Komentáře uživatelů k TV seriálu (35)

 • MadyDollar
  ****

  Bažináč pro mě byl úplnou novinkou. Přiznám se, že starší seriály ani filmy jsem nevidel. Hlavním a asi největším lákadlem pro mě byla značka James Wan, na co dohlíží tenhle člověk mě nesmí minout. Když se na scéně objevila Crystal Reed (a.k.a. Sofia Falcone z Gothamu), byl jsem maximálně spokojen. V Gothamu jsem ji zbožňoval a ani tady mě nezklamala. Abych neříkal samou chválu, výtek bych měl hned několik. Co mi vadilo nejvíc, byly rozhodně strašně plochý a uspěchaný dialogy. Hlavně v prvních dílech, kdy si Alec povídá s Abby, na mě celá konverzace působila jako "musíme tam nějaký ty kecy nacpat, aby se neřeklo". Se CGI jsem místy měl taky pocit, že to pořád není ono.. hlavně u očí Bažináče, nebo třísek vylitavajicich ze stromu. Celková zápletka a plot twisty mi přišly overall fajn, jen některý věci tam byly už moc navíc a nezbyl na ně asi čas nebo nebyly dotažený do konce (blue devil a smlouva s ďáblem? ellery?). Možná mi chybí ty 3 zrušený díly. :) Ještě abych nezapomněl, Jason Woodrue pro mě jednoznačně nejlepší postava celé série. Jak herecky, tak charakterem si mě získal už od příjezdu a spolu s Caroline pro mě byli naprostou špičkou. Jsem rád, že jsem koukal, určitě nelituju, ale přiznávám, že druhou řadu tolik neopláču. Za mě 65%(15.8.2019)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónov║ V prvom rade dosť dobre technicky zvládnutý seriál, naplnený po okraj ponurou atmosférou, slušné bažinaté kulisy. Sympatická herečka v hlavnej úlohe (Crystal Reed), na ktorej by som povedal že to celé stojí. Také herecké úlety ako obsadenie céčkového herca ako je Ian Ziering ani neriešim, tu sa mu tá nehybnosť dá prepáčiť. /75%/(31.12.2019)

 • tron
  **

  „Syn môže otca nenávidieť, ale je na otcovi, aby synovi odpustil.“ Ja tomu nechápem. Bažináč mal na prvý pohľad všetko – skvelú komiksovú predlohu, parádne močiare, ktoré tvoria temnú atmosféru už len tým, že sú, k tomu sympatický kasting (hlavne Ian Ziering, Kevin Durand a Crystal Reed), zjavne slušný rozpočet, sebavedomá producentská ruka Jamesa Wana, dobré masky a triky, nie je to síce gore festival, ale je to drsné a očividne určené pre dospelého diváka. A napriek tomu sú všetky epizódy vyrovnané, čo sa mdlosti a nevýraznosti týka. Scenáre sú skutočne strašne neoriginálne, detto postavy. Hoci má každý diel len okolo 40 – 45 minút, čo je fajn, už to sa kvôli zlým scenárom javí ako dvojnásobná dĺžka. Za celé pozeranie ma prekvapila snáď iba chvíľa, keď do izby vošla manželka a spýtala sa ma, či to je Sestra v akcii. Zostal som 2 – 3 sekundy zaskočený, ale samozrejme nie, nie je to Whoopi. Po technickej stránke tomu ťažko niečo vytknúť, ale fakt je to strašná nuda plná nezáživných postáv, ktorých konanie pre mňa bolo miestami až utrpenie sledovať, preto dávam len 40%.(9.8.2019)

 • Spiker01
  ****

  Velice nemilý osud potkal toužebně dlouho očekávanou adaptaci Bažináče. Zprvu mě hlavně zajímalo, o čem vlastně je geniální předloha Alana Moora a proč se o tom tolik mluví a příliš mě turbulentní změny v postprodukci seriálu nenadzvedávaly ze sedačky, ba dokonce ani to následné zrušení seriálu po odvysílání prvního dílu (!). Tedy až do doby několik měsíců po skončení, kdy jsem se konečně vrhl na to seriál dokoukat (nebýt nákupu Hbo go, možná by se tak ani nestalo, jelikož mě seroš po čtyřech dílech přestal bavit) a opět se mi osvědčila zažitá formulka, že mě seriál nemusí úplně chytnout jednak po pilotu, ale ani třeba po pěti dílech, ovšem posléze mi to patřičně vynahradit. Samozřejmě mě mrzí, že druhá řada pravděpodobně nevznikne ani na jiné streamovací platformě (viz článek hore) a tak trošku jsem doufal, že nepřijde žádný cliffhanger, když tvůrci na poslední chvíli seškrtávali z původních 13ti dílů na 10. Už jsem čekal dost polovičatý závěr a říkal si, alespoň tak..jenže po titulcích cliff dorazil. :-) achjoo(18.1.2020)

 • misterz
  ***

  Pre mňa osobne obrovské sklamanie. Od "bažiňáka" som teda čakal podstatne viac. Príbeh v jednotlivých epizódach ako aj celkovo nebaví, nemá to šmrnc, pútavosť postáv, nápad, napätie a ani dobrú mysterióznu atmosféru. Pár zábleskov tu síce bolo, ale nič, čo by si človek pamätal. Totálny prepadák. Jediné čo treba oceniť je technická stránka a pár vydarených hororových scénok. To jediné sa ako tak podarilo. Na dobrý seriál to je ale málo. Veľmi slabý priemer. 50/100(2.9.2019)

 • Kothy
  ****

  Je tu nový DC seriál. Dost se mi to líbí. Atmosféra je hodně ponurá a obsazení je slušné. Sledujeme samotný origin Bažináče. Do města se po mnoha letech kvůli záhadné epidemii vrací doktorka ze CDC Abby Arcane v podání roztomilé Crystal Reed. Postupně se tomu ještě s jedním nadšencem Alecem Hollandem snaží přijít na kloub. Některá tajemství si ale nepřejí být odhalena. Nakonec se dozvíme mnoho o místních postavách. Některé začnou zbrojit proti sobě s některé i umřou. Nejzajímavější je ale Alec jako Bažináč. V záhadné bažině se totiž děje spoustu věcí. On se snaží mezi vším nějak nastolit rovnováhu, ale ne všichni pro to mají pochopení. Je mnoho lidí, kteří by chtěli využít jeho kouzelných schopností k vlastnímu obohacení. I Abby je super postava a je prostě kouzelná. Objevuje se tu i víc komixových postav, třeba Blue Devil. Seriál byl bohužel po jedné sérii zrušen. Už se nedozvíme, co bude dál... "Ona snědla všechny prášky?"(3.8.2019)

 • BoPo
  *

  Kľudne z toho mohli urobiť dvojhodinový film. Vzniklo by béčko (skôr céčko) pre fanúšikov komiksu, ktorý by možno zasponzorovali pokračovanie. Vznikol však seriál, ktorý pripomína po viacerých stránkach telenovelu. Má špatné herecké výkony (a tým špatné myslím až komicky špatné, veď aj Steve z Beverly Hills 90210 našiel uplatnenie) a postavy sú bez zaujímavých charakterov. Rovnako ako v telenovele by vôbec nevadilo, keby ste videli prvé dva diely, a potom naskočili naspäť až v diely 5 či 6. Dej sa vyvíja minimálne a aj pri kratšej minutáži jednotlivé časti pôsobia naozaj dlho. Na druhej strane je vidieť, že seriálu niekto musel veriť, pretože doňho nasypal slušný rozpočet. Vďaka tomu samotný Bažináč a s ním súvisiace efekty pôsobia 4*. Dobre vyzerajúca blbosť, ktorá miestami hraničí s amatérskym počinom.(30.11.2019)

 • pools
  **

  Strašná. Nuda.(11.8.2019)

 • ledzepfan
  **

  Jak se mi Titáni líbili a těším se na pokračování, Doom patrol mě víceméně nadchnul, tak tohle je dost průser.. Ten seriál jakoby nevěděl čím chce být a jak udělat ten svět funkčním.. Pár monotónních lokací, monotóoní až otravná hudba, herecky je to mimoidní (hlavně Abby byla tím svím afektovaným projevem naprosto na zabití).. Příběh se rozvíjí pooomalu a přitom je to ve výsledku naprosto banální a stokrát viděná story...... Tohle prostě ne..(5.8.2019)

 • Micro41CZ
  ***

  1. serie: sice béčko, ale bavilo! Těším se na další!(15.11.2019)

 • dragon94
  *

  Swamp Thing je pro mě obrovské zklamání. Swamp Thing jako postava byl dobrej, ale byl tu minimum času. Zbytek seriálu byl však jeden velkej průser. Herecké výkony, až na Willa Pattona hrozné. Postavy se tu teleportují a chovají jak zrovna scénář potřebuje, i přesto, že to odporuje všemu co o těch postavách víme. Například to jak Abby šla přesně tou částí bažin, aby náhodou našla ve tmě nábojnici, kteoru já bych nenašel ani za světla, kdybych ji hledal. Nebo její první setkání se Swamp thingem useknutý jakoby v půlce rozhovoru. Nejhůř pak dopadla kámoška od Abby, která se vždy někdě objevila, aby si s ní mohl někdo prohodit pár slov a jinak tam byla úplně k ničemu. Pak seriál obsahuje několik naprosto šílených absolutně nelogických věcí. Třeba jakože matka míšenka splodila s bělochem černocha! Jako WTF? Mimochodem odhalení tohoto faktu bylo jak z mexické telenoveli. No a pak je tu jedna scéna kdy modrý ďábel zabije a spálí spoustu lidí a Abby a její kámoška, které u toho celého jsou prohlásí jen "What the f*ck" a pokračují klidným krokem dál, jakoby se nic nestalo a v další scéně na tohle celé pro jistotu úplně zapomenou. Prostě za mě ten seriál velký špatný a jsem rád, že tohle utrpení nebude pokračovat. Na druhou stranu je mi líto, že neuvidíme dalšího Swamp Thinga, protože jeho dějová linie byla zajímavá a dobrá. Bohužel jako jediná. 1* 16%(3.9.2019)

 • Miseet
  ****

  Tenhle seriál mi docela sedl. Sice světu DC moc svého času nevěnuji, u tohodle seriálu jsem si říkala, že bych se mohla podívat ještě na něco. Chvílemi tam byly momenty, kdy jste si říkali: "wtf, co to jako je", "tady už je fakt úplně všechno" Každý si tam podle mě najde něco, co se mu líbí víc, jelikož je to hodně rozlezlé. Jak příběhem, tak jednotlivými postavami a jejich propletením, tak samotným Bažináčem, ostatními mystery věcmi, biologií, šilencemi... Opravdu je to hodně obsáhlé. A vůbec mi nepřišlo, že by byla postava Bažináče na scéně krátkou dobu, myslím se, že to bylo tak akorát. Škoda jen, že to je takový dobrák. Chtělo by to víc agrese.. ale Bažináč je kladná postava, já vím....(9.1.2020)

 • blackJag
  ***

  Žádné sraní, mladá paní, tady musí být jasno, tohle je krutě vyvážená látka, takže ještě než se začne něco dít, šup jeden gay (checked), Asiat k tomu (checked), lezba (checked), černoška k tomu (checked), ok můžeme pokračovat :-) Né, je to úsměvné, taková ta hyper korektnost za každou cenu, nu což, popojedeme... Pěkné prostředí s atmosférou, Bažináč si je taky podobný, má to nějakou tu "zásadní" příběhovou linii, ale přes všechny ty epizodické zápletky je to skoro až moc natažené - dokázal bych si to představit na 5 dílů a fertig, hotovo... Will Patton skvěle zahrál zámožného jižanského buráka z bažin, Kevin Durand si vychutnává svého asociálního doktora, Ian Ziering zas jako by nestárnul (skoro mu nějakou tu normáln(ějš)í roli přeji). Nicméně po první sérii bye bye...(18.11.2019)

 • M.i.k.e
  ****

  další potvrzení toho,že Marvel sice válcuje DC na filmovém poli,ale na tom seriálovém je to obráceně.Swamp Thing je sice z dosavadní trojice (vedle Doom Patrol a Titans) nejslabší,ale i tak se jí celkem daří slušně budovat atmosféru a pro krev a nějakou tu hezkou smrt se nejde daleko.Ve finále (i vzhledem k otevřenému konci) je škoda,že se další série nejspíš nedočkáme...70%(4.8.2019)

 • Zek
  ***

  Po traileru, který mě dost navnadil jsem čekal další dobrý seriál od DC. Bohužel co jsem viděl byla jedna velká nuda, roztahaná do deseti epizod. Úplně stačilo natočit tv-film(Na který bych si stejně, tak za pár dní ani nevzpomněl):D a zápletce, by to nijak neublížilo.(14.8.2019)

 • iXtr3m3
  ***

  Silnejšie tri hviezdy. Dal by som aj štyri, ale keďže to skončilo po prvej sérii a ohlásený koniec bol už od začiatku, tak ma to nepotešilo. Triky na dobrej úrovni, úplne odlišné prostredie od bežných komixových seriálov, slušné obsadenie vo vedľajších úlohách (Will Patton, Kevin Durand, Ian "Sharkanado 90210" Ziering atď.), dobré "masívne" stvárnenie Swamp Thinga, niektoré časti slušne potemnelé. Mne sa to páčilo. Škoda otvoreného konca.(22.9.2019)

 • Hanys_
  **

  Zhruba v půlce už začlo být jasné, že se tu klube průser jako prase. Vizuálně sice hodně fain a prachy tu jdou vidět, bažiny dost temné, casting sympatický.. ale každý díl naprosto nevýrazný, řekl bych až nudný.(22.8.2019)

 • Bingos
  *****

  Z kraje nejsem typický komixový nerd a před spaním si čtu spíš knížky než DC wikipedii. Postavu Swamp Thinga však znám a mám o ní celkem slušné povědomí a především, Ságu o Bažináčovi od Alana Moora považuju za snad nejzásadnější dílo odrostlého komixu a vlajkovou loď nakladatelství Vertigo. Po startu služby DCU pro mě byl blížící se Bažináč velmi očekávanou událostí. Za druhé: slabá místa v scénáristické kostře samozřejmě nehodlám přehlížet, ale jinak seriál vyloženě naplnil moje očekávání, takže ač moje pětihvězda není úplně objektivní, mám to tak v povaze a stojím si za ní. Nekonzistentnost vypravěčského přístupu vážně občas zamrzí. Na to, jak je dílo temné a nekompromisní, je někdy zbytečně polopatické a moc často sahá do zásoby scénáristických berliček a deus ex machina. Možná že se snaží násilně smáznout co nejvíc havěti co nejmenším počtem úderů, stejně jako si myslím, že celá záležitost je tak trochu experiment, která nemá adekvátní mustr, protože vlastně nemá obdoby. Ale to je právě největší klad seriálu. Každou vteřinu přichází s něčím novým. A protože postrádá tu drzou vypravěčskou suverenitu, může to paradoxně spoustu lidí odradit. Titans pokryl potřebu po zábavně drsné a krvavé akci, což je něco, co se hodí k nedospělým hrdinům. Doom Patrol pokryl zas touhu po metahříčkách, co se ani na chvíli neberou vážně. Swamp Thing je dospělý a bere se velmi vážně. Konflikt hromady disfunkčních pseudoantagonistů a hrstky protagonistů (které by spočítal na jedné ruce i nešikovný tesař) zaplní hlavní fokus čočky kamery, ať se vám to líbí nebo ne. Atmosféra, která vztyčený varovný ekologický ukazováček zasazuje do bažiny emoční lability, starých traumat, nedorozumění, chamtivosti a ješitnosti ředěné sem tam kapkou empatie a lásky – no prostě do velmi lidského koktejlu, ta jako by vypadla ze stránek komixů. Do toho je existenciální konflikt proměny Aleca Hollanda/Bažináče katalyzátorem, nikoli hybatelem děje, což by měl být nový kánon pro komiksové originy. Horor, který není prvoplánová přehlídka lekaček a gore efektů, ale temně zelený, plíživý a znepokojivý pocit někde v zadní části páteře. Postavy, které jednají nelogicky, ale ne vinou scénáře (teda většinou), ale prostě protože jsou iracionální, emocionální a komplexní. A mohl bych jet dál. Herecké výkony, Citace předlohy - ať už vizuálními obrazy, názvy epizod, drobnými odkazy, do očí bijícími odkazy nebo vyloženě totalními nerdy záležitostmi (přiznám se, že Blue Devila jsem si musel progooglit), Dunící audio, Digitální i praktické efekty, Znělka (bože jak ta je dobrá) a tak dál. I ten koncept, že každá epizoda měla svůj mirkopříběh, který se sléval do přemostění celé série, je parádní, jen nedobroušený. Zkrátka a dobře první série Swamp Thing je ještě neusazená, ale stříká z ní velmi svěží a tak potřebný přístup ke komiksové látce i k hororovému žánru, stejně jako hmatatelná píle tvůrčího týmu. Jen to potřebuje další prostor. A ne! Odmítám se smířit s tím, že tohle jen tak vyšumí do prázdna z nějakých doteď ještě ne zcela uspokojivě vysvětlených důvodů. Tohle musí mít pokračování. Jakékoli. HEŠTEK SEJF KURVA SWOMFINK!(12.8.2019)

