Šokované obyvatelstvo New Yorku děsí série nevyjasněných brutálních vražd. Nemilosrdným zabijákem je záhadný dvoumetrový muž v policejní uniformě. Matt Cordell byl dříve poctivým policistou, který neohroženě bojoval proti zločinu. Po falešném obvinění, se ale ocitl sám ve vězení kde byl nelítostně zohaven a zabit spoluvězni. Nyní se vrací jako zombie a prahne po pomstě. Z hrůzných zločinů je však obviněn vyšetřovatel Jack Forrest, který se i se svou milenkou Teresou vydává po stopě Cordella, aby dokázal svou nevinu... Ve své době velmi úspěšný horor s kriminální zápletkou natočil v r. 1988 William Lustig. V epizodní roli se tu objeví i dnes slavný režisér Spider-Mana Sam Raimi. (Vojcl)

Paldiny

Slušná thrillerová záležitosť, ktorá sa temnou atmoškou blíži k Stalloneho Cobre a posolstvom vlastne tiež. Prstom poukazuje na nerovný právny systém čo pod rúškom spravodlivosti nepriamo prikladá do pahreby zločinu. To je aj prípad chlapíka, ktorý sa stáva Harvey Dentom New Yorku a zároveň jeho postrachom. V uniforme strážcu zákona vyvoláva tú správnu paniku a strach z tých čo majú predstavovať poriadok. Zároveň sa podozrenia kotúľajú na hlavy tých, ktorí nemajú zrovna po ruke vhodné aliby. Žiadnu Sedmičku ale nečakajte, film si kráča jednoduchšou cestou, preto nekladie dôraz na prepracovanejšie zákutia vyšetrovacej časti, skôr sú mu blízke násilné scény, nervozita z očakávaného prvého nahliadnutia do tváre Maniac Copa či očistenia mena smoliara Jacka Forresta v netradične vážnom podaní Bruce Campbella. V kocke teda nenáročný kúsok pre publikum, ktoré stále nezanevrelo na kúzlo filmov z onej doby. ()

drackula

Film sa určite vymyká priemeru masovej tvorby 80tich rokov. Neznámy vrah, ktorí môže byť prakticky ktokoľvek kto nosí uniformu, vytvoril aj vďaka charizme Roberta Z'Dara, ktorí sa pre túto úlohu priam narodil, naozaj dusnú a nepredvídateľnú atmosféru. Škoda len nezvládnutej a nerozvinutej detektívnej časti, ktorá mala potenciál vytvoriť z filmu niečo viac. Takto sa Maniac Cop stal filmom, ktorí je pre mnohých iba nostalgickou spomienkou na starú VHS-ku, a pre iných, je to príjemné prekvapenie a úctyhodné predstavenie policajta na ceste za svojou zvrátenou spravodlivosťou. 75 % ()

Chrustyn

Živě si pamatuju jak jsem jako malej ve videopůjčovně zíral na obal videokazety s ohromným zabijáckým policajtem a v duchu si říkal, že to musí být neskutečná pecka. Nevím jak by na mě film zapůsobil tehdy ale v dnešní době už se jedná o zapomenuté akčně-hororové béčko, kde chybí napětí nebo nějaké pamětihodné scény. ()

jojinecko

Maniac Cop (už len ten názov!!!) je starý dobrý (s)hit z videopožičovní, ktorý ma záhadným spôsobom minul, keď som bol decko..musel som si to teraz vynahradiť samozrejme:) To čo človek od béčkového akčáku/hororu očakáva tu dostane v plnej miere, skrátka klasické 80roky v plnej kráse-nekráse...Určite to "kvalitnejšie" z daného žánru... ()

Shakers

Hovorím si, že zopakujem si túto béčkovú hororovú zabíjačku na blurejku a okrem pár scén, na ktoré som rád zaspomínal, ma to už moc nebavilo. Musím ale uznať, že hudba a atmosféra sa celkom podarila. Rovnako ako herecké obsadenie na čele s mlaďochom Bruceom Campbellom, perfektným Mattom Cordellom, či s fajn fízlom Tomom Atkinsom poprípade s peknou Laurene Landon. Inak priemerná zabíjačka. 65% - 3* ()

• Jill Gatsby je dcera Larryho Cohena a je zavražděna v každém filmu, ve kterém si zahrála. (Chatterer)
  • Režisér William Lustig si ve filmu zahrál malou roli manažera hotelu. (henrycruel)

Refn chystá další seriál

Refn chystá další seriál

13.10.2019

Režisér Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) se chystá opět ponořit do světa televizní krimi. Pro HBO teď natočí adaptaci kultovní filmové série Maniac Cop. Děj se odehrává v Los Angeles, kde… (více)