poster

Maniak

 • USA

  Maniac

Drama / Horor

USA, 1980, 87 min (SE: 85 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kusko.t2
  ***

  Totálne psychicky ujetý maniak zabíja ženy kvôli ich vlasom a následne ich lepí na svoje figuríny. Neustále vzdychá, jeho vnútorný narušený hlas sa zosilňuje, nevypočítavosť narastá! Vraždy nie sú pre neho vykúpením, ale čiastkové checkpointy do samotného pekla. Nenapraviteľný gore-maker účtuje. ### Klasika žánru a to vďaka svojej priamočiarosti, jednoduchosti, nechutnosti a v neposlednom rade vďaka samotnému Joeu Spinellovi a štýlovému VHS coveru, ktorý patrí medzi tie naj z pomedzi hororových.(12.2.2007)

 • pan Hnědý
  ***

  Čistokrevná hororová žánrovka se vším, co jeho milovník potřebuje vidět. Tajemné ozvěny, démonické melodie, vyšinutý psychopat Joe Spinnell, zobrazující stáhnutí čela s mozkem, průstřel hlavy s výstřikem krve na ženskou tvář, záchodová scéna při které se maximálně dvakrát nadechnete (tak rozvinuté napětí jsem dlouho neviděl) a působivý závěr! Lustigovo dobře odvedené řemeslo, které nikdy nezůstane zaprášené a moc jsem zvědavý na Khalfounův remake.(16.10.2013)

 • VenDulin85
  ****

  Beru ty Maniaky poněkud reverzně, ale... byla jsem zvědavá na původní verzi, jak to teda bylo, když maniak opravdu vypadal jak maniak.. No, musím říct, že skalpovací scény nebyly tak hrůzostrašné a.. no, neměla jsem tolik tendenci dívat se mimo monitor, což při Elájovi jsem fakt hlavou cukala, sice až na poslední chvíli, ale.. (můžu já za své opožděné reflexy??) Figuruje tu samozřejmě atmosféra doby vzniku, a ta se upřít nedá, takže zase úplně staršího Maniaka s pěkným finišem zatratit nemůžu, navíc ta scéna v metru (kdy sice přesně víte, co bude následovat.. ale o to je to lepší) prostě neměla chybu. Takže tři a půl*, zaokrouhleno jak v obchodech nahoru na 4* s tím, že mladší Maniak mě vycukal o něco více a lépe ;-).(23.9.2013)

 • petero
  ****

  Moje prvé stretnutie s Williamom Lustigom dopadlo dobre. Film je jasné béčko ale veľmi kvalitne natočené, i keď len s dvomi dobrými scénami, ale i tak je výnimočný sledovaním počínania maniaka aj s jeho úchylnými myšlienkami, čo sa často v slasheroch nevidí a jednotlivé krvavé scénky sú tiež výborné. Tom Savini odviedol ako vždy kvalitnú prácičku, najlepšiu samozrejme odprezentoval na sebe.(23.8.2008)

 • 2-Xtreme
  *****

  Skvelé, jedným slovom skvelé. Jeden z najlepších hororov 80-tich rokov. Milo ma Maniac prekvapil. Očakával som krásnu b-éčkovú záležitosť(ved z posteru sa nič iné ani očakávať nedá) a namiesto toho som dostal ešte krajší psychologiský slasher(aj pre mňa dosť divné slovné spojenie). Charakter hlavnej postavy sa celým filmom skvelo vykresluje, dalšie postavi vôbec nepôsobia nijako blbo a nič čo sa hercov týka nebije do očí. Detailne a precízne natočené jednotlivé scény, obzvlásť scény s akciov(na scénku na záchodoch nezabuden ešte dlho, tak intenzívne trvajúce nepäťie sa len tak nevidí). Skvelo vyzerajúce gore z rúk majsta Saviniho a hudba dodávala filmu štavu a všetko v kope tvorí jeden neuveritelný celok, ktorý graduje ku konečnému masakru. Maniac má miesto v mojej hororovej topke čo sa filmou z 80-tich rokov týka zaručené. 100%(18.6.2008)

 • - Daria Nicolodi měla původně hrát Annu D'Antoni, ale nemohla odjet z Itálie do New Yorku na natáčení, protože natáčela ještě film Inferno (1980). (Chatterer)

 • - Spoiler: Ve filmu je celkem 8 mrtvých. (jarkolar)

 • - Úvodní scéna byla inspirována filmem Jaws (1975). (Chatterer)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace