Pôvodná televízna inscenácia. (STV)

slunicko2

Inscenace je natolik mimózní, až je roztomilá. 1) Koukal jsem na obrazovku s otevřenými ústy. Říci, že dialogy šustí papírem, neodpovídá skutečnosti. Ony přímo řvou._____ 2) Inscenaci můžeme sledovat stejně, jako se díváme na některé reality show (Prostřeno, Big Brother, Vyvolení aj.) a bavíme se neskutečnou a neuvěřitelnou hloupostí protagonistů. Ovšem zábavné je to jen chvílemi. Výchovný poradce o učnici: Možno medzi časom zmúdrie. Ak nie, začneme puosobiť terapeuticky._____ 3) 19letá budoucí Arabela Jana Nagyová a Ivo Gogál jediní odpovídají věkově své roli. Všichni (bez výjimky) ostatní učni a učnice jsou o tři až pět let starší. ()

Autogram

Luxusná ukážka socialistickej inscenácie, ktorá počas hodinky predviedla všeličo filmársky zlé, dobré, aj úplne nečakané. To zlé a dobré je v takej krásnej rovnováhe, že nemôžem ísť pod štyri nezaslúžené hviezdy. Vo filme prechádzame od moralizovania v zborovni k moralizovaniu výchovného poradcu, rodičov až k Pánu učiteľovi z lásky. Veľmi som čakal na triedneho nepriateľa s príznačným menom Gogo, a naozaj nesklamal, prišiel kúzelník v rukavičkách a klobúku. A samozrejme, demoralizovaná učnica Arabela bez prsteňa, ale zato so srdiečkom na zadku vo vypasovaných rifliach, no nezamiluj si ju. Zaujímalo by ma to slovo, ktorým sama seba počastovala tak, že jej pritom museli stlmiť zvuk. –––– Dievča sa zafixovalo na mládenca, ktorého systém hodnôt je v rozpore s koncepciou šťastia jej rodičov, a trúfam si povedať, aj celej spoločnosti. Babeta si tento rozpor uvedomuje, no nevie ho preklenúť. –––– Čo to máš? – Cucflek. – Ty si ale drzá! – Tebe to ešte nikto nespravil? Mami, vieš, aké to bolo fajn? Keby si vedela, všetko by si pochopila. ()

vitekpe

Socialisticky televizni film o tom, ze je treba, aby socialisticka svadlenka myslela socialisticky a vybrala si toho spravneho chlapce. Pro zvidave divaky ok, pro ostatni ztrata casu. ()

Piri

Tendenčná dráma ničím výnimočná, herci sú ale výborní, kráska Nagyová tu dokazuje nielen časť svojho obdivuhodného talentu, ale aj svoju prirodzenú krásu, takúto ženu len tak hocikde nenájdete, jednoducho na zožratie, už len kvôli nej sa to oplatí pozrieť, škoda len, že jej kariéra bola taká ako bola a dnes si na ňu málokto spomenie, ak aj hej, tak iba ako na Arabelu. ()

Peabody odpad!

SPOILERS Dobové tendenční jakodrama o polepšení dívky z dobré rodiny, která ujede na frajírkovi pochybné pověsti - Vlado Černý ho hraje v rukavičkách - což není metafora, ale doslovnost - zcela jako karikaturu hnusáka agresora a sraba, proti němu sošný Vladimír Durdík mladší jako vzor krásy a porozumění (ale všimněte si, jak vyžaduje doslovné zapisování zcela banálních frází). Láskyplná hnusná ředitelka učiliště/školy s pochopením, neúspěšná uchazečka o hlavního hrdinu, drsný leč milující otec, chápavý ředitel psychologické poradny nebo tak něčeho, No a jak jinak polepšení poctivou prací. Brrrrrr Ani jana Nagyová se mi tady nijak moc nepozdáva. ()

Hombre8

Zpočátku se jevící jako standardní socialistická kravina a zpovykaném šibnutém jedináčkovi, který více než co jiného potřebuje mokrým hadrem přes čumáček, nakonec se z toho ale vyklubal sice výchovný, ale přece jen docela milý televizní film, zvláště díky talentu mladinké Nagyové. ()