 • filmmovier
  ****

  Já musím říct, že Bažináč mně velmi bavil. Předlohu jsem ani zdaleka nečetl kompletní (jen první dvě knihy, které jsou ale opravdu fantastické), ale tenhle seriál na ní ani zdaleka nemá. Ovšem zrušení po první sérii mně docela mrzí, byla to totiž docela fajn sympatická podívaná. Atmosféru má ten seriál naprosto výbornou, herečka, která hraje Abby je fakt kočka a i ten děj byl poměrně v pohodě a máísty to opravdu mělo takový správný hororový look a feel. Na druhou stranu je tam vidět, že i na tom rozsahu deseti epizod je to zbytečně dlouhé, zejména ve druhé polovině seriálu. Být to kratší a alespoň o sezónu delší, asi se mohly dít velmi zajímavé věci. Takhle zůstává Bažináč velmi sympatickou jednohubkou se skvělými postavami, ke které se už (minimálně v seriálové podobě) patrně nikdy nevrátím. Ale bavilo mně to, a i ten Blue Devil v podání Steva byl fajn. 70%.(19.12.2019)

 • NiWi
  ****

  Swamp Thing je tak poměrně originální komiksovka s premisou, která ještě k vidění na obrazovkách nebyla. O něco víc než mysteriózní horor však funguje jako drama mezi lidmi, kteří sledují svoje zájmy bez ohledu na ostatní, a snaží se přežít v nehostinných podmínkách louisianských bažin. Vizuál není špatný, avšak většina digitálních efektů působí uměle, naopak praktické efekty jsou na slušné úrovni. Postavy jsou zajímavé, jejich příběhy však povětšinou nešikovně ukončí již zmíněné zkrácení série o tři díly. I když se snažili tvůrci sérii v rámci možností slušně ukončit, konec je zkrátka nešikovně ustřižený. Pokud se vám líbily dosavadní seriály od DC Universe (Titans, Doom Patrol), pak i Swamp Thinga byste měli vyzkoušet. Minimálně jako odpočinek od komiksových telenovel ze stanice CW poslouží slušně.(2.12.2019)

 • Johny M.
  ****

  Trailer navnadil a začátek (první 2 díly) byly parádní. Ale: Zkrácenej rozpočet, sestříhání a následná stopka, plus velká přeplácanost bažináčovi dost ublížili. Škoda, mohl to být super počin; 3,5*(5.8.2019)

<< předchozí 1 2