi chybí jakýkoliv další rozměr příběhu. ()

Kapitola 3: Hřích (2019) (S01E03) 

Hodně akčnění, které je veskrze průměrně zpracované. Nedá se tomu ale upřít tah na bránu a zvláštní sympatie s hlavním hrdinou, který má své specifické postupy a ideologii. ()

Kapitola 4: Útočiště (2019) (S01E04) 

Tak trochu odpočinková venkovská epizoda. Zajímavý novy svět a "starwarsovská" bitka s robotem. Jinak trochu klišoidní a nechybí předvídatelné zvraty. ()

Kapitola 5: Pistolník (2019) (S01E05) 

Fan-fest všech SW nerdů. Tatooine, oprýskaná dílna pro vesmírné koráby, hodně pouště, kluzáky a samozřejmě nesmí chybět nějaká ta akce. Filmařsky nic moc, ale pro fandy určitě minimálně hvězda nahoru. ()

Kapitola 6: Vězeň (2019) (S01E06) 

Minimalisticky pojaté vězení a velmi zajímavá skvadra nájemných lovců, kteří tvoří Mandalorianovi více než zdravou konkurenci, navíc každý z nich zcela jiný, plus se dočkáme dalších a dalších SW pomrkávání v podobě X-wingů a cestování hyperprostorem. Už chybí jen světelné meče a bude to komplet. Velmi dobrý díl. atmosferický, se stupňovaným napětím. ()

Kapitola 7: Zúčtování (2019) (S01E07) 

Nadprůměrná příprava na finále a první skutečně emocionální díl, který narozdíl od zbytku nabízí i více, než jen akčnění, poznávání nových koutů galaxie a cool hláškování. ()

Kapitola 8: Vykoupení (2019) (S01E08) 

Nejlepší díl. Vyvážený mix humoru, akce, výborného finále a lahůdkového nalákání na další sérii, která může být zcela jistě mnohem epičtější a okázalejší, než zemitá jednička. Vlastně osmička je několk highlightů sestříhaných za sebou do jednoho celku. Waititi na to jde chytře a s citem. Funguje mu vše. ()

Season 2 (2020) (S02) 

Rychlé, svižné a občas trochu monotónní a schématické, spoléhající na zaručenou auru Star Wars univerza. A popravdě řečeno, obvykle to funguje. A i když je většina dílů v podstatě dějově na jedno brdo, je Mandalorian narvaný takovým množstvím odkazů, replik a klasických hračiček, které máme v SW rádi, že se mu ledacos dá odpustit. Pascal je jeden z mála herců kde stačí hlas na veškeré hraní. ()

Kapitola 9: Šerif (2020) (S02E01) 

Dvojka navazuje přesně tam, kde to zabalila jednička. Je to rychlé, svěží, plné odkazů na klasické filmy a zároveň nechybí pro odlehčení trochu humoru a vtipných momentů. Mandalorian se zatím jeví jako Indy z budoucnosti, potažmo rovnou z jiné galaxie. Skvěle vychytaná akce s pouštním červem, na seriálovou produkci špičkový vizuál. ()

Kapitola 10: Pasažérka (2020) (S02E02) 

Trochu samoúčelně konstruovaná epizoda o jeskyni plné pavoučků, ale Reed to umí natočit velmi napínavým stylem tak, že se divák nenudí ani trochu. Posun v ději minimální, ale eye-candy zábava maximální. ()

Kapitola 11: Dědička (2020) (S02E03) 

Vážnější, temnější než předešlé díly. Více zaměřené na postavy a mytologii, potažmo posun v příběhu, než na samoúčelné dovádění. ()

Kapitola 12: Infiltrace (2020) (S02E04) 

Mando musí opět splnit sekundární misi, aby se posunul dopředu v té primární. Trochu repetitivní a jednoduché, ale vizuálně natolik podmanivé, že proč ne. Tentokrát ale parťáci nebavili tak jako minule a útok na základnu bych nezařadil mezi nejlepší momentky dosavadní série. ()

Kapitola 13: Jedi (2020) (S02E05) 

Laserová nostalgie a konečně povídání o síle. Trvalo to dlouho, ale první Jedi na scéně. Choreografie obstojná, některé momenty mimořádné a inspirace z východu zřejmá. ()

Kapitola 14: Tragédie (2020) (S02E06) 

Trochu nevyrovnaná akční jízda s představením staré známé tváře, která je patřičně charizmatická tak jako kdysi. Grogu doplnil palivo a jede se dál. Snad jen poskakování s troopery mezi kameny bylo tak trochu chaotické a technicky ne příliš povedené. Pořád má ale i tak příběh zatracený spád, uvídíme co finále. ()

Kapitola 15: Přesvědčení (2020) (S02E07) 

Velká popkornová jízda od začátku až do konce. Originální výprava, skvělé triky i originální vychytávky a dějová kostra. Sice je to vlastně scénář plný side kicků a sekundárních úkolů, ale vždycky se na scéně objeví někdo, koho stojí za to sledovat. V tomto případě to byl Bill Burr. ()

Kapitola 16: Záchrana (2020) (S02E08) 

S přehledem nejlepší epizoda dvojky. Nabitá akcí včetně působivého minisouboje Mandaloriana s robotem, který se vymyká jinak obvykle rutinně střiženým střílečkám, roztomilé rozloučení i patřičně ikonické finále s digi ksichtem, který se snad jako jediný moc nepovedl. Co ale na tom, když je to feelingově pekelně blízko ke klasickým Star Wars, které mají všichni tak moc rádi. ()

Související novinky

První reakce na Andora mluví o nejlepších Star Wars

První reakce na Andora mluví o nejlepších Star Wars

19.09.2022

Do premiéry prvních tří epizod seriálu Andor, jenž vychází ze Star Wars univerza a odehrává se nějakých pět let před událostmi snímku Rogue One: A Star Wars Story, zbývá už jen pár dní. První diváci…

Nový Thor se točil bez zelených pláten

Nový Thor se točil bez zelených pláten

10.07.2022

Z pohledu diváků jsou filmy Marvelu pastva pro oči, když se vydávají na mnoho fantaskních míst plných barev nebo ukazují velké akční scény na hraně fyzikálních zákonů (a často i daleko za ní). Pro…

Waititiho Star Wars možná ani nevzniknou

Waititiho Star Wars možná ani nevzniknou

02.07.2022

No, tak jsme udělali hezkou 360 ° a skončili zpátky tam, kde jsme s filmovými Star Wars už od konce deváté epizody. Po informacích, že příští film režiséra Taiki Waititiho (Thor: Láska jako hrom) je…

Novinky ze světa Star Wars

Novinky ze světa Star Wars

27.05.2022

Dny oslav Star Wars jsou tu, a z předaleké galaxie k nám teď docestovala řada novinek a zpráv, kterými je třeba se probrat. Vykopneme to tím, že dnes 27. května má na streamovací službě Disney+…

Reklama

Reklama