Miliardář předstírá vlastní smrt. Naverbuje mezinárodní tým agentů, který se vydá na odvážnou a krvelačnou misi s cílem odstranit brutálního diktátora. (Netflix)

CinemaRanger

Akce je parádní, tý výbuchy, přestřelky, helikoptéry při západu slunce, magnet na lodi,... Bohužel to je vše, co je dobré. Hroznej maglajs, skoky v čase sem a tam. Vůbec jsem se nechytal. Příběh otřesný. Za těch 150 milionu to mohl bejt vskutku lepší, čekal jsem víc. Zabodovala u mě opět jen ta akce a to nestačí. Bay opět zklamal, jeho čas, kdy vyprodukoval nějakou pecku je dávno pryč. ()

StanislachKo

Trochu mi tu chýbal ten klasický "bayhem", ale inak to neviem nazvať ako SKVOST! Áno, ten príbeh je stupidita, čo však môže rozhodiť max nejakého samozvaného kritika ako napr. Lima (btw keď vieš dopredu, že film budeš hejtovať nač ho vôbec pozeráš?) Prvá polhodina je čistý adrenalín, potom to trochu sínusojduje, ale myslím, že stále je to celkovo matroš, ktorý by mohol závidieť aj King kingov Cameron. ()

SeanLSD

Ó, svätý Míšo! Odtrhol si mi gule... - aj srdiečko. So zastaveniami a prehratiami som mal 3 hodiny pocit, že na TOTO som čakal od SKALY! ___ Úvodné 20-minútové expozé vydá za 3 priemerné hollywoodske akčňáky... vrátane jednej bondovky. Už len Tom Cruise chýba do party - on mal hrať toho šoféra, čo prvý zomre, nech je prča dokonalá...- a cestou by zrazil Jasona Bournea na prechode... ___ Tuto niekto po x rokoch predvádza, že je stále tým istým chlapíkom, čo sa v polovici 90-tych rokov ako jeden z mála tempom a štýlom vyrovnal Aziatom... - a že nezhnil... - hoci zase ani moc nedozrel. Remeslo má však v malíčku a dokáže urobiť rovnako dobre čínske holubice ako aj ruskú videohru... a zmenežovať hodinové krásne akčné peklo na viacerých rovinách, že by som o ňom hrozne rád skonštruoval vetu ako kolega JFL: "Bay inscenuje úchvatné logisticky náročné záběry s několika plány akce (což platí o velkých celcích i mnohých polodetailech) a s ohromně propracovaným zaplněním rámu pohybem a energií", ktoré "představují formální i logistický majstrštyk, k němuž bychom co do topografické rozmáchlosti, pestrosti formálních prvků, množství inscenačních nápadů, narativních i prostorových trajektorií jednotlivých figur, ale také samotného rozplánování a rozzáběrování těžko hledali ekvivalent"... - ale nie som toho schopný - teším sa z toho ako malé decko - alebo veľký feťák - alebo je to naopak ? Každopádne sa Michael Bay stále rád hrá a Netflix mu dal krídla... - a na takú blbinu prekvapivo aj hodne dobrý scenár! ___ Po pekelnom úvode to pravda spomalí... ale tu prichádza veľké prekvapenie, že 6 UNDERGROUND zafungovali aj na príbehovej rovine, a dokonca aj pri tých krátkych, vážnejších podtónoch. Výpravy do cudzích kultúr zapadajú ďaleko lepšie než oslavovanému Wickovi, proti ktorého smrteľne vážnemu ksichtu to navyše každú chvíľu exploduje nefalšovaný humor - krížený so skutočne telesnou brutalitou. A že som si to po polroku odkladania pozrel ako svoj skoro-narodeninový film, som dokonca schopný vziať si z toho posolstvo - že ako oni sa museli vyrovnávať so smrťou, tak ja sa musím so starnutím. No a bite ma - idem si znova prehrať aspoň ten úvod! ()

Remivsremi

Přestože má film dvě hodiny, přišlo mi to jako sestřih či rekapitulace jedné sezóny seriálu. Důležité obrázky tam máte, ale dohromady vám to nedává smysl. Film je hloupý, nepřehledný, chaotický a bez jakékoliv struktury. Jak kdyby se natáčelo podle úvodních třistránkových poznámek tvůrců. Něco jako scénář zde neexistuje. U akčního výplachu bych to možná ještě odpustil v případě kvalitních akčních scén, zde je ale nečekejte. Úvodní honička je celkem zábavná a gore, ale to tak asi všechno. Zbytek je nevýrazné, plytké, bezpohlavní nic. Pokud nadávate, že Fast and Furious je hloupé, ani se nekopoušejte pustit si tento film. Umřete, či přesněji, spáchate rituální sebevraždu. Tohle je, spolu s posledními Transformery, nejhorší Bayův projekt. ()

chelseaman22

Úvodní sekvence v Itálii je naprosto brutálně uspokojující, což bude asi i tím, že hlavní hrdinové se uličkami starobylého města prohání Giulie B-Tech od Alfy Romeo. I když zápletka následně stagnuje, akce je tak monstrózní, že člověk až lituje, že Netflix vyjma jednoho kinosálu nepromítá. 79 % ()

Script

Zase ty posrané zpomalovací efekty kurva! Proč je furt někam cpete?! Film je bez inteligentního děje. Postavy mluví jako kdyby neměli mozek. Říkají furt nějaké nesmysli, které nemají ani hlavu ani patu a říkají je v momentech, kdy se to ani nehodí. V půlce filmu Michael Bay dělá postavy hodně srabáckými a v momentě kdy hrdinům hrozí smrt, tak si přeju, aby umřely. Nejen že mě vytáčeli ty zpomalovací efekty, ale ještě víc mě srali ty COOL parkourové scény, které byli fakt trapné. 1 hvězda. ()

UhLee

(7/10). Akční nálož, která skvěle šlape a Bay je v jednom živlu. Po ubohých Transformers tady máme zábavnou, vzrušující a místy i vtipnou podívanou. Která postava mě nejvíc bavila? Jednoznačně parkour Billy v podání Bena Hardyho. ()

Lachtaan

Bay je zpátky přesně tak, jak jeho práci milujeme z dob prvních Transformerů a servíruje nám esenciální akční jízdu, pro kterou si jako ústřední lákadlo naverboval Ryana Reynoldse. Kdekomu by se mohlo zdát, že se nám pan Deadpool poslední dobou cpe téměř všude, ono to ale vůbec není na sílu, ba naopak. On je totiž tím hercem, který si asi nikdy nepůjde pro zlaté sošky, dokáže ovšem skloubit herecký um i prosté charisma, opředené o ten nejlepší humor. On, moje milovaná Guilia a spousta dobře vypadající akce udělaly ze 6 Underground velmi záživnou popkornovku. ()

Qitek

Ale tak dementní, až rozum stojí, že to tvůrce nevidí. Michael Bay je naprostá píča. Pardon my French. Akce mu vždycky šla na jedničku, ale kurva... Tohle je moc i na mě. To jsem člověk, co si s chutí vpálí béčko do žíly. ()

Johnny.ARN

Toto je seriózne zlý film. Krok vedľa jak od Netflixu, tak od Baya. Nezmyselné, nefungujúce, pridrbané, bez nejakej snahy prekvapiť, zaujať a s transformerskými zábermi. Snaha o zbesilý akčňák, ktorý sa už v dnešnej dobe netočí a len pôsobí smiešne. Nvm no, ale toto som nečakal. Slabučké 2 z 5 ()

Mrkvič

Při první scéně - snad půlhodinové honičce - jsem si říkal, proč je tam sakra tolik chyb ve střihu. Čekal jsem nějaký účel, pointu, ale ono nic. Chyby byly tak veliký, že to hodně rušilo. Možná by se akční scény daly i tak sledovat, jenže další vlastností akčních scén bylo zabít co nejvíc lidí co nejrůznějšími způsoby a ukázat to v co největším detailu. No a u toho občas hodit nějakou vtipnou hlášku. Komu se líbil pokrytecký vocas v červeným (Deadpool), bude spokojený i tady. Takže jen zajímaví herci, kočičky a příběh, který vůbec jakoby nepatřil do filmu s debilně natočenýma akčníma scénama a tuny nevkusnýho humoru při umírání. ()

BROKEN_

Máte rádi Michaela Baye? Pak se vám bude líbit jeho novinka. 6 Underground je erková akční podívaná pro všechny, co mají rádi, nadupanou akci, vtipné hlášky, zpomalovačky, krásné ženy, a k tomu všemu, vymazlené efekty. Ikdyž je děj trošku stupidní, tak je to cool! Úvodní honička v Itálii, je krásná ukázka, jak film bude vypadat. A upřímně, oblíbil jsem si to. Baye žeru všemi deseti, a i tady mě nezklamal. Herci byly fajn, a každá postava ( myslím hlavní partu ), jsou super, hlavně musím zmínit Manuel Garcia-Rulfo a Bena Hardyho, ti byly za mě nejlepší, nebo aspoň, jsem se při jejich scénách bavil. K ostatním nemám co vytknout. Akce je..... je to Michael Bay zatraceně, takže co bych tady mohl dál psát. Hudebně to bylo skvělý, do daných scén hudba fungovala na výbornou. Nejlepší část filmu, byla akce v Hong Kongu, ta neměla absolutně žádnou vadu. Jinak erko se vytěžilo na maximum. Padají tady sprostá slova, stříká krev, přejíždějí se lidi, a vybuchují hlavy. Abych byl upřímný, nějak po půlce filmu, jsem si tu partu nějakým záhadným způsobem zamiloval, a dokonce jsem jim v závěru fandil. Zkrátka, je to Bayovka se vším všudy, a pokud vypnete mozek, a necháte se Bayem vést, čeká vás skvělej akčňák. Za mě jeden z nejlepších akčních filmů roku! ()

tnp101

Má necelý měsíc stará 4K OLED s jakýmsi AI procesorem to vystihla nejlíp. Po dvou hodinách se prostě zasekla, přestala reagovat na dálkový ovladač, po půl minutě se vypla a teprve poté jsem mohl znovu spustit Netflix a dodívat se. A nepíši to, abych se pochlubil televizí nebo abych měl zajímavý komentář, opravdu se to stalo. Bohužel s telinou sdílím názor. Bayovi asi už opravdu přeroslo ego na nesnesitelnou úroveň nebo na něčem slušně ujíždí. „Pain & Gain“ byl super a doufal jsem, že to bude snímek v podobném stylu. Místo toho tu máme chaotický, nesoustředěný bordel, který je sice jednou z nejkratších Bayovek, ale působí jak osmidílná minisérie sestříhaná do dvou hodin. Komedie, drama, akce, reklama, hudební videoklip v jedné minutě … krát 120. Škoda slov. ()

Playman

Trochu jsem doufal, že změna tématu Bayovi prospěje, a že když natočí svůj první vysokorozpočtový film od roku 2005, který nejsou Transfomers (Pain and Gain apod. neřadím mezi vysokorozpočtové), bude to fajn. No, není to vůbec fajn. Z filmařského hlediska je to sice naprosto precizně nasnímaný film, akce je výborně natočená, má super choreografii. Jenže problém je, co k té akci vede a co z ní vede. A to jsou dialogy, postavy, příběh, scénář... Film se neodehrává v Deadpoolovské realitě, tudíž komiksová akce a over the top násilí nefungují. Film se neodehrává ani v realitě Expendables. Film se nebere vůbec vážně, ale řeší vážné věci, tak, že z nich dělá komedii v momentech, kdy to opravdu bolí. A je to celý sranda, ale vlastně není. Což může fungovat u pocty béčkovým filmů 80. let, kde se film stylizuje. Tady film není braný vážně a zároveň je braný smrtelně vážně a je to prostě díky tomu... divný? ()

noriaki

Podobně nefunkční tým jsem naposledy viděl, když jsem sledoval jak se Sigma Olomouc pachtí v Karviné. Chemie nula, zajímavé postavy nula, uvěřitelný vývoj nula. Film přitom nezakrývá ambici být začátkem dlouhé série. Aby mě na ni nalákal, tak by musel nabídnout víc, než jen strhující úvodní honičku a slušnou akční scénu v Hong Kongu. Bay umí zabavit, ale už nedokáže naházet do cesty dost vějiček, abych mu nerýpal do řemesla. Například postava britského "Legolase" je v úvodní scéně úplně zbytečná a jeho schopnosti, jakkoliv vypadají impozantně, mu proti nepřátelům v ničem nepomáhají. A takhle je to se vším. V jednotlivostech super, celkově bída. Tenhle film by se dal rozdělit na tucet excelentních kraťasů, nebo spojit do dvouhodinové lobotomie. Škoda že si Bay vybral plán B. ()

ywo666

Dost velky fail. Super trailer. Bay. Super scenaristi. Dobre herecke obsadenie. A dokopy? Strasna zlatanina. Dej to ma velmi chaby. K postavam som si nejak extra nevzbudoval vztah. Reynolds je tu ako za trest. Snazi sa hlaskovat, ale obcas je to fakt na silu. Celkovo to vtipne relativne je, ale pravidlne sa strieda humor s krcom. Akcnych scen je kopec, ale nie vzdy davaju zmysel a posobia genericky. Vlastne cely film vobec nedrzi pokope. Vyzera to ako keby natocili iba niekolko videoklipov a v jednom momente sa rozhodli z toho zostrihat film. A zaporak je dost shit. Ak to chapem spravne toto mal byt len kick off pre celu seriou, co by vysvetlovalo tolko nevysvetleneho. Ale moc sa to nepodarilo a na dalsi diel nie som moc zvedavy (ak vobec bude). Dali do hrnca vela dobrych ingrediencii a vysla z toho grcka. 55 percent a slabe 3*. ()

MikeZ

Yeah, bitch, magnets! Megahovadina za stopadesát mega, ve které Netflix Bayovi prostě odepnul vodítko a řekl "utíkej". Jejich produkční model má výsledky všelijaké, ale v něčem je ta tvůrčí svoboda sympatická - obzvlášť když všude okolo šéfují kravaťáci. Kočičky, chlístance krve, každý záběr v obletu 360°, padesát střihů za minutu, úvahy o geopolitice na úrovni první třídy a automobilové honičky ve florentském muzeu umění... Prostě absolute bayhem, v dobrém i ve zlém. 6/10 ()

hroubek

Jsem spokojený, jelikož jsem dostal, to co jsem chtěl dostat. Je to velmi zábavný film. Intelektuálně je to na úrovni Bad Boys 2(jestli je to pochvala nebo urážka, to si přeberte sami), a svým způsobem i na kvalitativní. Je to hlasité, akční, zábavné, přepálené, sexy, nahláškované. Má to sexy vizuál, neskutečně nádherné záběry, zpomalovačky a některé scény a momenty jsou prostě skvělé. Tohle je Bay v nejlepší formě, utržený ze řetězu, které ho práce baví a dělá to co chce dělat. Všichni moc dobře víme, že Bay potřebuje tvůrčí dohled, aby lehce krotil jeho dětské sny. A určitě by nevadilo, kdyby někdo Bayovi řekl, že je lepší vyprávět film v jedné časové rovině a ne v několika. Jenže Bay je Bay, nedělá mu problém udělat zpomalovačku a do ní zapojit flashback, a různě si přitom hrát se střihy a zoomem. Prostě dělá to co ho baví, a hlavně to musí vypadat co nejvíce COOL. Je mi jasné, že tohle nezvládnou všichni. Pro někoho bude té přepálenosti a absurdy hodně, přesto já se královsky bavil. A sedlo mi i obsazení. Ryan Reynolds hraje to co hraje v posledních pár letech, ukecanou postavu, která všechno komentuje, má odkazy na pop-kulturu, a občas někoho uzemní ránou. Mélanie Laurent mě hodně sedla a do teď jsem si jí nedovedl představit v akčním filmu. Dave Franco má méně prostoru, ale začátek patří jemu. Ben Hardy je hodně fajn a má ty nejvíce cool sekvence. Adria Arjona je velmi pěkná a své si odehraje, škoda že nedostala více prostoru. Manuel Garcia-Rulfo je hodně fajn a má pár dobrých momentů. Corey Hawkins mě dost bavil, protože má trochu jiný přístup, než ostatní, a taky o dost zajímavější postavu. Jak už jsem naznačil, film vypadá nádherně a to co vidíme je pastva pro oči, i přestože je to hrozná kravina. Každá akční scéna stojí za to, a mladý filmaři by je měly studovat, aby věděli jak se točí akční scény, aby byly napínavé a cool. 6 underground je velký akční výplach, u kterého mě mrzí, že ho nikdy neuvidím v kině. ()

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají