Máme jasno (TV seriál)

Explained

Dokumentární

USA, 2018–2019, 9 h 36 min (Minutáž: 14–26 min)

Tvůrci:

Joe Posner

Jan Kobal

Maria Bello (vyp.), LeVar Burton (vyp.), Nick Kroll (vyp.), Aasif Mandvi (vyp.), Christian Slater (vyp.), Kevin Smith (vyp.), Samira Wiley (vyp.), Stephen Fry, Michael Pollan, Tommy Chong, The Beatles (a.z.), Anderson .Paak (a.z.), Warren Buffett (a.z.), Abraham Lincoln (a.z.), Lakeith Stanfield (vyp.), Osho (a.z.), Charles Manson (a.z.), Maggie Siff (vyp.), Mark Cuban, Bernie Sanders, Jeffrey Sachs, Abigail Disney, Michael Jordan (a.z.), Hilary Swank (vyp.), Noam Chomsky (a.z.), Aya Cash (vyp.), Kate Hudson, Jane Fonda (a.z.), Karlie Kloss (vyp.), Natasha Lyonne (vyp.), Adolf Eichmann (a.z.), J.K. Simmons (vyp.), Bill Gates, Vincent Kartheiser (vyp.), John Waters (vyp.), Cleo Constantine Abram (vyp.), James Baldwin (a.z.), Bill Clinton (a.z.), Stephen Colbert (a.z.), Jesse Jackson (a.z.), Jay-Z, Lyndon B. Johnson (a.z.), Martin Luther King (a.z.), Malcolm X (a.z.), Hattie McDaniel (a.z.), Barack Obama (a.z.), Michelle Obama (a.z.), Franklin D. Roosevelt (a.z.), Joss Fong (vyp.), Francis Collins (a.z.), Amal Clooney (a.z.), Simone de Beauvoir (a.z.), Catherine, vévodkyně z Cambridge (a.z.), Grace Kelly (a.z.), Megyn Kelly (a.z.), Nelson Mandela (a.z.), Drew Pinsky (a.z.), Eleanor Roosevelt (a.z.), Jean-Paul Sartre (a.z.), Jerry Springer (a.z.), Anthony Weiner (a.z.), Betty White (a.z.), princ William (a.z.), Virginia Woolf (a.z.), Estelle Caswell (vyp.), Mark Zuckerberg (a.z.), Phil Donahue (a.z.), Richard Nixon (a.z.), Donald Trump (a.z.), Jarrod Kimber, Coleman Lowndes (vyp.), Yara Shahidi (vyp.), Kristen Bell (vyp.), Rachel Bloom (vyp.), Jerry Springer (vyp.), Rachel McAdams (vyp.), Hillary Clinton, Kyle MacLachlan (vyp.), Carly Rae Jepsen (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (11)

Jeden z kvalitnich dokumentarnich serialu, vetsinou nejdou uplne do hloubky, kazdy dil je na jine tema. Obcas ani nezodpovi na co se ptaji nebo nedaji odpovedi, ale temata zaujmou a obcas se dozvite neco o cem byste ani nepremysleli se neco dozvedet a je to zajimave.(3.10.2018)

• Real Tom Hardy

Nemám slov. Vážne.(15.10.2018)

hodně nevyrovnaná série.Některé dokumenty jsou super,některé jsou naopak spíše podprůměrné.Krátká stopáž maximálně dvaceti minut má svoje plusy i mínusy.Na jednu stranu nestihne Explained úplně nudit a u některých vysvětlovaných problémů se nezabývá zbytečnostmi.Na druhou stranu ale u některých problémů právě díky stopáži spíš pluje po povrchu a chová se dost tendenčně...70%(21.8.2019)

Tyhle mini dokumenty jsou vynikající. Nestihnou nudit, dozvíte se pár zajímavých, nebo nezajímavých informací. Výběr témat je místní zvláštní, ale kupodivu fungující. A miniserie speciál jsou teprve lahůdkou. Jen houšť.(1.2.2020)

V epizodě "The Next Pandemic" je docela přesně odhadnuto to, co se dnes, tedy dva roky od odvysílání, děje. Pandemie způsobena virem chřipky, lidstvo je nepřipraveno a vyčítá si, že během "klidného" období neinvestovalo více do vývoje léků. Let's fight!(23.3.2020)

Za me super prace. Mnoho temat je velmi aktualnich a dokumentarne nebyvaji zpracovany. Sazka na dynamictejsi pojeti je mozna skoda, klidne bych kazdymu dilu pridal deset minut. Bohuzel, v jednotlivych dilech jsou patrne kvalitativni rozdily a taky mirna prevaha jednoho nazoroveho proudu, nicmene i tak dobry. No a nebudu lhat, v kontextu dnesni korona krize je dil The next pandemic celkem slusnej mindfuck.(27.4.2020)

• zenit

Některé epizody skvělé, některé plné bludných SJW představ o světě - alá upozorňování na bíle, heterosexuální muže historicky držící ženské štěstí, životy a orgasmy pod krkem apod. Nebylo to úplně 100% jednostranné, a přesně proto jsem přesvědčen, že se tvůrci náramně plácali po zádech za to, jak moc neutrální počin vytvořili...(9.12.2018)

• Bukelos

U některých dílů, u kterých si to dnešní doba zřejmě "žádá", je velmi zřetelně rozpoznatelné sociální inženýrství, které se snaží o všeobecnou indoktrinaci lidí. U nich se pak dá stěží říci, že se jedná o nestranný dokument. U zbytku epizod, kde mají tvůrci přece jenom trochu větší volnost na nestrannost k danému tématu, můžete narazit dokonce i na pár zajímavých informací... :) Celkově to je pro mě ale dost velká slabota, hodně mi tu vadí ta předpojatost, která nemá v naučném dokumentárním seriálu co pohledávat.(14.3.2020)

Dobrý koncept, ktorý som ale už niekde videl - rýchle predstavenie témy, jej pôvodu a prípadného riešenia. A každý nech si to už rozvíja vlastným smerom. Asi polovica dielov bola dosť dobrá. Ostatné boli buď o ničom (cricket, atleticulture) alebo zbytočné (Political Correctness, eSports).(7.8.2020)

+Pěkné zpracované - SJW propaganda(27.5.2020)

Člověk se dozví něco populárně zajímavého o různých tématech, ale ne vždy moc do hloubky a některé epizody jsou spíše bulvární povahy. Též volba "expertů" je místy zarážející, proč jsou Hillary Clinton a Cory Booker experty na genderovou resp. rasovou nerovnost moc nechápu, určitě by sehnali plnou místnost kvalifikovanějších lidí. Obecně však seriál zaujme. Zrovna jsem dokoukal díl z 8. listopadu o nové pandemii a současnou krizi s koronavirem předpověděli přesně - jak s původem z asijského masného trhu, tak s podobností k SARS.(27.1.2020)