Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Killingjoke
  ****

  Čekal jsem něco trošku jiného. Jednak jsem myslel, že to bude noir a noir to tedy není ani trochu. Za to si, ale můžu sám, protože jsem si to podvědomě spojil s knihou Jamese Ellroye a následnou filmovou adaptací Černá Dahlia. Druhá věc je, že tohle ani není, jak jsem myslel, detektivka. Od prvních minut je jasné, kdo má v příběhu jakou roli. Takže místo detektivky dostaneme spíš temné rodinné retro drama. Herecky je to taženo výtečným Chrisem Pinem a jeho postavou zkrachovalého novináře, závislého na drogách, trpícího postraumatickým syndromem z války v Korei... Kdo se o případ vraždy Černé Dahlie (který je zde pouze velmi okrajový) více zajímá, pro toho nebude podezřelý dr. George Hodel neznámým jménem. Po všech těch letech se stále jeví jako nejpravděpodobnější vrah a sadistický psychopat, ostatně to o něm napsal i bývalý policista a Hodelův syn Steve, který věří, že právě jeho otec stojí za mnohými nevysvětlenými zločiny v L.A... Seriál však vychází z knihy Fauny Hodel, vnučky dr. Hodela, která se více než na případ Černé Dahlie zaměřuje na pátrání po své vlastní rodině, matce a otci. Když zapátráte, zjistíte však jak moc se tvůrci drželi skutečnosti a nakolik je seriál dílem čisté fikce nebo dohadů. Jak říkám, čekal jsem něco jiného, ale rozhodně nejsem zklamán a seriál stojí za shlédnutí...(10.3.2019)

 • zdenzo
  ****

  3,5* za koktejl namíchaný z ingrediencí True detective, Lost Higway, Help (!) a malinkou spetkou Twin Peaks bohuzel selhava na atmosfere. Kamera a chabe (ne)vykony hercu (predevsim hlavniho zaporaka) tahaji zajimavy namet dolu. A je to skoda, za dekadentni LA smetanku by se nemusela stydet ani Maude Lebowski.(19.4.2019)

 • Mermaidee
  ****

  Mám ráda příběhy podle skutečných událostí a nejen vizuálně, ani příběhově jsem tu nemohla být zklamaná. Jenže dialogy často šustily papírem, především postava Jaye byla dost nevěrohodná a chtěla někoho míň pohledného, minimálně. Fauna nevypadala v nejmenším na 15 let a spousta dějových linek byla zabitá, včetně konce.(9.4.2019)

 • Santino7
  **

  Nevyužitá šanca. Chopiť sa tak danej matérie trebárs Fincher, na svete by bol ďalší temný, chladný a sterilne ladený zodiacovský majsterštyk. Priestor tu na to bol, dalo sa veľmi pekne vyhrať jednak s dobovými reáliami (polovica 60. rokov, Los Angeles, surealizmus, kontrast snobskej pompéznosti s afro-americkou chudobou a rasovou diskrimináciou, úplatná polícia, traumy z vojny, k tomu všetkému koketovanie s notoricky známou "Black Dahliou"), predloha podľa skutočných udalostí, a teda mýtmi opradená "figúrka" menom George Hodel taktiež má čo do seba (jeden by povedal, že o také niečo sa budú biť väčšie filmárske esá, a projekt neskončí pod záštitou práve - nič proti -, TNT), lenže bohužiaľ. Vo výsledku takpovediac "ani ryba, ani rak". Postavy tuctové, všedné a taktiež plytké (na čele s prepáleným a často vyslovene rušivým Chrisom Pineom - i keď zavinením primárne scenáristu, ktorý jeho postavu katastroficky odflákol; avšak palec hore za obsadenie Indie Eisley), atmosféra nezaraditeľná a viacmenej nijaká (občasné náznaky vcelku slušného mysteriózna vždy vzápätí prekazila buďto klišé barlička, dejová nedotiahnutosť alebo najčastejšie vyložene nepatričné a stupídne odľahčenie), scenáristicky taktiež žiadna sláva (nehovoriac o početných odchýlkach od historických reálií - tie však prekážali najmenej). Každou ďalšou časťou som sa skrátka stále viac a viac utvrdzoval v tom, že tvorcovia si pri tomto projekte naložili žiaľ priveľké sústo. Ako celok to neprehliadnuteľne škrípe. Za mňa teda sklamanie, avšak jedným dychom dodávam, že nebyť môjho rozčarovania z onoho premrhaného potenciálu, ktorým daný projekt disponoval, objektívne by to na tú trojku asi predsalen vystačilo. Takto však musím ísť o stupeň nižšie. 45%(21.6.2019)

 • Ant
  ****

  Dobový seriál od TNT, který mě místy buď vytáčel nebo nutil stopovat videa, abych vydýchala oné "skutečné události". Které mě nakonec vlastně taky vytočily. Když TNT točí tenhle druh tv, většinou se nejedná o nic přelomového. Spíše máte pocit, že se díváte na seriál z 90. let. Což ale není nutně na škodu ani to není největší problém seriálu. Tím jsou klišé postavy s Jayem aka Chrisem Pinem v čele. Ten jede na 110% po celých 6 dílů. Nuance nikde. Jeho agrese a emocionální hroucení byly někdy až příliš. India Eisley jako Fauna byla skvělá. Nikdy jsem k ní ale nepřilnula. Největší eso seriálu jsou každopádně skutečné reálie. Příběh George Hodela a jeho v podstatě již dokázané vraždy Black Dahlie byla k neuvěření. Nicméně ne vše, co se ukáže na obrazovce, se skutečně stalo. Drama je holt drama. Já jsem přesto zcela fascinovaná.(11.3.2019)

 • - Ve scéně, kdy se chce Jay (Chris Pine) znovu přihlásit do armády, jsou při jeho vystupování z auta jasně vidět rozsvícená zadní světla. Když se ale po chvíli vrací, světla jsou zhasnutá. (noelcoward73)

 • - Při rozhovoru v kavárně Fauna (India Eisley) říká Jayovi (Chris Pine), že by klidně chodila s Duchem minulých Vánoc. Naráží tím na jednu z postav z povídky „Vánoční koleda“ britského spisovatele Charlese Dickense. (noelcoward73)