poster

King Skate

 • anglický

  King Skate

 • Slovensko

  King Skate

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2018, 80 min

Scénář:

Šimon Šafránek

Kamera:

Jiří Chod
(další profese)

Externí recenze k filmu (4)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Dokument o průkopnících skateboardingu v Československu v 70. a 80. letech? Pro někoho téma přitažlivé jako magnet, jiného diváka by zase v životě nenapadlo takovému snímku věnovat byť jen pár minut pozornosti. Kdo má ale rád příběhy o srdcařích, rebelech a vynalézavosti, asi nemůže být zklamán, i…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ****

  "Jestliže je vám tato tématika blízká (a nemusíte být přímo fandové U-ramp a Tonnyho Hawka, stačí se zajímat o underground a rebelující subkultury), odejdete z filmu King Skate nabití pozitivní energií a možná i obohacení o poznání, že má u nás tento sport-nesport bohatou tradici a historii plnou…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Na všechny sportovní i osobní zážitky vzpomíná zhruba desítka bývalých skejťáků, mezi nimiž zaujme jméno Petra Formana. Syn našeho nejlepšího režiséra totiž do tehdejší party patřil také. Pamětníci předkládají docela vyvážený mix informací o vývoji skejtové kultury, sportovního zázemí a zároveň i…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "Jeden z nejlépe natočených, poskládaných a zrežírovaných českých dokumentů. Vysoká atraktivita materiálu i pro ty, kteří danou dobu nezažili." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace