47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

lineker

Tak oproti Mělčinám přidaná jedna osoba a spolu se žralokem se stává smrtelným nebezpečím i nedostatek kyslíku. Podmořské záběry mne nezklamaly a i ataky velkého bílého byly slušně podány. Pokud ještě vstřebáte blbé řešení jednotlivých situací a to, že 3% kyslíku bude ještě na půl hodiny, posouvá se 47 Meters Down před zmiňované The Shallows. Závěrečný mini mindfuck potěšil. ()

PORTER44

Slabší thriller ,úvodní titulky vypadali že by to mohlo být dobrý ale nic moc,sestry na dovolený se nechají vyhecovat místními chlápky na potápění v kleci mezi žraloky a jen co se potopí sestry se klec utrhne a je malér,některé efekty docela dobrý,vadilo mi herecké obsazení a některé momenty nedávali moc smysl pro jednou se to dalo. ()

Lucky001

Ale jo, proč ne. Děj ve zkratce (bez spoilerů): Nijaký začátek, vlažné pokračování, trapné přemlouvání, pád do hlubin a nakonec dno, pak trochu docházel vzduch a všude žraloci, kteří "útočí pouze zespodu", ačkoliv je to ve filmu několikrát dementováno... a dál se to dozvíte ve filmu. ()

LEFTFLANK odpad!

Vinu na hodnotení môže niesť hlavne fakt, že som videl posledných asi 25-20 minút filmu, ale tak sobota večer a tv, to by som čakal väčšiu predstavivosť dramaturga visielacieho času, ale čo keď nieto peňeži... poďme ale k tomuto "hororu". Dve čúzy sú zakliesnené na dne v klietke, rýchlo dochádza kyslík, sú ranené, vystrašené a okolo nich plno krvilačných žralokov čakajúcich iba na ne! To môže znieť ako super námet na hororový thriller ale! to by museli scenáristi a pán režisér byť odvážni a mať filipa aby sa to dalo pozerať a nie iba kopírovať zo starých filmov, kopiť klišé a vedieť usmerniť strihača. Tú hviezdu-dve by som dal keby nebolo tej blbej scény, keď sa po urputne akčnej scéne keď sa naše preživšé ocitnú na palube dozvedáme, že to bol prelud; matne si spomínam na podobnú chujovinu vo finále Twilith ságy, ktorá tak dala sama sebe tu povestnú korunku. Mimochodom mi to neskutočne pripomenulo tuná spomínané Shallows, ktoré boli pre mňa aspoň aj keď nemám rád tento a jemu podobné žánry, solídna priemerná prácička, ktorá sa na nič nehrala toto bolo smiešne, cítilo z toho neskutočnú preafektovanosť brr ()

andydufrsn

Něco tomu chybělo, základní myšlenka nebyla špatná a aspoň nekopírovala většinu dalších žraločích filmů, ale jako celek to působí nijak.... ()

Vaso

Horor určitě nee, dobrodružství tam taky moc nebylo. Nicméně takové komorní drama, na které se dá koukat téměř do konce.Právě to zakončení jsem asi nepochopil, ještě teď dumám, co tím chtěl režisér říct. Nicméně neodrazuji, třeba to, na rozdíl ode mne, pochopíte. ()

pitycz

Kate pomoc, Liso pomoc, Taylore slyšíš nás, 85 minut v kuse a semtam nějaká lekačka. Je to tak na pomezí 1 a 2 hvězdiček. ()

isterion

Keby neboli vo filme nelogické kiksy - zostatok kyslíka na 7 minút, nové bomby za 20 minút alebo krátky dosah vysielaciek, no v závere odrazu sa počuli, možno by bolo aj lepšie hodnotenie ()

Ospalek

Zápletka je dobrá, škoda, že stojí na špatně napsaném scénáři, který vůbec nepřekvapí. Pokud máte rádi situační drama, tak se vám to možná zalíbí. ()

Sonjoe

Ty kks, zena to pozerala a ja som bol donuteny to pocuvat, neviem, ci to bolo slovenskym dabingom, ale tak upistany urevany film, nervy som mal na ne… ()

Zrzavakocka odpad!

vypadalo to jako něco zajímavého, ale to je šílený omyl taková blbost to je až d nebe volající - čekal jsem víc, ale šeredně jsem se mýlil, film s dvěma pipi se kterýma se  utrhne klec a padá a padá a co dál  nějaké znalosti o potápění mám, ale z tohoto filmu se i chtělo zvracet ()

TomQ

Některé recenze hodnotí závěr tohoto filmu jako zajímavé scenáristické překvapení, já tenhle nápad (detaily neřeknu, ať to není až takový spoiler) považuju za hodně špatně zvolený a film to u mě v okamžiku prozrazení naprosto prohrál a přišel o 2 hvězdičky. Pozor, další malý spoiler: Nehledě na to, že jsem pak vlastně ani nevěděl úplně jistě, jak vlastně film dopadl, ale to mohla být jen má nepozornost způsobená právě tím negativním šokem "jako fakt, to myslíte vážně?". ()