Rozohraté na niekoľko sezón, stopnuté po prvej; preto to vlastne horrible sledoval. Na nekonečné seriálové béčka čas nemám, 10 epizód sa zvládnuť dá. Ona práve tá béčkovosť, ktorá je hlavným kladom, to (napr. pri inak nadpriemernej epizóde 7) miestami dosť zráža, pretože je to skrátka moc blbé. Hore ide hodnotenie zakaždým, keď sa na scéne objaví Steve z Beverly Hills (!) a za zhliadnutie to stojí už len pre možnosť vidieť, jak moc je v 56-ke (!!) Jennifer Beals stále sexi. 56%(5.5.2020)

Pre mňa osobne obrovské sklamanie. Od "bažiňáka" som teda čakal podstatne viac. Príbeh v jednotlivých epizódach ako aj celkovo nebaví, nemá to šmrnc, pútavosť postáv, nápad, napätie a ani dobrú mysterióznu atmosféru. Pár zábleskov tu síce bolo, ale nič, čo by si človek pamätal. Totálny prepadák. Jediné čo treba oceniť je technická stránka a pár vydarených hororových scénok. To jediné sa ako tak podarilo. Na dobrý seriál to je ale málo. Veľmi slabý priemer. 50/100(2.9.2019)

Po sľubnom úvode sa predsa len dej príbehu trochu jednak spomalil a stratil tak svoje čaro, čo je možno aj trochu na škodu pretože DC sa v úvode naozaj snažilo a prostredie močiarov aj samotná zápletka bola v úvode rozpracovaná viac ako dobre. Mne osobne to prišlo pomerne nedomyslené a akoby tvorcovia doslova zpochodu rozmýšľali ako ďalej, čo sa prejavilo najmä na úrovni epizód uprostred seriálu. Vyzerá to tak, že Swamp thing sa pokračovania nedočká a ak náhodou áno treba dúfať že to už bude pod taktovkou niekoho iného.(22.3.2020)

Obsahuje spoilery: "Rostliny nějakým způsobem absorbovaly vědomí Aleca Hollanda. Jste rostlina, která si myslí, že je člověk." Kdo četl komiksovou předlohu od Alana Mooreho nebyl nikterak šokován. Hororové dílko příšery z močálu s duší Aleca Hollanda je technický zpracováno na vysoké úrovni. Hlavní hrdinka Crystal Reedová hodně sympatická. Will Patton coby Avery Sunderland byl pěknej parchant, který to uměl hrát na všechny strany. Rozhodně byl dobrý záporak. Bohužel, co zde je by se příběhově i obsahově vlezlo do jednoho filmu. Plus působivá hororová podívaná na úplném konci seriálu přinesla spoustu otazníků a dodala nového padoucha Floronic Mana. Padoucha už v akci neuvidíme a otazníky nám nikdo nezodpoví. Je to škoda ingredience pro 2 sérii tady jsou. - 60%.(25.1.2020)

Pilotní dvojdíl mě dostal do kolen, protože má v sobě všechno, co by mohlo ze série udělat cool podívanou. Krásná doktorka, pohodovej vědec, záhadné městečko, mrtvá kamarádka a environmentální poselství, které není nijak nucené. Jenže další a další díly jsou jaksi dost cringy, zvlášť scény se Swamp Thing - dvoumetrová stopadesátikilová zelená opice, která mluví se stromy a rostlinami, propojuje se s nimi a vidí tak minulost - to prostě nefunguje. Víc mě bavili scény bez "hlavního hrdiny" nebo bez doktorky a hlavního hrdniny, který jí buďto zachraňuje život nebo je vlastně do ní zamilovaný, protože se znali asi jeden den předtím, než se z něj stala příšera.(14.4.2020)

• - Záhadný muž s kloboukem a stříbrným náhrdelníkem, který v nemocnici navštíví Daniela Cassidyho (Ian Ziering), je v komiksech záhadná postava známá jako Phantom Stranger. (NiWi)

• - Rozhodnutí o zrušení seriálu (nepokračování druhou sérií) padlo již po odvysílání první epizody. (hansel97)

• - Písnička, která hraje v 8. minutě, je „In Dreams“ od Roye Orbisona. V 10. minutě hraje „Shout At The Devil“ od Mötley Crüe. Ve 43. minutě hraje „Heaven Is A Place On Earth“ od Belindi Carlisle. (Duoscop)