Je tu nový DC seriál. Dost se mi to líbí. Atmosféra je hodně ponurá a obsazení je slušné. Sledujeme samotný origin Bažináče. Do města se po mnoha letech kvůli záhadné epidemii vrací doktorka ze CDC Abby Arcane v podání roztomilé Crystal Reed. Postupně se tomu ještě s jedním nadšencem Alecem Hollandem snaží přijít na kloub. Některá tajemství si ale nepřejí být odhalena. Nakonec se dozvíme mnoho o místních postavách. Některé začnou zbrojit proti sobě s některé i umřou. Nejzajímavější je ale Alec jako Bažináč. V záhadné bažině se totiž děje spoustu věcí. On se snaží mezi vším nějak nastolit rovnováhu, ale ne všichni pro to mají pochopení. Je mnoho lidí, kteří by chtěli využít jeho kouzelných schopností k vlastnímu obohacení. I Abby je super postava a je prostě kouzelná. Objevuje se tu i víc komixových postav, třeba Blue Devil. Seriál byl bohužel po jedné sérii zrušen. Už se nedozvíme, co bude dál... "Ona snědla všechny prášky?"(3.8.2019)

Žádné sraní, mladá paní, tady musí být jasno, tohle je krutě vyvážená látka, takže ještě než se začne něco dít, šup jeden gay (checked), Asiat k tomu (checked), lezba (checked), černoška k tomu (checked), ok můžeme pokračovat :-) Né, je to úsměvné, taková ta hyper korektnost za každou cenu, nu což, popojedeme... Pěkné prostředí s atmosférou, Bažináč si je taky podobný, má to nějakou tu "zásadní" příběhovou linii, ale přes všechny ty epizodické zápletky je to skoro až moc natažené - dokázal bych si to představit na 5 dílů a fertig, hotovo... Will Patton skvěle zahrál zámožného jižanského buráka z bažin, Kevin Durand si vychutnává svého asociálního doktora, Ian Ziering zas jako by nestárnul (skoro mu nějakou tu normáln(ějš)í roli přeji). Nicméně po první sérii bye bye...(18.11.2019)

Pre mňa osobne obrovské sklamanie. Od "bažiňáka" som teda čakal podstatne viac. Príbeh v jednotlivých epizódach ako aj celkovo nebaví, nemá to šmrnc, pútavosť postáv, nápad, napätie a ani dobrú mysterióznu atmosféru. Pár zábleskov tu síce bolo, ale nič, čo by si človek pamätal. Totálny prepadák. Jediné čo treba oceniť je technická stránka a pár vydarených hororových scénok. To jediné sa ako tak podarilo. Na dobrý seriál to je ale málo. Veľmi slabý priemer. 50/100(2.9.2019)

Velice nemilý osud potkal toužebně dlouho očekávanou adaptaci Bažináče. Zprvu mě hlavně zajímalo, o čem vlastně je geniální předloha Alana Moora a proč se o tom tolik mluví a příliš mě turbulentní změny v postprodukci seriálu nenadzvedávaly ze sedačky, ba dokonce ani to následné zrušení seriálu po odvysílání prvního dílu (!). Tedy až do doby několik měsíců po skončení, kdy jsem se konečně vrhl na to seriál dokoukat (nebýt nákupu Hbo go, možná by se tak ani nestalo, jelikož mě seroš po čtyřech dílech přestal bavit) a opět se mi osvědčila zažitá formulka, že mě seriál nemusí úplně chytnout jednak po pilotu, ale ani třeba po pěti dílech, ovšem posléze mi to patřičně vynahradit. Samozřejmě mě mrzí, že druhá řada pravděpodobně nevznikne ani na jiné streamovací platformě (viz článek hore) a tak trošku jsem doufal, že nepřijde žádný cliffhanger, když tvůrci na poslední chvíli seškrtávali z původních 13ti dílů na 10. Už jsem čekal dost polovičatý závěr a říkal si, alespoň tak..jenže po titulcích cliff dorazil. :-) achjoo(18.1.2020)

Obsahuje spoilery: "Rostliny nějakým způsobem absorbovaly vědomí Aleca Hollanda. Jste rostlina, která si myslí, že je člověk." Kdo četl komiksovou předlohu od Alana Mooreho nebyl nikterak šokován. Hororové dílko příšery z močálu s duší Aleca Hollanda je technický zpracováno na vysoké úrovni. Hlavní hrdinka Crystal Reedová hodně sympatická. Will Patton coby Avery Sunderland byl pěknej parchant, který to uměl hrát na všechny strany. Rozhodně byl dobrý záporak. Bohužel, co zde je by se příběhově i obsahově vlezlo do jednoho filmu. Plus působivá hororová podívaná na úplném konci seriálu přinesla spoustu otazníků a dodala nového padoucha Floronic Mana. Padoucha už v akci neuvidíme a otazníky nám nikdo nezodpoví. Je to škoda ingredience pro 2 sérii tady jsou. - 60%.(25.1.2020)

• - Písnička, která hraje v 8. minutě, je „In Dreams“ od Roye Orbisona. V 10. minutě hraje „Shout At The Devil“ od Mötley Crüe. Ve 43. minutě hraje „Heaven Is A Place On Earth“ od Belindi Carlisle. (Bioscop)

• - Swamp-thing je populární hororová postava od DC. Prvně se objevil v „House od Secrets“ od Alexe Olsena z července roku 1972. Původně byl Swamp-thing člověk, vědec Alec Holland, který je terčem atentátu. Shodou okolností má laboratoř v bažině, kde skončí jeho tělo i chemikálie. Jeho ostatky začne požírat řasa a nastává proces kvašení. Po nějáké době vyleze bahenní monstrum tvořeno čistě rostlinami. Má nadliskou sílu, ale ovládá i sílu přírody. Je schopen urychlit proces růstu flóry a zároveň je imunní vůči magii. Jeho spektrum schopností je rozsáhlé a postupem času je Swamp-thing objevuje. (3T)

• - Záhadný muž s kloboukem a stříbrným náhrdelníkem, který v nemocnici navštíví Daniela Cassidyho (Ian Ziering), je v komiksech záhadná postava známá jako Phantom Stranger. (NiWi)