Maniac Cop

Policajt maniak

Maniac Cop

Akční / Krimi / Horor / Thriller

USA, 1988, 85 min

V New Yorku je bordel, může za to Cordell! Ano, přesně takhle dopadá známá hra na hodného a zlého poldu, když ten první má dovolenou. Fascinující drobnokresby charakterů, scénář Oscarových ambicí, povznášející dialogy a maniakální zabiják, kterému by šla na bradu postavit váza z období dynastie Ming. Typický zástupce sladce tupých osmdesátek vyžadující po divácích Z´Dar a sílu a pokud ji nemáte, tak naZ´Dar.. Čo bolo, bolo, ruka hladí molo..(21.5.2013)

Průměrný horor o vraždícím nemrtvým fízlovy. Stojí za shlédnutí kvůli Campbellovy.(24.10.2007)

Ďalšý s filmov, s ktorým som ako sopliak ničil video. Bol som veľmi prekvapený, že film je pre mňa stále dobrý, keď som ho opäť vzhliadol ako 26-ročný. Toto je Bčko triedy A. Nehovoriac o hudobnom doprovode a skvelej atmosfére.(29.12.2007)

Veľmi dobrý akčny krimi horor z rokov 1988. Cordell tentokrát zabíja všetkých ľudí a policajti nevedia kto je za tým. Až to potom zistia. Ludia nosia zo sebou zbrane na ochranu ikeď jedna žena nešťastnou náhodou si nevšimne jedneho policajta a odbachne ho priamo do hlavy :D. Všetko sa obráti na Brucea Campbella čiže Jacka Foressta protože policia si myslí že on zabil svoju ženu. Lenže všetko sa na dobre obráti najlepšia bola ta naháňačka Lustig to vykradol z Terminátora. Záver je skvelý Cordell to prežije.(27.11.2008)

Jeden nejmenované vydavatelství DVD by se mělo vykašlat na Italské kraviny a měli by radši vydávat takové kulty jako Maniacop, Noční můra v Elm street atd......(24.5.2009)

Maniac Cop patří mezi mezi moje nejoblíbenější filmy z dětství. Pamatuju si jak jsem si tenhle film pouštěl pořád dokola na otcově kazetě až jsem jí skoro zničil. Nezničitelný polda ve mě zanechal příjemné vzpomínky až dodnes. Z odstupem času sice musím přiznat, že jde o klasické béčko s mizerným dabingem, ale tehdy to byl pro mne kult. Přesto všechno i dnes jsem schopný si to pustit znovu a i když už z toho nejsem tak odvařený - užiju si příjemnou podívanou.Pokud máte rádi staré klasiky, jistě vás tento film potěší. Pokud ovšem dáváte přednost novodobým filmům s přehršelem speciálních efektů, výbuchů a nahoty jste tady špatně. .70%(16.1.2010)

"Dřív jste si policistů vážili, protože jinak vás vzali po hlavě obuškem.. Tenkrát nesmlouvali.. Byli zákon !! Dneska vás kvůli respektu rovnou zastřelí.." ;)(3.10.2014)

Kdysi kult doby VHSkových přehrávačů působí dnes již poněkud úsměvným dojmem , ale ta atmosféra tam pořád je. Prostě a jednoduše v tom nehledejte nic než klasické mírně akční béčko 80.let , které trpí všemi nešvary nízkorozpočtových filmů té doby. Z nostalgie Film: 55%(8.6.2005)

• Rakosnicek77

Tak tohoto konstábla, jsem se díky Intersonicu i pár večerů bál :-) Znetvořený višinutý magor v policejní uniformě zabíjel všechno a všechny, co mu přišlo pod ruce. Přihlouplé, téměř bez děje, ale na tu dobu si to vystačilo i na další dvě pokračování :-((2.1.2015)

je jedno,ako by som to teraz vnímal,ale toto je jeden z prvých horrorov čo som videl...mal som možno 5 rokov,takže to beriem ako matkin prs ...(30.5.2012)

• Lacike

Zaciatok slavnej hororovej beckovej serie, ktory mi uz po rokoch nepripada tak cool ako kedysi. Prvu polovicu tvoria nudne nahodne vrazdy behom ktorych sa Maniac Cop nahle objavi, niekoho sterilne picne a zase zmizne. V druhej sa konecne nieco dozvieme o jeho mytológii ale ta za vela tiez nestoji. Dozvieme sa prakticky len to, ze to bol policajt, ktoreho skoro prizabili a odvtedy mu ruplo v bedni a nahodne zabija kohokolvek stretne. Fakt imbecilny scenar a mizerna rezia tomu tiez nepomohla. Akcne sceny vyzeraju blbo a miestami komicky. Gore sceny prakticky nulove. A napätie nenajdete ani pod mikroskopom. Ziadne budovanie napätia, ziadna gradacia, nic. Magor v uniforme sa zakazdym nahle objavi, niekoho picne a zase zmizne. WTF? Zaujme len kasting zlozeny z beckovych hororovych hviezdiciek. Ale nikto z nich aj tak nic poriadne nepredvedie. Skoda, ze Sam Raimi, ktory tu ma cameo to aj nereziroval. Urcite by bol z toho ovela lepsi film. Tretiu hviezdicku tomu uz nedam ani z nostalgie aj ked som chcel. Dnes uz je to totalna nuda pre milovnikov blbeho trashu. 4/10.(16.6.2017)

Ukázkové hororové béčko!!! Žádné zázraky nečekejte, ale jako klasická vyvražďovačka na jedno skouknutí je to výborné..(27.10.2005)

• JASON_X

Dvě hvězdy za nechtěnou zábavnost a za reprezentativní příklad toho, jaké roztomilé ptákoviny se také v osmdesátkách točily. Film na mě působí hodně neumětelsky, téměř až amatérsky, jako by byl nějak narychlo "na koleni spíchnutý". Fakt, že ho shledávám více hloupým než zábavným určitě pramení z faktu, že jsem ho poprvé viděl až relativně nedávno a nemám tedy k němu vytvořený žádný nostalgicko-láskyplný vztah. Robert Z'dar (Cordell) má sice opravdu famózní držku, ale co je to platné, když se na plátně sotva mihne. Z tak vděčného námětu, jako je vraždící policajt-zombie, ztvárněný navíc tak monstrózním zjevem, by šlo bývalo vytěžit myslím mnohem mnohem víc, se schopnějším režisérem, scénáristou i lepšími herci. Doplňující otázka: Co dělají blonďaté policistky, když vidí Maniac Copa / mrtvolu / cokoliv nepěkného? Odpověď: Ječí a ječí a ječí...(7.11.2013)

Celkom slušne vyzerajúce béčko, ktoré využíva ako svojho anti-hrdinu oživlého mŕtveho policajta. Scenériu nočného Manhattanu mám rád a ešte keď sa tam dejú miestami aj vtipné vraždy tak je to len bonus. Rozhodne poteší účasť Brucea Campbella, ale zamrzí, že tam nie je dlhšie. Tento film treba však brať rozhodne ako akčné béčko konca 80. rokov, ktorý sa snaží vytrieskať posledné zbytky diváckeho záujmu o zombie subžáner, ktorý bol v tej dobe už opadajúci.(11.11.2010)

No jo. Video značky Avex, rychlodabing a roztřesenej obraz. Dneska už u mě Maniac Cop vyvolává jen shovívavej úsměv, ale krátce po revoluci působily podobný filmy jako zjevení. 60%, ale spíš z nostalgie.(28.6.2012)

Celkový dojem: Celkovo, dojem z pozretia po 10. rokoch je o dosť horší - atmosféra nepríde až tak hororová, akcia pripadá horšia a nezmyselných vecí a zakopávok v scénari tu je viac, no Maniac cop je pre mňa nostalgia, takže tomu dám tri. K tomu to ani nie je vyložene zlé.(1.8.2017)

Po dlhej predlhej dobe sa mi to podarilo znova pozriet a musim povedat ze sa mi to pacilo skoro ako ked som mal 13 rokov.Zaujimave vrazdy v podani "zombie policajta" a skvely Bruce (nie Willis ale Campbell):))(16.12.2005)

• maverick10

No snad nejvic me fascinoval brilantni policejni cuch Toma Atkinse, ktery po jednom shlednuti mrtvoly v marnici ihned sestavil naprosto dokonalej profil pachatele a ujecena hystericka policistka jejiz vlasy asi nesnesly to tropicke vlhko nocniho NewYorku a nabyly na objemu tolik, ze by mohly parodovat zvon Svobody.(24.10.2010)

• corpsy

V našich končinách možno legenda porevolučného videotrhu, ale ako film samotný, dosť nudné béčko, ktoré mohlo viac šľapnúť na plyn. Určite by mu to neuškodilo.(23.12.2011)

Kéž by se Romanu Vojkůvkovi chtělo natočit remake.A mohlo by se to samozřejmě jmenovat Maniac PS VB.(16.6.2009)

První dobrodružství Matta Cordella má dobrý spád, zvláštní atmosféru, ucházející herce, záporáka, celkem dlouho se jí daří tvářit se jako ucházející krimi a padouchův vstup na scénu je dobře načasován. Lustig dokázal hororovou historku natočit napínavě a stejně jako ve svých ostatních nízkorozpočtových filmech uměl zachytit temnou atmosféru velkoměsta.(11.12.2013)