Maniac Cop III - Odznak mlčení

Maniac Cop 3: Badge of Silence

Akční / Horor

USA, 1992, 85 min

• Kosmik 1

Jestliže dvojka byla vykrádačkou prvního dílu, tak trojka je vykrádačkou jedničky i dvojky zároveň. Počínaje už úvodními titulky. Kupodivu tohle je ten díl, co jsem kdysi viděl a upřímně nechápu, jak je možné, že mi mohl utkvět v paměti. To, co nebylo vykradeno, bylo příšerně nudné. Žádný nápad, žádný strach, žádné pořádné běsnění, nic z toho, co by člověk od hororu čekal. No ještěže nikoho nenapadlo udělat pokračování, vzhledem k tomu, jak to končí... 15%(1.1.2013)

• Lacike

Kat Bordel tretikrat a vdakabohu naposledy. Dokonca uz aj packal William Lustig sa odmietol podpisat pod vysledok. Co prilis nechapem, pretoze akcne sceny v tomto diely su jednoznacne najlepsie v celej serii. No a to, ze film napinavy nie je a ani prilis nedava zmysel, je uz tak nejak trademarkom serie. Tentokrat sa ubralo aj na nahotinkach, ale zase umrtia su vynaliezavejsie a pestrejsie. Zapletka sa tentoraz venuje Cordellovej snahe vytvorit si svoju zensku zdegenerovanu polovicku. Proste riadna chujovina, ale akonahle dôjde na akciu, tak je na co sa pozerat. Hlavne prestrelky tentoraz stoja za to. Takze kvalitativne je tento diel medzi prvym a druhym dielom. P.S. Cameo Teda Raimiho potesilo. Bratia Raimovi asi maju pre tuto shitnu seriu slabost. 3/10.(16.6.2017)

• MM_Ramone

Mám veľmi rád filmovú horrorovú tvorbu. Som i priaznivcom vyvražďovacích sérií. Mojim slasher horrorovým kráľom je Jason Voorhees. Ale s radosťou si pozriem aj vyčínanie Michaela Myersa alebo texaského borca Leatherfacea. Avšak nikdy som nevedel prísť na chuť Mattovi Cordellovi. Asi preto lebo policajtov vôbec nemám rád. Chuligánsky pokrik A.C.A.B. (All Cops Are Bastards) nie je pre mňa len frázou, ale neodškriepiteľným faktom. Všetci poliši sú bastardi. Najlepší policajt je mŕtvy policajt. Žiaľ pri tomto filme neplatí ani toto tvrdenie. Maniac Cop ma nebaví. No a toto tretie pokračovanie sa mi javi ako najslabší diel série. **(25.11.2014)

Je to celkom dobrý akčný horor, ktorý je posledným dielom tejto vydarenej slasherovej série. Má iba priemerný príbeh, ktorý opäť pokračuje presne tam, kde skončil predchádzajúci, takže policajt zo záhrobia už bol pochovaný, ale šaman ho pomocou mágie vráti späť, pretože ešte stále v sebe cíti pocit nespravodlivosti a tentoraz aj spojenie s policajtkou v kóme, ktorá bola nespravodlivo obvinená z vraždy a tak jej chce svojim spôsobom pomôcť. Ale stále je tu schopný detektív, ktorý ho musí už znovu zastaviť. Síce tento príbeh už pôsobí až moc zbytočným dojmom a len snahou naťahovať za každú cenu, ale v konečnom dôsledku to moc neprekáža, keďže má celkom vydarené spracovanie. Dejovo tu síce ani moc nie je o čo stáť, navyše sa takmer celý odohráva v jednej budove a to v nemocnici a nájde sa tu aj niekoľko nudných scén, ale výrazne ho vylepšuje výborné čiernohumorné podanie filmu, takže je tu plno skvelých hlášok, zábavných dialógov, vtipných momentov a zaujímavých postáv. Hororové stránky sa z tohto pokračovanie prakticky úplne vytratili, o napätie tu už vôbec nejde a ani atmosféra sa tu nenájde, ale keďže sa tento diel vybral úplne iným smerom, tak to vôbec neprekáža. Čo sa týka likvidačných scén, tak nie je ich málo a nie sú ani najhoršie, ale aj tak som skôr sklamaný. Na prvú si treba počkať približne polhodinu, ale práve tá je najlepšia, pretože skvelo doplní predchádzajúci monológ, zvyšok je už skôr o efektnom zastrelení alebo nudnom využití nemocničného zariadenia. Ale poteší výborná záverečná naháňačka s horiacim policajtom alebo síce krátka, ale zábavná prestrelka v štýle Johna Woo. Ale aj tak hlavným kladom tohto filmu je to čiernohumorné pojatie, ktoré našťastie vydrží celý film a tak je tu plno skvelých momentov ako smajlík miesto hlavy, pripálenie si rukou, mŕtvola na úteku, rozhovory reportérov túžiacich po násilí a mnohé iné. Herecké obsadenie je na tom dobre, v hlavnej úlohe opäť charizmatický Robert Davi a slušné vedľajšie postavy, ale najviac ma zaujalo obsadenie viacerých známych tvárí ako Paul Gleason alebo Robert Forster, ktorí pre dej nemajú vôbec žiadny význam, iba sa na pár minút objavia, povedia pár viet a umrú. Réžia je pomerne vydarená a páči sa mi aj technická stránka. Síce to podľa hodnotenia nevyzerá, ale aj toto tretie a zároveň posledné pokračovanie si drží podobnú úroveň ako predchodcovia a dokonca jednotku, aspoň podľa mňa aj prekonáva. Síce príbeh až moc silene varí z vody, ale po hororovej jednotke a akčnej dvojke ani toto čiernohumorné pokračovanie nesklame. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 71%.(21.1.2012)

S třetím dílem se vrátila tajemnost jedničky,hudba je skvělá,skvěle se hodí,Cordelli zůstala stará maska,jen trošku ohořelejší. Byl jsem i příjemně překvapen i chvilkovým výstupem hvězd třeba jako je Robert Forsterem. Matt si vymyslel pár dobrejch vražd. Eletrické šoky na střeše,leisrová operace. Konec je dobře natáhnutý a scéna s hořícím autem byla zvládnuta na jedničku. A ten kousek s hořící ruka,jak si připálit cigaretu a ten otevřený konec,že Cordell ještě stále žije bez ruky spálený na úhel mi na vždy zůstane.(9.5.2006)

• - Cordell (Robert Z'Dar) zabije ve filmu 11 lidí. (slatkac)