47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

mzss1

(90%) Vím, že to s hodnocením asi přestřeluju, ale já si nemůžu pomoci. Čelisti, Mělčiny a podobné záležitosti se žraloky se můžou jít zahrabat. Tohle mi sedlo dokonale. Ta vodní atmosféra, beznaděj a hlavně NAPĚTÍ. Snímek má neuvěřitelné tempo. Ke konci jsem si už myslel, že vidím pár přehnaných aspektů, ale pak přijde závěrečný zvrat a já čumím, jak nevím co. Nebudu nic vykecávat, to bych spoileroval. Navíc tohle není takový ten klasický hloupý žraločí film, kdy hrdinové nakonec žraloka nebo žraloky přemůžou a je tu happy end, tohle je něco úplně jiného. No o plném počtu hvězd nakonec nepochybuji. Těžko se to dá slovy popsat. Prostě, Napětí, atmosféra, beznaděj, reálně napsané postavy dvou nešťastnic co uvíznou v kleci 47 metrů pod vodou, solidní soundtrack ze studia tomandandy, překvapivý konec s nečekanou pointou. Co víc si přát? Tohle přece zkritizovat ani nemůžu. Velký palec nahoru ! ()

kingik

Neoslnivý podvodní výlet bez přítomnosti Unterwassermanů. Dvě pipiny, které do klece může dát jen Alexandre Aja, dohlížející na fim z pozice producenta, se kdesi v Mexiku potopí do hloubky 47 metrů, aby si zblízka prohlédly bílé žraloky. Cosi se posere, pipiny zůstanou v kleci trčet, kolem proplave sem tam žralok, co skoro vůbec nic nepodnikne, kyslík bude povážlivě docházet, dívky zoufající, jestli ještě někdy uvidí (mořské) ptáky. A divák jako co? Ten z toho podvodního výletu nic nemá. Předně měl film smůlu v tom, že přibližně ve stejnou dobu se do kin dostal spřízněný snímek "Mělčiny", dalším nemilým faktorem je zjištění, že celý film je natolik tmavě nasnímaný, že není pořádně nic vidět. A tak to celé dobrodružství s tampony ve vaginách není nijak zvláště napínavé, občas se žraločí zub zaleskne natolik, až se objeví originální nápad. Vše ale shodí připitomělý konec. Tvůrci si neodpustili absolutně zbytečný závěrečný zvrat, který z filmu udělal ještě větší píčovinu, než původně byla. Holky Mandy Moore a Claire Holt hrály seč jim síly v bazénu, akváriu, nebo kde se to točilo, stačily, nicméně film je pro mě jedno velké zklamání. PG13 se pro film nehodil, film je doslova osekaný od drastických scén. Celou dobu místo krevních konzerv sledujeme, jak jedna holka na druhou volá, jak jedna mizí, posléze se objevuje, riziko dekomprese, to pořád dokola. Režisérovi Johannes Robertsovi se nepodařilo to hlavní - do svého filmu mě vůbec nevtáhl. Tím ale nechci psát, že je film vyloženě nepodařený, to vůbec ne, prostě jen nebyl zdatně natočený. Raději dám přednost výše zmíněným "Mělčinám", popřípadě zkusím vyměnit žraloky za zmutovaná paví očka, útočící na vnořené ruce do obřích akvárií. Já už bych ty filmy o žralocích nechal spát. 5/10 ()

Kudly4

Animal Horory moc nemusím, do tohoto mě přemluvila přítelkyně, že z toho byla nadšená, že si to dá klidně znovu. Já jsem tedy z toho zrovna nadšený nebyl, protože jsem přesně tohle očekával. Jednoduchý, nelogický, nudný. Jediný plus za žraloky, kteří vypadali opravdu dobře a za slušnou atmosféru. Škoda Claire, tady h2O stačí přidat vodu, nestačilo :)))) Horší 3*. ()

Campbell

Letos je pro žraloky celkem hojný. První Shallows byl sice o krapet lepší ale tenhle film má jeden trumf který napíšu později.Opět jako Shallows film začíná pomalu, ale jakmile se dvě sestry dostaly pod hladinu tak je tu hodně dobrý boj o přežití. Film se sice snaží dost táhnout ale je dostatečně napínavý. Co mi hodně vadilo byla strašná uječenost sester, chápu že byly v panice ale z toho pištění mě bolela po chvíli hlava. Ten trumf o kterým jsem psal, je ten konec, zatraceně dobře natočený a kurňa napínavý, když jedna ze sester rozsvítí světlici a okolo všude žraloci jsem pomalu nedýchal. A finální scéna byla hodně depresivní. Dobrý film kterýmu bych dal 3* ale díky konci dávám slabší 4*. ()

predators

Nic extrémního pod hladinou nečekejte...holky se ponoří v kleci do oceánu plného žraloků většími než loď. No a co se může posrat? Zkuste hádat...Ano, uvíznou v kleci, dojde kyslík, dopluje pomoc, dopluje žralok, sežere pomoc, sežere klec, sežere loď. A ten alternativní konec wtf???!!! Za mě slabota. ()

PetrPan

"Posíláme vám náhradní dýchací přístroje, ale je tu důvod, proč jsme to neudělali dřív, při přechodu na další láhev je velké riziko opojení dusíkem, budete mít možná halucinace" Bez toho přechodu, ale tuším hrozí smrt, když vám dojde kyslík. Navíc poslat dolů kyslíkové láhve společně se světlicemi na ochranu proti žralokům asi měl být první krok. Jenže, pokud by se to takhle odehrálo, tak si děvčata mohla klidně sednout v potopené kleci na zadek a počkat na pobřežní stráž a celej thriller by byl v hajzlu. Bylo třeba to vymyslet jinak, nejdřív dolů mezi žraloky pošleme chlapa s navijákem a baterkou... Žraloci byli moc fajn, zbytek jsem prostě kvůli výše zmíněnému nějak nemohl zkousnout. ()

silentname

Ako to dopadne, keď sa sestry Kate a Lisa rozhodnú ísť do 5 metrovej hĺbky sledovať žraloky z klietky? O tom nám povie film "47 Meters Down." Celkom schopný thriller pod vodou, kde je hlavným základom prežiť. Film má dobrú atmosféru, má dobre spracované postavy a vyzerá to často absolútne beznádejne. Svet pod vodou je nádherný, no súčasne vie byť poriadne desivý. A tento film to spracoval relatívne schopne. Nemôžem povedať, že by mal dobré postavy, no survival vo filme funguje dobre. A dočkáme sa asi skoro všetkého, čo by bolo do toho potrebné. Dokonca aj keď človek pri konci premýšľa, či sa z filmu stala rozprávka, tak to má veľmi dobré vysvetlenie a dáva to logiku. Žraloky tu vyzerajú dobre a sú skutočne silnou prekážkou pre naše dve hlavné hrdinky, ktoré sú v podstate všetko čo tu máme. Ak by som mal vytýčiť najhoršiu časť filmu, tak by som povedal, že je to úvod. Ten bol trošku stereotypný a nie moc zaujímavý. Ale akonáhle sa dostaneme pod hladinu oceánu, všetko naberá obrátky. Pre fanúšikov žralokov je to určite dobrá voľba, pre ľudí, čo chcú od filmu dobrú atmosféru je to tiež niečo, čo by som pokojne odporučil. Nie je to super film, ale dostatočne schopný. Hodnotenie: B- ()

eLeR

Tá klietka a celý ten systém s navijákom od začiatku vyzerali podozrivo. Čo už. Film je síce trošku predvídateľný, ale celkom napínavý .. no a ja som to sledovala dabované, takže otras. ()

