Miliardář předstírá vlastní smrt. Naverbuje mezinárodní tým agentů, který se vydá na odvážnou a krvelačnou misi s cílem odstranit brutálního diktátora. (Netflix)

silentname

Asi to bude zvláštne, ale ja som si "6 Underground" zvláštnym spôsbom užil. Nemôžem povedať, že je dobrý, no má v sebe elementy, ktoré ma celkom berú. A v mnohom za to vďačím Ryanovi Reynoldsovi, ktorý sa rozhodol túto rolu poňať maximálne seriózne a neseriózne súčasne. Neviem ako by som vám to popísal. Ale týchto sympatických hajzlíkov proste zahrať vie veľmi dobre. A dokáže ma poriadne v takej role pobaviť. Takže mu musím za to pridať plusové body. Bez neho by to bola určite väčšia nuda. Ani ostatní členovia tímu však nie sú špatní. Číslo 3 má pár dobrých momentiek, ktoré ma pobavili, číslo 4 je proste pán, číslo 2 je skvelá sexy asasinka a potom číslo 7 by som ohodnotil ako snajpera so srdcom. To znie skoro až ako špatný vtip. Ale jop, celkom ma to bavilo. Využitie slow modu v tomto filme je neuveriteľné. Je toho až moc, no súčasne to nijako výrazne neruší. Teda, väčšinou. Niekedy to vie záberu pridať, inokedy to zase Bay používa len na blbosti. A samozrejme nesmie chýbať absolútne absurdná akcia, ktorou je Bay povestný. No vďaka tónu filmu, to dokážem celkom skusnúť. Opäť som ale zhodnotil, že nevie moc ako režisér po sebe kontrolovať zábery. Pretože je to špatne zostrihané. Úvod je maximálne neprehľadný a mal som problém zistiť čo sa deje, kto je kto, aký to má súvis a podobne. A okrem toho je tu hneď v úvode naháňačka v aute, ktorú niekto fakt zostrihal zle. Počas jednej akcie prídu naši hrdinovia o spätné zrkadielko na aute. V zábere o 3 sekundy neskôr je zrkadielko tam, kde bolo predtým. Toto by som si nemal všimnúť. Myslím si, že viac takýchto failov som nenašiel, no zase nemôžem povedať, že ich vyhľadávam. Chcem si len film užiť. Čiže fakt, že som si to všimol o niečom svedčí. Ja si myslím, že ak chcete jednoduchú akčnú blbosť s niekoľko dobrými hláškami typu "I see dead people" tak toto je film pre vás. Mimochodom narážok na filmy je tu fakt veľa rovnako tu dokonca budeme mať aj citáciu Eminema. Proste akčná blbosť. Ale pobavila. A ak z toho čo píšem usudzujete, že vás to môže zabaviť, tak si to čeknite. Hodnotenie: C+ ()

Yoshitsune

No moc se mému hodnocení nedivte, Bay si sice mohl odpustit některé věci, ale to by asi potom nebyl Bay. Takže furt sou zde patetické řeči a dojde i na věci typu "Jsme rodina" ehh bože, ale akce je je naprosto parádní. Sou tu tři velké akční scény a v každé je něco kreativního, samotná akce je velice dobré úrovni, pokaždé je napínavá, přehledně natočená a dobře sestříhaná. Co se týče postav, nejsou tak ploché, jak naznačovali první trailer, ale né se všemi sem se sžil, takže u některých mi bylo i celkem jedno jestli to zvládnou či ne. Ale Reynolds, všechno zachraňuje a hodně film tahá, takže filmu lze odpustiti jisté nedostatky. A co se týče toho politického podtextu, je celkem jasné co si o každé zemi, včetně USA, Bay myslí, takže má mé sympatie. Sice ta revoluce na konci, působila dost uměle, národ byť týraný, se takhle snad nevzbouří a nevyjde do ulic s tím, že je načase svrhnout tyrana, ale v tomhle ohledu hodlám přimhouřit očka, neb mně film bavil a o tom to je. PS : Navíc tady hraje kapela MUSE :) ()

Claw

"Bayovina" jako vyšitá, ale to neznamená (alespoň pro mě), že je to špatné, nebo naopak supr-dobré. Prostě "Bayovina" plná akce, hlášek, rychlého sledu událostí atd. Překvapivě je to i docela dost drsné, spousta "headshotů", hlavy se rozprskávají jak kubánské pomeranče na stávce za jemnější toaletní papír. Automobilové naháněčky, pak je tam komplexní záchranná akce hodného politika atd. Postavy jsou v pohodě, sympatické, Ryan klasicky deadpoolovsky hláškuje (ale netlačí na pilu)... a je to spíš, jako kdybyste sledovali dvouhodinovou reklamu nebo demo na videohru. Což pro někoho je špatně (chápu), pro někoho dobře (taky chápu). Já si to v pohodě užil, ale po týdnu vlastně už ani nevím, o čem to bylo... /75%/ ()

Visáč

Úvodná 20-minútovka z Florencie je nabušené bayovské žraso jak sa patrí. To, čo nasleduje potom, je zmes adrenalínovej akcie á la Mission Impossible, CGI výbuchov, extrémneho parkúru, efektných headshotov, pochybnej politickej agendy a scenáristickej mizérie. Humor moc nefunguje a postavy (včetne zaporáka) nie sú veľmi zaujímavé. Ale jo, obrázky sú to pekné... Keď si však budem chcieť pripomenúť jaký vie byť Bay pašák, dám si radšej znova Pain and Gain. ()

SeBig

Dal sem repete a celkem mě to tentokrát chytlo. Akce mě bavila, Reynolds hlášky, krásný lokace a auta a nejvíc mě asi bavil ten parkourista. ()

Arsenal83

Mníšky ukazujúce fuckera, Netflix je ozaj moderný. Ale toto bolo napriek hereckým osobnostiam tak trochu trápne. Obyčajná naháňačka so streľbou všade okolo. Aspoň, že v pozadí hrá sem tam nadupaná hudba. A keď už začína byť veľká nuda, tak to vyplnia šukaním. Ale ani tam nie je nič vidieť, čiže divák nezamestná ani svoje oči, ani ruky. ()

Marze

Příšerný akční filmová frančíza, která využívá nejhorší instinkty Michaela Baye a ne jeho nejlepší. Ještě zde uvidíte zbraně , volné gymnastické zdolávání přirozených překážek, střelbu do hlavy, Mélanii Laurent, Las Vegas, luxusní jachty, spodní prádlo, nesoudržnost, xenofóbii, sexismus, výrazný režisérský přístup (vulgární). ()

Chrustyn

Michael Bay si po vyčpělých robotích bitvách, jejichž poslední (minimálně dva díly) už byly pouhou přehlídkou výbušných scén, odpočinul a natočil pro Netflix, odvázanou divočinu, kterou přilil pod kotel svých odpůrců. Je docela těžké cokoliv o 6 underground napsat, protože nic nevyjádří samotný film a pocity při jeho sledování. Nejlépe vše vystihuje úvodní asi 15 minutový automobilová honička, která je zároveň seznámením s hlavními hrdiny a hlavně filmem samotným. Kdo si úvodní honičku užije, užije si poté celý film a samozřejmě naopak. Michael Bay je mistrem akčního řemesla a i zde to dokazuje. Akční scény jsou explozivní, dokonale natočené, přehledné ale zároveň plytké a jen tak naroubované na nesmyslný scénář, který jako by byl na jedné A4. Michal Bay by se měl spojit s nějakým producentem, který by ho dokázal udržet na uzdě, protože tímhle tempem budou jeho film brzy neúnosné a ani ty krásné obrázky je nezachrání. ()

Jirka_Šč

Od Skály a Armageddonu jsem vlastně nic od Michaela Baye neviděl, takže jeho nejnovější film je pro mě trochu velociraptorem. Nevím, co si myslet. Přiběhově béčkové, motivace záporáka a hlavních hrdinů povrchně politicky naivní, akce prvotřídní. Udrželo to i jedenáctileté dcery, k čemuž se manželka, která s námi nesledovala a pouze registrovala zvuky, vyjadřovala kriticky (dcery v pohodě, že už viděly horší věci). Takže dvě hvězdičky za příběh, jedna za efekty a jedna za to, že Michael Bay ví, co masy chtějí. ()

marhoul

Tak snad jen za tu nadějnou honičku ve Florencii. Kravina s nesympatickým, asexuálním hlodavcem s očima japonského krtka v ústřední roli, dále s předčasně vrásčitou, strhanou, vždy stejně unylou Pařížankou, která je zajímavá tím, že umí mrkat a několika dalšími, na někoho podobnými, herci(?). Uvřískaná videoklipová slátanina o záchraně světa, ozdobená veskrze debilními dialogy, k tomu všemu mimořádně diletantsky nadabovaná. ()

