Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Seriál "Já jsem noc", inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví poutavý příběh dospívající dívky Fauny Hodelové (India Eisleyová), jíž se matka bezprostředně po porodu vzdala. Fauna, která vyrůstá poblíž nevadského Rena, vede i navzdory svému nejasnému původu víceméně pohodlný život, dokud jednoho dne neučiní objev, který ji přiměje o všem pochybovat. Když začne pátrat po tajemstvích ze své minulosti, potká zkrachovalého novináře (Chris Pine), sužovaného případem, který mu zničil život. Společně se vydají po zlověstných stopách směřujících k nechvalně proslulému losangeleskému gynekologovi jménem dr. George Hodel (Jefferson Mays), zapletenému nejen do nejtemnějších hollywoodských prostopášností, ale dost možná i do nejznámější, nikdy nevyřešené vraždy kalifornské historie. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (20)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Obr nuda, kde figuruje jeden maximálne nesympatický Pine a novinár v jednej osobe, teda inde mi až tak nevadí, ale tu ma jeho herectvo dosť vyrušovalo. No a potom tam dajú sympaťáčku Indiu Eisley, ktorá ale napodiv hrá miešanú černošku, pritom s afroameričanmi pôvodom nemá ani prd a aj jej pleť je tak o 10 odtieňov bledšia než napríklad u Rihanny. ()

Santino7 

všechny recenze uživatele

Nevyužitá šanca. Chopiť sa tak danej matérie trebárs Fincher, na svete by bol ďalší temný, chladný a sterilne ladený zodiacovský majsterštyk. Priestor tu na to bol, dalo sa veľmi pekne vyhrať jednak s dobovými reáliami (polovica 60. rokov, Los Angeles, surealizmus, kontrast snobskej pompéznosti s afro-americkou chudobou a rasovou diskrimináciou, úplatná polícia, traumy z vojny, k tomu všetkému koketovanie s notoricky známou "Black Dahliou"), predloha podľa skutočných udalostí, a teda mýtmi opradená "figúrka" menom George Hodel taktiež má čo do seba (jeden by povedal, že o také niečo sa budú biť väčšie filmárske esá, a projekt neskončí pod záštitou práve - nič proti -, TNT), lenže bohužiaľ. Vo výsledku takpovediac "ani ryba, ani rak". Postavy tuctové, všedné a taktiež plytké (na čele s prepáleným a často vyslovene rušivým Chrisom Pineom - i keď zavinením primárne scenáristu, ktorý jeho postavu katastroficky odflákol; avšak palec hore za obsadenie Indie Eisley), atmosféra nezaraditeľná a viacmenej nijaká (občasné náznaky vcelku slušného mysteriózna vždy vzápätí prekazila buďto klišé barlička, dejová nedotiahnutosť alebo najčastejšie vyložene nepatričné a stupídne odľahčenie), scenáristicky taktiež žiadna sláva (nehovoriac o početných odchýlkach od historických reálií - tie však prekážali najmenej). Každou ďalšou časťou som sa skrátka stále viac a viac utvrdzoval v tom, že tvorcovia si pri tomto projekte naložili žiaľ priveľké sústo. Ako celok to neprehliadnuteľne škrípe. Za mňa teda sklamanie, avšak jedným dychom dodávam, že nebyť môjho rozčarovania z onoho premrhaného potenciálu, ktorým daný projekt disponoval, objektívne by to na tú trojku asi predsalen vystačilo. Takto však musím ísť o stupeň nižšie. 45% ()

Reklama

Tristan Rafael 

všechny recenze uživatele

Pulpovej a nenáročnej rádoby neonoir na pozadí rasový segregace. Hezky se na ty neonový a sytý barvy korupcí zkaženýho Města Andělů kouká.. o tom žádná.. Mě osobně však zamrzel fakt, že to geniální zlo, kterýmu se tu jde po krku, je explicitně odhaleno velmi brzy a tím ztrácí na své hrozivosti. Každopádně líbivej počin, kde hrají prim uhrančivý a fantastický oči Indie Eisley. Plus za zlehka načrtnutý otázky, který míří až k Zodiacovi. Doporučuju blíž nastudovat osobnost George Hodela a publikace, které k jeho osobě sepsal jeho (zde nezmíněný) syn. Under the Silver Lake ale dle mě, i přes svůj šílenej crazy přístup načrtnul konspirace a zkaženost LA svou až lynchovskou optikou mnohem, mnohem líp. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Dobový seriál od TNT, který mě místy buď vytáčel nebo nutil stopovat videa, abych vydýchala oné "skutečné události". Které mě nakonec vlastně taky vytočily. Když TNT točí tenhle druh tv, většinou se nejedná o nic přelomového. Spíše máte pocit, že se díváte na seriál z 90. let. Což ale není nutně na škodu ani to není největší problém seriálu. Tím jsou klišé postavy s Jayem aka Chrisem Pinem v čele. Ten jede na 110% po celých 6 dílů. Nuance nikde. Jeho agrese a emocionální hroucení byly někdy až příliš. India Eisley jako Fauna byla skvělá. Nikdy jsem k ní ale nepřilnula. Největší eso seriálu jsou každopádně skutečné reálie. Příběh George Hodela a jeho v podstatě již dokázané vraždy Black Dahlie byla k neuvěření. Nicméně ne vše, co se ukáže na obrazovce, se skutečně stalo. Drama je holt drama. Já jsem přesto zcela fascinovaná. ()

sharky 

všechny recenze uživatele

Zajímavý retro počin, který vás přiměje googlovat informace o tom, jak to teda skutečné bylo. A pointa je, že to nikdo do teď neví. A v tomto duchu je i tato minisérie trochu nedopečená, ale přesto mě to bavilo. Pár scén je opravdu napínavých. Jedinej velkej průšvih je India Eisley, herečka v porovnání s níž je Chuck Norris velmistr Stanislavského metody. ()

Galerie (441)

Zajímavosti (2)

  • Ve scéně, kdy se chce Jay (Chris Pine) znovu přihlásit do armády, jsou při jeho vystupování z auta jasně vidět rozsvícená zadní světla. Když se ale po chvíli vrací, světla jsou zhasnutá. (noelcoward73)

Reklama

Reklama