Tajemství štěstí

Secretul fericirii

• angličtina

The Secret of Happiness

Komedie / Drama

Rumunsko, 2018, 90 min (Alternativní: 85 min)

Vlad Zamfirescu

Alexandru Popa

Vlad Zamfirescu

Jako docela dobrý. První minuty jsem si sice říkala, co jsem si to proboha zase pustila, ale po chvíli mě děj tak nějak samovolně vtáhl. Tomyho přesvědčovací schopnosti byly super a nedůvěra a zahořklost jeho manželky a nejlepšího kamaráda byly trochu otravný. Zakončení trochu divný, ale ok. Každý má svý metody pomsty.(24.4.2019)

Co všechno se může stát v jednu ráno mezi třemi lidmi na jedné terase? Zápletka jak z černých historek!... Moc mě bavila první část filmu, kde Tom představuje svůj absurdní plán a neoblomně manipuluje Davida i Anu k jeho realizaci. Nebere "ne" jako odpověď a i když je zatlačen do těžké defenzivy je stále stejně sebevědomý a pořád přitápí pod kotlem. Ačkoliv nepadají žádné památné hlášky, absurdnost celé situace způsobuje, že se smějete vlastně celou dobu. V určitý moment však, z ničeho nic, film zcela změní ráz a promění se z komedie do vážného dramatu a tato fáze už mě bavila o poznání méně. Přesto své první setkání s rumunským filmem hodnotím velmi kladně a myslím, že i všichni fanoušci podobného typu konverzačních dramat musí být spokojeni.(7.4.2019)

Když vydržíte prvních pět minut filmu, budete velice mile překvapeni. Přesto že dávám 3 hvězdičky film překvapil a měl nápad. Oceňuji, jak dialog 3 osob dokáže udržet mou pozornost po celou dobu, což se nestává často. První polovina filmu má živý děj a řeší poměrně dobrou otázku velmi živým a úsměvným způsobem. Druhá půlka až hraničí s dramatem a přijde mi poněkud přehnaná... Ovšem má pár nezodpovězených otázek, které si musíte domyslet a dodávají filmu super konec. Na druhou stranu mi to přijde, že kdyby film pokračoval v duchu první poloviny, zasloužil by i 5 hvězd a jsem trochu zklamaná, že jej otočili v "drama". Nakonec chci zdůraznit, že jsem vlastně nevypustila moc spoilerů a to proto, že jakýkoliv náznak toho, o čem film je a kam směřuje je zásadní - s těmito detaily by film nebyl přesvědčivý ba naopak nudný. P.S: název je mírně zcestný(7.4.2019)

Bravoooo!(23.7.2019)

Ale jo, na rumunskej film to nebylo špatný. Jenom by si měli tvůrci ujasnit, co to vlastně točej.(24.9.2019)