classic

„6 Ilegálov” tvorí súkromnú a tajnú, podzemnú organizáciu, s cieľom nastolenia poriadku, a súčasne i odstránenia (vymazania) škodlivého, diktátorského režimu, pričom prvá, nebezpečná misia, ich zavedie rovno do talianskej Florencie, kde na samý úvod vidím nadštandardnú a zbesilú, takmer dvadsať-minútovú, divokú naháňačku, kedy si to odnesú aj mnohí civilisti, ktorí boli zrovna v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Táto skupina používa výsostne iba pomenovanie pomocou čísel, t. j. : (I. je Miliardár, II. Špiónka, III. Zabiják, IV. Akrobat výšin, V. Doktorka a VI. Šofér), že zároveň i jeden z týchto šiestich tragicky zahynie (samozrejme, že nepoviem, kto to bude...?), keď nový člen do partie bude sedmička: Blaine, elitný vojak, ale stále ostávajú len šiesti. To najhlavnejšie som zatiaľ ešte nepovedal: „Totiž, úplne všetci členovia zinscenovali svoju smrť, tak aby boli (od)teraz už len neviditeľnými duchmi, že už skrátka vôbec nejestvujú” ! Čiže, už si môžu robiť, čo sa im zachce, trebárs sa naplno venovať svojím záľubám, medzi ktoré patrí aj extrémny adrenalín, ktorým si stále pumpujú krv, asi to už majú v krvi, a tak sa teda zameriavajú na nenávideného, turgistánskeho prezidenta/diktátora Rovacha Alimova, keď prostredníctvom jeho dobrého brata Murata chcú zorganizovať štátny prevrat !!! "Americká" , typická vlastnosť, že sa radi do všetkého miešajú, a ešte o tom nakrútia aj celý film, čo už asi majú jednoducho v genetickej výbave... ? / A presne to tak aj beriem, ako prvotriednu, hollywoodsku zábavu, pri ktorej iba stačí vypnúť komplet mozog, pretože ani nič iné od nás nikdy neočakáva, je to de-facto, dvojhodinová, šialená jazda, plná samých výbuchov a explózií, čo už „Mišo Zátočina” má taktiež odjakživa v krvi, venuje sa tomu už úctihodných 25 rokov (alebo ak chcete - plné štvrťstoročie), že stále má čo ponúknuť, t. j. donekonečna vylepšuje a vycibruje svoj typický TRADEMARK, vizuálnu stránku, ktorú všetci (neu)stále kopírujú, ale nikto sa jej nevyrovná ! Povedal by som, že je doteraz vôbec úplne najdivokejšia, akú kedy mal i s obsahom product-placementu, bez ktorého sa už asi filmová novinka nezaobíde ? Aj Netflix musí z niečoho žiť, však ? Ak by som si mal osobne vybrať, a to buď filmy od Michaela Baya, alebo smrtonosnú sériu Rýchlo a zbesilo, tak neváham ani jednu stotinu, že jednoznačne vyberám režiséra s dušou večného dieťaťa, ku ktorému som voľakedy prejavoval oveľa väčšie sympatie, než práve dnes (nehanbím sa za to, keď poviem, že patril k obľúbeným režisérom, no pred dávnymi letami), no i napriek tomu nemôžem vonkoncom poprieť, ako ma fascinuje jeho dynamický, režisérsky štýl, aj keď prakticky nakrúca filmy totálne o ničom ! A táto novinka je naprostá vizuálna žranica, z ktorej som sa normálne trochu prejedol. ()

BMW12

Hned na úvod nás čeká dlouhá akční honička v Itálii, což si myslím, že nebyl úplně dobrý začátek. Bylo to takové zmatené, diváka to vůbec neuvedlo do děje a ta úvodní sekvence trvala opravdu dlouho. Do toho tam bylo vidět několik chyb, například jak jim náklaďák urve zpětné zrcátko a v následujícím střihu ho na autě znovu mají... Navíc mě to navnadilo, že ve filmu bude můj oblíbenec Dave Franco, jenže se ve filmu moc dlouho neohřál. Pak nám začal být konečně vyprávěn příběh a ten už celkem zajímavý byl. I když místy to bylo trošičku zmatené, ale čím víc se děj a akce prohlubovala, tím mě to bavilo víc a víc. Nakonec to hodnotím jako povedený, zábavný, akční filmík. ()

