Divoké Rumunsko

• Česko Nespoutané Rumunsko (více)
Dokumentární
Rumunsko, 2018, 90 min (Televizní verze: 2x45 min)

Nainita Desai

Victor Rebengiuc (vypravěč), Mark Strong (vypravěč)

Hluboko ve středu Evropy se vyskytuje nečekaná divočina, která je domovem neuvěřitelně rozmanité fauny. Rozsáhlá pohoří, prastaré lesy a rozlehlé mokřiny poskytují útočiště mnohým ikonickým tvorům tohoto světadílu. Zde, od zalesněných svahů Karpat po rozčeřené vody delty Dunaje, diktují osud roční období. Představíme vám rok v životě roztodivných a ceněných rostlin a zvířat Rumunska. Zjistíte, jak přečkávají drsnou zimu a dosáhnou pučících jarních měsíců, jak zvládají nebezpečí a rodičovství, aby si užili letní úrodu, než se opět dostaví podzim a s ním potřeba připravit se na další zimu. Vítejte v divokém Rumunsku. (Viasat)

Evander

Krásný dokument o překvapivě krásné zemi. Věřím, že se do Rumunských hor brzy podívám. Jen škoda té agitky na závěr, takovéto, v podstatě politické, vsuvky naprosto zbytečně kazí jinak skvělý dokument. ()

adamulefa

Fajn oddychový dokument, ktorý som zhltol jeden večer pred spaním na Netflixe. Páčila sa mi krásna príroda, krásne zvieratá, ktoré môžeme vidieť aj v našich končinách. Jediné čo mi prišlo, že dokument nešiel veľmi do hĺbky a teda myslím, že viacej častí by nebolo v tomto prípade na zahodenie. ()

Marze

V Rumunsku jsem byl sedmkrát, celkem skoro dvacet pohoří. Kromě rumunského krasu jsme nikoho kromě Čechů nikde nepotkali. Asi kvůli popularizaci Stanislava Nevrlého. Doufejme že to tak zůstane a turisté budou dál jezdit na své Kanárské ostrovy. Dokument byl zaměřený spíše na faunu, kterou jsem nikde moc neviděl. Pro mě sobotní televizní svátek na výborné Prima Zoom. A obrazově krásné. ()