poster

Tajemství štěstí

 • Rumunsko

  Secretul fericirii

 • angličtina

  The Secret of Happiness

Komedie / Drama

Rumunsko, 2018, 90 min (Alternativní: 85 min)

Režie:

Vlad Zamfirescu

Scénář:

Alexandru Popa

Hrají:

Vlad Zamfirescu
 • Micoldee
  ****

  Jako docela dobrý. První minuty jsem si sice říkala, co jsem si to proboha zase pustila, ale po chvíli mě děj tak nějak samovolně vtáhl. Tomyho přesvědčovací schopnosti byly super a nedůvěra a zahořklost jeho manželky a nejlepšího kamaráda byly trochu otravný. Zakončení trochu divný, ale ok. Každý má svý metody pomsty.(24.4.2019)

 • kepiash
  ****

  Co všechno se může stát v jednu ráno mezi třemi lidmi na jedné terase? Zápletka jak z černých historek!... Moc mě bavila první část filmu, kde Tom představuje svůj absurdní plán a neoblomně manipuluje Davida i Anu k jeho realizaci. Nebere "ne" jako odpověď a i když je zatlačen do těžké defenzivy je stále stejně sebevědomý a pořád přitápí pod kotlem. Ačkoliv nepadají žádné památné hlášky, absurdnost celé situace způsobuje, že se smějete vlastně celou dobu. V určitý moment však, z ničeho nic, film zcela změní ráz a promění se z komedie do vážného dramatu a tato fáze už mě bavila o poznání méně. Přesto své první setkání s rumunským filmem hodnotím velmi kladně a myslím, že i všichni fanoušci podobného typu konverzačních dramat musí být spokojeni.(7.4.2019)

 • Baboonek
  ***

  Když vydržíte prvních pět minut filmu, budete velice mile překvapeni. Přesto že dávám 3 hvězdičky film překvapil a měl nápad. Oceňuji, jak dialog 3 osob dokáže udržet mou pozornost po celou dobu, což se nestává často. První polovina filmu má živý děj a řeší poměrně dobrou otázku velmi živým a úsměvným způsobem. Druhá půlka až hraničí s dramatem a přijde mi poněkud přehnaná... Ovšem má pár nezodpovězených otázek, které si musíte domyslet a dodávají filmu super konec. Na druhou stranu mi to přijde, že kdyby film pokračoval v duchu první poloviny, zasloužil by i 5 hvězd a jsem trochu zklamaná, že jej otočili v "drama". Nakonec chci zdůraznit, že jsem vlastně nevypustila moc spoilerů a to proto, že jakýkoliv náznak toho, o čem film je a kam směřuje je zásadní - s těmito detaily by film nebyl přesvědčivý ba naopak nudný. P.S: název je mírně zcestný(7.4.2019)

 • toffy
  ****

  Bravoooo!(23.7.2019)

 • Ivoshek
  ***

  Ale jo, na rumunskej film to nebylo špatný. Jenom by si měli tvůrci ujasnit, co to vlastně točej.(24.9.2019)