honajz

Čeho je moc, toho je příliš. Znamená to, že i toho nejlepšího má být pomálu, jinak se vám to přejí. V tomto filmu je všeho moc: moc výbuchů, moc zběsilých střihů, moc nadupané hudby, moc product placement reklamy, moc snahy být další Expandables, moc amatérismu na to, jak propracované ty akce mají být, moc popkulturních odkazů... Jen hlášek je zde minimum, vlastně mne zde pobavila jen jedna - Vidím mrtvé lidi. Jinak historka jak z učebnice levicových revolucionářů jihoamerických zemí, vlastně ještě taková plošší a pohádkovější. Jako je fakt, že rozpočet na všechny ty bombastické triky je znát (i když třeba v tom italském muzeu z toho křič modré plátno jak o život), a tak třeba ta úvodní dvacetiminutovka je skutečně akční, byť ne moc přehlednou jízdou (a často se tam na malém plácku motají kolem sebe třikrát dokola a znovu). Film navíc střídá i žánrové roviny - není pak ani akční, ani parodií, ani akční komedií, ani buddy movie, ani bondovkou... od všeho má trochu a celkově nic. Až je to celé jen velká nuda o ničem. Asi nejlíp to ve svém komentáři popsal Pete. Btw, tenhle film je další jasnou ukázkou, že když má filmař moc peněz a může si dovolit skoro vše, že z toho zblbne a natočí přeplácanou blbost. ()

anderson

Podľa mňa NETFLIX urobil obrovskú chybu, že tento masaker nevypustil aj do kín. Brutálna digitálno-analógová akcia totiž naberie tempo po asi minúte filmu a nepustí až do záverečných titulkov. Navyše - vzhľadom na komiksovú plytkosť a nereálne FX efekty - je neuveriteľne príčetne a prehľadne zrežírovaná. Totálny popcornový nášup, ktorý navyše neberie rukojemníkov a kašle na civilistov. Myslím, že NETFLIX práve premrhal poriadnu box office pecku. (14.12.2019) ()

HellFire

Nechápu, o co se Bay snaží, ale vypadlo z toho něco tak nechutně generického, až se mi chtělo plakat. Vizuálně k blití, příběhově k pověšení. Neskutečně mi vadilo, že veškeré zvukové efekty jsou přímo importované z posledních několika Transformerů. Neustále jsem měl pocit, že se některé auto z placu změní na obřího robota. ()

Kailo

Sorry jako, ale ta úvodní dvacetiminutovka, je dobrej majstrštyk. A taky nechápu to zvadlé tepání Enšpíglovo pinďoura, že mu vadí scénář. To sis nevšiml, kdo to režíroval nebo seš tak naivní a čekal si, že si tenhle film budeme pouštět při filozofické pietě? ()

hansel97

Scenáristická tragédie soustředěná jen a pouze na akci, barevnost a výbuchy. Bay mi vědět, že tohle prostě film nedělá a bez propracovaného děje a postav nepomůže ani hvězdné obsazení. 40% ()

claudel

Dlouho jsem neviděl tak perfektní začátek filmu, jejž by zdobila natolik dlouhá akce. Po Anně se jedná letos o druhý akční film, který se mi hodně líbil. Náramně mi sedl do nálady, vyhovovalo mi mezinárodní složení týmu, samozřejmě obzvláště moje milovaná Mélanie Laurent a ačkoli já nejsem stavěný na akční humor a hlášky, v tomto případě jsem se bavil a smál. Z mého pohledu výborná akční zábava a chci dvojku :-) ()

ARI50

Michael nikdy nezklame, každým filmem dokáže ohromit kvalitou. Příběh nekompromisně dokonalý, Herecký neskutečně povedené, parkour nebezpečně dokonalý a dech beroucí. Soundtrack opět dokonalý, bomba prostě. Musím tenhle film chválit od první minuty, akce byly šílené, těla roztrhané na každém kroku, výbuchy neměly v ničem chybu, promyšlenost příběhu dokonalá, magnety nejlepší, prostě Michael moc dobře ví jak natočit šílený film, plný akce a emoce, opět chválím jako vždy nenašel jsem nic ale nic u mě špatného, pastva pro oči na velké tv a aparatura jenom bere dech. Humor na svém místě jako vždy, špička film. ()

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají