Maniac Cop III - Odznak mlčení

Maniac Cop 3: Badge of Silence

Akční / Horor

USA, 1992, 85 min

poslední pokračování o šíleným poldovi co čistí město. Ani řádný pohřeb s poctou nestačil na to ,aby našel konečně klid. Je přivolám jakýmsi černochem zpět a tak dál může masakrovat. Tentokrát to odnese nemocnice. Za zmínku stojí honička v autech ,kdy on hoří. Naštěstí už je to konec série nápady evidentně došly už u dvojky a tady je to spíš už jen nastavovaná kaše. Přesto se na to koukat nechá.(27.12.2008)

• K.I.N.G.

Nejsem si jistý, jestli se dá tak úplně mluvit o hororové trilogii, ale princip těchto amerických sérií je většinou stejný. Často je to s každým dalším dílem o poznání horší a pokud není první film excelentní, většinou už další laciná pokračování nemají z čeho těžit a tak přesně je to i tu. Trilogie o pomstychtivém ex-poldovi Mattu Cordellovi nepatří mezi ty nejhorší, ale rozhodně si z ní budu pamatovat jen velmi málo. Tento díl: 30%(15.2.2012)

• Jimmi

Zail Maniac cop 3 by mohol mat podtitul "Zlatanina". mam pocit ako keby tvorcovia olutovali ze Matta Cordella v 2ke pochovali a ked ho potrebovali dostat naspat do 3 tieho dielu vymysleli totalnu voodoo blbost...co vobec nezapada do "universa" prvych dvoch dielov.Ale aby som len nekrivdil..najdu s aj pozitiva...perfektny skreklavi hlas tipka s brokovnicou v lekarni a stale coolovy Robert Davi z dvojky. Posledna nahanacka bola tiez dost dobre zmaknuta ale ako aj pri votrelcoch 3 ka nieje to co boli 1tka 2 ka.(19.4.2013)

Třetí díl prostě musel vzniknout. Hudební absence Jaye Chattawaye není až tak hrozivá. Goldsmith do toho vnesl duchovní atmosféru, která se k vybraným lokacím velmi hodila. Podzemní chodba nemocnice vedoucí k bývalému kostelu, kde sídlí vzkříšitel je rarita, ta správná rarita. Ovšem samotný Matt je docela v pozadí a působí spíše jako přízrak ve snech. Robert Davi sežral celou smetanu a ještě si přidal dvojtou porci karvinského guláše.(7.5.2016)

Už ve dvojce našel Cohen Cordellovi nezvyklého parťáka a teď mu rovnou přihrál roštěnku, což byl podle mého originální a zajímavý nápad, který bohužel zůstal nevytěžen a my neuvidíme párek maniakáních poldů v akci. Akčnost dvojky je zapomenuta a zůstalo u průměrného slasheru (nakolik se v jednotlivých motivech a scénách Cohen vykrádá a nakolik jde o trademarky série, toť otázka), který povyšuje cool zabiják a dobrý protihráč opět v podání spolehlivého Roberta Daviho. Taky bych si dokázal představit lepší zakončení série a souhlasím, že cpát tam to woodoo nebyl nejlepší nápad, ale zas tak špatné, jak tu mnozí tvrdí, to není. Stačí kouknout na pozdější Cohenův/Lustigův počin, STRÝČEK SAM. A k tomu tu máte cameo Teda Raimiho.(19.9.2007)

• - Cordell (Robert Z'Dar) zabije ve filmu 11 lidí. (slatkac)