Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Killingjoke
  ****

  Čekal jsem něco trošku jiného. Jednak jsem myslel, že to bude noir a noir to tedy není ani trochu. Za to si, ale můžu sám, protože jsem si to podvědomě spojil s knihou Jamese Ellroye a následnou filmovou adaptací Černá Dahlia. Druhá věc je, že tohle ani není, jak jsem myslel, detektivka. Od prvních minut je jasné, kdo má v příběhu jakou roli. Takže místo detektivky dostaneme spíš temné rodinné retro drama. Herecky je to taženo výtečným Chrisem Pinem a jeho postavou zkrachovalého novináře, závislého na drogách, trpícího postraumatickým syndromem z války v Korei... Kdo se o případ vraždy Černé Dahlie (který je zde pouze velmi okrajový) více zajímá, pro toho nebude podezřelý dr. George Hodel neznámým jménem. Po všech těch letech se stále jeví jako nejpravděpodobnější vrah a sadistický psychopat, ostatně to o něm napsal i bývalý policista a Hodelův syn Steve, který věří, že právě jeho otec stojí za mnohými nevysvětlenými zločiny v L.A... Seriál však vychází z knihy Fauny Hodel, vnučky dr. Hodela, která se více než na případ Černé Dahlie zaměřuje na pátrání po své vlastní rodině, matce a otci. Když zapátráte, zjistíte však jak moc se tvůrci drželi skutečnosti a nakolik je seriál dílem čisté fikce nebo dohadů. Jak říkám, čekal jsem něco jiného, ale rozhodně nejsem zklamán a seriál stojí za shlédnutí...(10.3.2019)

 • Mermaidee
  ****

  Mám ráda příběhy podle skutečných událostí a nejen vizuálně, ani příběhově jsem tu nemohla být zklamaná. Jenže dialogy často šustily papírem, především postava Jaye byla dost nevěrohodná a chtěla někoho míň pohledného, minimálně. Fauna nevypadala v nejmenším na 15 let a spousta dějových linek byla zabitá, včetně konce.(9.4.2019)

 • Arsenal83
  **

  Obr nuda, kde figuruje jeden maximálne nesympatický Pine a novinár v jednej osobe, teda inde mi až tak nevadí, ale tu ma jeho herectvo dosť vyrušovalo. No a potom tam dajú sympaťáčku Indiu Eisley, ktorá ale napodiv hrá miešanú černošku, pritom s afroameričanmi pôvodom nemá ani prd a aj jej pleť je tak o 10 odtieňov bledšia než napríklad u Rihanny.(29.4.2019)

 • Tristan Rafael
  ****

  Pulpovej a nenáročnej rádoby neonoir na pozadí rasový segregace. Hezky se na ty neonový a sytý barvy korupcí zkaženýho Města Andělů kouká.. o tom žádná.. Mě osobně však zamrzel fakt, že to geniální zlo, kterýmu se tu jde po krku, je explicitně odhaleno velmi brzy a tím ztrácí na své hrozivosti. Každopádně líbivej počin, kde hrají prim uhrančivý a fantastický oči Indie Eisley. Plus za zlehka načrtnutý otázky, který míří až k Zodiacovi. Doporučuju blíž nastudovat osobnost George Hodela a publikace, které k jeho osobě sepsal jeho (zde nezmíněný) syn. Under the Silver Lake ale dle mě, i přes svůj šílenej crazy přístup načrtnul konspirace a zkaženost LA svou až lynchovskou optikou mnohem, mnohem líp.(12.3.2019)

 • buddha_ps
  *

  Čierna Dahlia z prvej ruky, od dcéry/vnučky hlavného podozrivého. Autorské práva museli stáť majlant, pretože úspech je zaručený. Alebo nie? Človek by čakal že si toho tvorcovia budú vážiť a ponúknu parádnu jazdu. Lenže sa dočkáme doslova céčkového radobypsychologického nudného čajíčku, s neuveriteľne stupídnymi dialógmi ktoré posobia hlavne pri prenášaní Univerzálnych Múdier nekontrolované záchvaty smiechu a seriál menia na nechcenú paródiu. To celé je podložené topornými a nevierohodnými hereckými výkonmi, predovšetkým Pine prehráva až na ochotnícku úroveň (a práve som urazil väčšinu ochotníckych divadiel); afektovanosť adoptívnej matky hlavnej hrdinky je tiež viac otravná ako uveriteľná (a človeku je ľúto že útok arcipodliaka prežila a teda ju uvidí v ďalšom priebehu), a spomenutý arcipodliak má ešte menej charizmy a démoničnosti.než dochodca zúriaci v Kauflande po vypredaní zlacneného tovaru. Pravdupovediac mi nie je jasné za čo vlastne dávam tú jednu hviezdičku...(22.4.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace