Príbeh mladej absolventky právnického štúdia Barbary, ktorá si odmieta usporiadať život podľa predstáv svojich malomeštiackych rodičov a rozhodne sa kráčať svojou cestou. Odmieta rodičmi vybraného ženícha - architekta a chce žiť s leteckým mechanikom, ktorý vadí rodičom, lebo nemá vysokoškolské vzdelanie. (STV)

Arsenal83

Inscenácia, ktorá sa celkom vymanila z normalizačného vplyvu sedemdesiatych rokov, nie preto, že by bola v tomto ohľade revolučná, ale proste rieši tému, ktorá sa nedala nejakým spôsobom politicky pošpiniť. A to je dobre, pretože herci ako Adamovič či Dibarbora si zaslúžili skutočné uvoľnené herectvo, ktoré tu aj ukázali. ()

Autogram

Láska z autoservisu a nezhody s rodičmi kvôli spoločenským rozdielom. Vraj za socializmu si boli všetci rovní a odrazu aké kastovanie. Príbeh je trochu naivný a z inej doby, keď sa rodičia pohoršujú nad tým, kde sa v noci fláka ich tridsaťročná dcéra. No napriek všetkému sú Dibarbora a Gregor herci, ktorých môžem pozerať v každej situácii a zvyšok osadenstva tiež odohral výborne. –––– Pochop ich, veď chcú len tvoje šťastie. – Veď aj ja. Len mám o šťastí celkom inú predstavu. –––– Prišiel ma upozorniť, že rozdielny stupeň vzdelania môže byť rušivým elementom nášho vzťahu. ()