Doom Patrol (TV seriál)

Doom Patrol

Akční / Krimi / Drama

USA, 2019–2020, 21 h 28 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvůrci:

Jeremy Carver

Matt Bomer, April Bowlby, Timothy Dalton, Brendan Fraser, Diane Guerrero, Riley Shanahan, Alan Tudyk, Joivan Wade, Matthew Zuk, Bruno Bichir, Dwain Murphy, Julie McNiven, Julian Richings, Kyle Clements, Todd Allen Durkin, James J. Fuertes, Jwaundace Candece, Bryan Murphy, Phil Morris, Drew Starkey, Matthew Carter, Charmin Lee, Jim Dougherty, Rachel Appelbaum, Mark Sheppard, Lilli Birdsell, Ted Sutherland, Ezra Buzzington, Curtis Armstrong, Cate Jones, Alimi Ballard, Will Kemp, Madhur Jaffrey, Greyson Chadwick, JoAnn Willette, Brent Bailey, Jon Briddell, Judy Kain, Jackie Goldston, Bethany Anne Lind, Max Martini, Pisay Pao, April Billingsley, Joan Van Ark, Tom Fitzpatrick, Gary Basaraba, Marc Farley, Chelsea Bruland, Devan Chandler Long, Keith Flippen, Darla Delgado, Haley Strode, Edward Asner, Nicolette Noble, Greg Sproles, Anna Lore, Alan Mingo Jr., Stephanie Czajkowski, Jay DeVon Johnson, Susan Williams, Robert Tinsley, Michael Harney, Mark Ashworth, Zele Avradopoulos, Hannah Alline, Shawn Weston Thacker

Komentáře uživatelů k TV seriálu (38)

V prvních dílech jsem si říkal, že tahle partička bude asi nejsympatičtějšími „superhrdiny“ z Detective Comics. Superhrdiny dávám schválně do uvozovek, protože mi spíš přišlo, že to tady je spíš banda pitomců, kteří sami neví, co s jejich nabitými schopnostmi. Nejlepší na tom byl Brendan Fraser, kterého jsem moc rád po dlouhé době viděl a okamžitě jsem si ho oblíbil. A to i přesto, že ho hned ze začátku ukázali všelijak. Nechci ale ostatním křivdit, i ostatní tu byli v pohodě a dělali takovou dobrou partu hic, kde nikdo na sobě nenechal nit suchou. Postupem času se ale jejich démoni začali projevovat, aby tak nějak vytvořili důvod dokoukat první sérii. Jenže seriál kvůli tomu začal padat do průměru. Už se neobjevovalo tolik dobrých nápadů, nepřítel tu vlastně nebyl, než byl a celé to bylo takové hrozně nekompaktní. Až jsem chvílemi měl pocit, že scénáristi tu mají pocit, že si s tím světem té DC patroly můžou dělat co chtějí…a tak to taky dělají. Občas to byl tak velký scénáristický úlet, jak kdyby celý ten svět neměl vůbec žádné hranice a mohlo se v něm stát naprosto cokoliv.(5.7.2019)

• SNCIS

1.Série: Recenze zde. - 30%.(14.10.2019)

15/25 Well, o seriál Titans jsem zájem neměla, tohle jsem zkusila po dlouhém váhání a vysloveně nemám dobrý pocit z propojení právě těchto dvou nápadů. Nicméně jako samostatná věcička je Doom Patrol dobrý bizár. Má to v sobě cosi z Frankensteina a Hollywoodu 50. let, takže mi to není tolik cizí.(20.10.2019)

Čekal jsem komiksovou parodii, dostal jsem něco úplně jiného. Seriál o velmi bizarní partě "super"hrdinů a super"hrdinů", kterému jde o vývoj postav stejně jako o naprosté zmatení diváka... A obojí se mu daří. Byl jsem u nějaké desáté epizody a vlastně jsem teprve začínal mít tušení, k čemu to všechno asi směřuje, co se asi stane dál, kdo asi bude doopravdy kdo... Těžko to popisovat. V podobné situaci jsem se ocitl v případě seriálových Strážců, ale tam jsem měl alespoň výhodu, že znám komiks a cítil jsem se trochu jistě. V případě Doom Patrol se mohlo stát naprosto cokoliv a také se to dost často stávalo. A mě to strašlivě moc bavilo.(24.6.2020)

Bohužel jeden z těch seriálů, ze kterého jsem byl na začátku úplně nadšený, ale to nadšení postupně opadalo. Nevidím v kvalitě tak rychlý a zásadní sešup jako třeba u trochu podobné komiksárny Umbrella Academy, ale stejně to zamrzí. Doom Patrol je další disfunkční "superhrdinský" tým, u kterého se ale opravdu s tragickými originy nešetří. Že vám umřel blízký? Co takhle že jste své nejbližší omylem zabili? A schopnosti? Žádné cool střílení ohnivých koulí a bezproblémové létání. Tady máme nebezpečnou schizofreničku, člověka trpícího v robotím těle (dokonce dva, svým způsobem), stoprocentně popáleného chlápka, ve kterém žije záhadná zelená bytost, a krásnou herečku, která se ale vlivem stresu mění v obrovský nechutný sliz. V komiksovém světě jsou to prostě spíš banda handicapovaných loserů. Seriál skvěle čerpá z komiksů, střílí jeden maximálně šílený nápad za druhým, a ta bláznivost působí velmi svěže a svobodně. Například Larry Trainor byl sice v původním komiksu jakýsi transsexuál nebo spíše hermafrodit a tady je to pouze "closet homosexual", ale tvůrci seriálu nám to později vynahradí oživlou ulicí plnou všech možných menšin a sexualit na okraji společnosti. Mimochodem i když Doom Patrol může nějakého citlivého konzervativního křesťana urazit, tak bych se odvážil tvrdit, že seriál Doom Patrol je spíše apolitický. Určitě se v něm dá vidět levicové smýšlení, někdy až na pokraji anarchismu, ale myslím, že seriál propaguje pouze obyčejné lidství. Máme tu bandu "jiných" lidí, kteří prostě chtějí být šťastní, klasika. V každém případě koncept a nápady paráda, ale postupně to začne drhnout. Některé díly nejsou tak zajímavé a zdají se být čím dál delší. Některé nápady a scény jsou naprosto úžasné, ale postupně začne přibývat nezajímavých. Hlavní dějová linie o hledání jejich šéfa Nilese se tak dlouho táhne, až mě vůbec nezajímalo, jak to dopadne, a dokonce mi v úplném závěru přestalo na postavách záležet (asi hodně vlivem posledního zvratu, který se mi nelíbil). A to už je průser. Hlavní chybou seriálu je asi hlavní padouch, u něhož se jeho herecký představitel fakt snaží a hraje ho skvěle, ale ani to seriálové meta, které je hezky převedené z komiksu, ho neučiní zajímavým. V jednotlivostech je Doom Patrol často bomba, jako celek bohužel jen lehký nadprůměr. Nevím, jestli se podívám na druhou řadu, spíš si radši přečtu komiks, který má lepší tempo. (7/10)(1.5.2020)

Je to divný. Zvrácený a nesmyslný. Jako youtubeři. Ale zábavný.(9.10.2019)

Docela zvláštní nový seriál stanice DC Universe. Postavy z toho seriálu jsme už mohli vidět v několika dílech seriálu Titans. Rozjezd je trochu pomalejší, tak uvidíme. Nejedná se o typický superhrdinský seriál, protože postavy jsou spíš troubové než hrdinové. :D Záporák se zatím moc neukázal. nebaví mě to, vzdávám to... "Kde je moje dcera?!"(25.5.2019)

Doom Patrol je typický příklad promarněné šance. Prvních několik dílů výborných, ale pak to celé zabředne a nehne se to z místa. Naprosto přepálený počet epizod a hlavně poslední dvě dělají z mého celého sledování hodně (pod)pprůměrný zážitek.(28.5.2019)