SeBig

Tak holky.. spadla klec! Doslova! Začátek teda neměl chybu, super rozjezd, napětí, moje milovaná podvodní atmosféra a hudba (hlavně na začátku a na konci) výborná.. pak už to bylo jen horší a horší... nesmysly, píčoviny.. ajm sou skérd, uhýbačky před žralokama, předvídatelnost atd.. to už jsem fakt zase otáčel očima. Škoda no.. mělo to fakt takových možností jak to udělat super, ale udělali to na hovno. ()

korbitch22

Dobrých žraločích filmů je jako šafránu a proto každý chystaný film který z prvních ukázek vypadá slušně navnadí.In the Deep nemá ani setinu pozornosti jako prakticky stejně vydané Mělčiny s Blake Lively a to bude ten problém, In the Deep nemá Blake Lively.Začátek je typická seznamovačka a přiteplená venkovní párty s úděsnou muzikou, naštěstí se jde rychle pod moře, takže vás ty naprosto nesympatické postavy kolem a primitivní dialogy nestihnou ani moc štvát.Tvůrci udělají pár zbytečných chyb a těch všelijakých nehod a náhod je na jednu klec, několik žraloků (perfektní CGI) a 87 minut stopáže až příliš.Atmosféra místy je a místy není, záleží na aktuálním dění na plátně a pokud se na něm nevyskytují žraloci, film nemá čím bavit.Bohužel těch míst kde žraloci nejsou je víc, takže větší hodnocení ani nejde dát, ale když už se velká mrcha mihne kolem, vynoří se z temnoty nebo útočí, jedná se o precizní záběry s perfektními efekty a několik lekaček s váma hodně cukne.Na konci udělají tvůrci pár zajímavých vyústění, ale spíš mi to přišlo jako snaha za každou cenu příjít s něčím jiným.In the Deep se určitě může zařadit mezi tu vyvolenou skupinku těch lepších žraločích filmů, ale chybí jí větší tempo.Buď měli tvůrci přidat žraloků a krve, nebo sehnat lepší děj a herce, obojí v tomhle filmu téměř nejde od dob prvních Čelistí.Opravdu mnohem více sem zvědavý na Shallows s Blake Lively v upnutém neoprénu.Jednou za rok v neděli v létě si pouštím v jeden den všechny sledovatelné žraločí filmy, ale In the Deep v nich asi figurovat nebude. Jaws 1 - 100%, The Reef 90%, Jaws 2 80%, Deep Blue Sea 75%, In The Deep 65%, Bait 50%. Jediné filmy se žraloky hodné všeobecného zájmu. ()

Chrustyn

V mnohém podobné letošním Mělčinám a v mnohém i překvapivě lepší. Veškeré scény se žraloky vypadají mnohem lépe i realističtěji než tomu bylo ve zmíněných "Mělčinách" a i toho napětí je více (film se celý odehrává pod vodou. Film tak v mých očích kazí dvě věci. Ženské herecké duo není úplně špatné, ale nedonutí diváka, aby jim fandil. A druhá věc je konec, který měl přijít tak o 5 minut dříve. Takhle tvůrci sice překvapí, ale pokazí závěr, který byl napínavý a pro diváka přijatelnější. P. S. Jeden ze závěrečných žraločích útoků byl ten nejlepší, který jsem kdy ve filmu viděl. ()

heyda

Na toto téma už existuje dost hororů, ale tenhle je podle mě jeden z nejlepších. Nejsou to sice čelisti, ale z novodobé survival tvorby je to ojedinělý případ povedené práce na všech úrovních. Za těch pár babek, co to vzniklo, nelze než smeknout a i přes drobounké výhrady napálím maximum. Líbilo !!! ()

Flego

Snímok má všetky predpoklady byť tupou popcornovou zábavou s ujačanými dievčatami a nenažranými žralokmi. Ale nie je to tak, hoci niektoré postupy sú na hrane. Oceňujem, že tvorcovia zakomponovali žralokov do šera podmorskeho sveta a neskĺzli do lacnej vyvražďovačky. ()

BMW12

Začátek nic moc, hlavní hrdinky mi také nebyly moc sympatické. A prvních 50 minut dějově žádné překvapení, prostě tradiční příběh a hrozně mi lezlo na nervy, jak Lisa panikařila. Ale od 50. minuty to začalo být fakt napínavé a konec se také povedl, příjemné překvapení s těmi halucinacemi. ()

SOLOM.

Letošní rok sebou zatím přinesl několik velice milých překvapení napříč všemi filmovými žánry. Já se samozřejmě nejvíce soustředím hlavně na ten hororový a tak jsem si nemohl nechat utéci mediálně prosazované Mělčiny (The Shallows). Po kultovních Čelistech však pořád marně čekám na stejně kvalitní podívanou a ani film Jaume Collet-Serry mě naplno neuspokojil. Ano byla tam nádherná příroda, krásná Blake Lively a slušná atmosféra, ale tvůrci se nechali v některých pasážích dost unést, což mi dost kazilo celkový prožitek z filmu (dal jsem mu ve své recenzi 65%). No a potom úplně v tichosti přišel na scénu podmořský thriller 47 Meters Down, na který jsem natrefil úplnou náhodou při čtení jednoho zahraničního blogu. V tu chvíli mi bylo jasné, že si ho nesmím nechat ujít. Zvláště když je kromě thrilleru zařazen i do hororového žánru. V žádném případě se však nejedná o další čistokrevný „žraločí“ kousek. No ani náhodou. Žraloci tu sice také dostanou dost prostoru a dočkáme se i několika útoků v jejich podání, ale hlavní náplní filmu je něco zcela jiného. Britové všechno vsadili hlavně na psychologickou stránku, celkovou beznaděj obou dívek a pomyslnou naivitu diváků. Vše nám však bylo naservírováno v rovnoměrných dávkách tak, aby si z toho divák odnesl nezapomenutelný zážitek a hlavně, aby se u sledování filmu nenudil. Rozporuplné pocity však nejvíce pocítí milovníci potápění (mezi které se taky počítám, mám už za sebou pár ponorů – v kleci ovšem ani jeden), protože některé situace jsou hodně na hraně reality a jde spíše o zbožné přání (představy) samotných tvůrců udělat z filmu co „nejakčnější“ podívanou. Pokud bych měl tak srovnat 47 Meters Down a The Shallows, vyhrál by o malý kousek tento film. Oba kousky sice sebou přinesli několik kiksů, které nejsem schopný úplně překousnout, ale atmosféru mají opravdu hodně slušnou. Tady se mi ovšem více líbilo digitální zpracování žraloků a proto musím dát o trošku větší hodnocení. 70%. ()

TheEvilTwin

Místy dobré, místy horší. Vizuálně průměrné, herecky nevýrazné (protože mají na sobě celý film masky a zvuk pod vodou je dodabovaný) a scénáristicky ploché, mdlé a nepromyšlené. Většinu času pod vodou tvůrci přešlapujou na místě, jakoby nevěděli, jak zaujmout a jak v příběhu pokračovat. Plusové body za zajímavý konec, ale jinak jsem ve výsledku spíše zklamaný... ()

Karamanlis

Myslel som si, že žraločí atak je v rámci natural hororu už vytuchnutá téma, ktorá ma nemá čím prekvapiť, no mýlil som sa... Pri sledovaní britského 47 Meters Down som opäť zažil pocity mrazenia, napätia a úzkosti podobné tým, aké som mal svojho času počas kino projekcie dnes už legendárnych Spielbergových Čeľustí. Keď si prezerám režijnú filmografiu Johannesa Robertsa, musím uznať, že tento ortodoxne hororový filmár mi hrá do noty ako málokto a na jeho tvorbu v najbližšej budúcnosti určite zameriam pozornosť. ()

ARI50

Strhující , napínavý předvidatelný ale i hodně nečekaný tenhle snímek o boji a přežiti mezi člověk a žralokem. Co byste neudělaly proto abyste ukázali že se umíte bavit a vyzkoušeli všechno možné, třeba i selfie se žralokem jde vyzkoušet. Žraloky já můžu a po výborném snímku Mělčiny přichází další žraločí teror. Žralok luxusní svou velikosti i se svými kámoši , herečky na správném místě jedna hysterická jedna bojácná jak už to bývá, vše okolo užasne až na rychlý konec který bych prodloužil. ()