Doom patrol začína ako šialená jazda plná wtf momentov. Potom sa pomaličky ale isto presunie do roviny emočnej s dôrazom na charakteri, ktoré vďaka svojim silným originom pôsobia zaujímavo a fungujú na úrovni emocionálnej väzby medzi divákom a seriálom. Herci sú skvelý a niektoré diely doslova prekypujú nápadmi, vtipmi a akýmsi nadhľadom, ktorý automaticky dáva Doom Patrol do kategórie iných, zábavnejších seriálov. Bohužiaľ tu máme aj diely, ktoré sú trocha vatové. A finále ako také ma značne sklamalo, hoci som sa na neho vďaka niektorým dielom tešil najviac. Každopádne sa rád k patrole vrátim. Je to niečo čo sa mi pozerá dobre aj napriek sem tam slabšiemu dielu. Cyborg je tu strašne nesympatický. 1. séria - 80%.(1.10.2019)

Asi největší komiksový bizár, co jsem kdy viděl. Tady se porušují a překračují a překrucují všechny konvence a klišé až z toho vyšlo něco bizarně originálního.. perfektně napsané a zajímavé postavy s důrazem na prostor všech zúčastněných. Výborný výkon bych asi nejvíce přiřknul Diane Guerrero, zahrát tolik osobností a každou jinak, to mě bavilo sledovat nejvíce. Rozhodně doporučuji, není to nic, co byste viděli již stokrát, ale dokážu si představit,že se to líbí lomu nemusí líbit, protože to není klasický superhero(29.8.2019)

Hecnu to a dám 5.. Není to čistý průstřel, ale co už.... Nespoutaný, imaginativní, svobodomyslný, odvážný.. Takový ten seriál je a i když jsem to koukal tempem jeden díl za cca 2 týdny (protože děj zde opravdu není něčím co by diváka nutilo hned vidět další díl) pokaždé jsem nadšeně hekal jak mě to válcuje novou a novou ujetou pakárnou. Komiks neznám a tak nevím jestli je to takhle nekompromisně pošahané už z předlohy, nebo prostě jen scénáristi zobali hodně dobře namixované zrní, ale v zásadě je mi to jedno. Mám to rád a z toho aktuálního a kvalitního DC seriálového trojlístku je to z mého úhlu pohledu bezesporu ten nejpovedenější (a nejdůležitější).(10.7.2019)

Zpočátku to byla pecka. Carver a spol. hýřili absurdními nápady, dokázali rozesmát a bavili se i herci na čele se schizofrenní Diane Guerrero. Několika perfektním sekvencím jednoznačně vévodí bitka s nácky za hudebního doprovodu Dead Kennedys. Jenže ještě než série došla do poloviny, začalo to upadat. Seriál udeřil na vážnější strunu a hlavní hrdinové začali řešit osobní s odpuštěním sra*čky. V tom jednoznačně vévodil Kyborg, který byl na přesdržku. Díky tomu se začal děj rozmělňovat a dost často nudit. Tvůrci sice občas dali vzpomenout na prvních cca pět dílů, ale to jen proto, aby diváka vzápětí vrátili do průměrného bahna. Aby toho nebylo málo, po čase jsem se v tom přestal orientovat a absolutně jsem se ztrácel v tom, co, kdo, proč a jak. Škoda. 50%(26.5.2019)

Ach jo, když pominu ukecaného vypravěče a záporáka, který mi přišel nezábavný, tak to má hodně wtf momentů v ději, říkejme tomu třeba originalita scénaristů a vtipů, které jsou naprosto áčkové. Ale když to mám hodnotit jako celek, tak jsem prostě letos viděl věci, které mi přišly tak nějak kompaktnější i ve kvalitě. Rozhodně to nebude masovka, je to takovej divnej seriál i pro fandy comicsů. Ale má co nabídnout, rozhodně má neotřelé zápletky. Dal bych 7/10, ale bavil míň (a úplně jinak) než třeba Bažináč. Takže pokud se někdo rozhodujete podobně, dejte mu pls 4 hvězdy, ať zůstane vesmír v rovnováze a nemusí nás sežrat osel nebo tak něco...(17.4.2020)

1. série Seriál Doom Patrol vznikl jako spin-off Titans, který jsem ještě neviděl. Nicméně tady mě lákalo známé obsazení, tak jsem začal tady. Mám radost, když vidím povědomé tváře a zde jich je více než dost (i když Brendan Fraser a Matt Bomer až tak moc vidět nejsou). Líbilo se mi uvedení do příběhu a s ním i rychlé a zajímavé představení všech hlavních postav. I tentokrát se představuje drsnější a temnější komiks, což podle mého není na škodu, protože pokud mám sledovat další komiksový seriál, tak musí něčím vybočovat s řady. A tenhle rozhodně vybočuje svou zvláštností až bizarností. Některé nápady jsou vážně ujeté a povedou třešničkou na dortu je pak uvědomělý komentář záporáka, který sérii provází a který působí tak trochu jako od Deadpoola. Začátek šlape slušně, ale pak se v plné nahotě ukazuje že chybí větší směřování hrdinů. Záporák se sice představil slušně a sliboval dobrou podívanou, ale pak se vytratil a vrátil se až v závěru. Místo toho jsme se dočkali několika epizod, které nechaly postavy se jen tak nějak plácat na místě.(13.2.2020)

Vše podstatné jest v komentářích k 1.s. ;-) Grant Morrison by měl míti radost. Docela se divím, že není jeden z producentů, když je to očividná inspirace jeho DP érou. Byť zde tvůrci vynechali dost podstatných bytostí či chcete-li, postav. Main titles a ost alá Carpenteresque score 300%(23.3.2020)

zatímco na filmovém plátně kulhá snaha DC na obě nohy,na seriálovém poli jim to zatím vychází na výbornou.Evidentně DC svědčí fakt,že v rámci seriálu se není třeba zavděčit všem a uzpůsobovat svojí tvorbu přístupnosti atd.Po velmi dobrých Titans je tu tak Doom patrol,která sice není tak "temná",ale v rámci úchylnosti ji může konkurovat snad jen Legion.Jediné co by tomu opravdu slušelo by byl tak max 10ti dílný formát,aby se minimalizovali hluchá místa.Není jich sice mnoho,ale jsou tu.Tak jako tak si tahle svébytná partička zaslouží fanouškovskou pozornost...80%(26.5.2019)

O Doom patrol jsem se dozvěděl až v seriálu Titans. Jinak jsem tuhle týmovku vůbec neznal. Určitě musím říct, že seriál je úplně něco jiného než jsem kdy viděl. Což určitě beru jako velké plus. Hlavně se mi líbí ten nápad, kdy vypravěčem celého seriálu je hlavní záporák Pan Nikdo. Některé díly co se týče příběhu jsou skvělé nechybí i akce a vtipné momenty(Masožravé zadky atd.), ale je tu i pár epizod, které bych klidně vynechal. I to zakončení první série bylo takové....No uvidím jak na tom bude druhá série, které určitě dám šanci.(26.5.2019)

Začalo to nadějně a zajímavě. Hezky se to rozjíždí a má to docela originální spád. Pak se ale začnou dít věci. Seriál začne spadat do bůh ví jakých realit, propadat sem hlouběji, postavy se objevují a ztrácejí, mění se. Jednoduše se z toho začne stávat obrovská magořina. O i na mne moc odporných nechutnostech ani nemluvě. Zajímavé je, jak seriál jede "Deadpool" styl, když se vlastně ví, že jste v komiksu. To s tím bílým místem se mi však hodně líbilo s touto spojitostí. Nic to nemění na tom, že je to magořina. Taková, která asi dostane i další sérii, ale ta už bude na mne moc. Děkujeme, ale znovu už nepřijdeme.(2.6.2019)

Ze začátku jsem zvažoval, zda budu vůbec pokračovat dál. Ovšem po seznámení s postavami a pochopení šílených zvratů, které pochopit nelze, si mě tato partička díky skvělému humoru ve finále získala..(7.7.2019)

• char_t

Další zbytečný spin-off od DC Comics... Totálně zabité obsazení - přitom posbírat herce jako Brendan Fraser, Timothy Dalton nebo Alan Tudyk nemohlo být levné... Evidentně není náhodou, že se tahle partička superhrdinů nikdy neprosadila. A z "velkého DC" vypůjčený (a silně otravný) Cyborg tomu ani trochu nepomohl. Vzdávám během první řady.(13.10.2019)

<< předchozí 1 2