Skorosestry

Skorosestry

Komedie

Francie, 2018, 93 min

• HDeer

Súčasná sociálna dráma vo Francúzsku. Zápletka preplnená 'first world problems'', absurdnými podprahovými správami o integrácii arabskej menšiny a prvoplánovej sexuality (nečudo, že Francúzi majú momentálne pôrodnosť 2 deti na každú jednu ženu). Podobne pôsobí aj humor, ktorý sa zväčša pohybuje iba na rovine telesných vtipov, vďaka čomu prinesie len máločo, čo by stálo za smiech. Celkovo mi chýbala možnosť charaktery dôkladne spoznať, kde by som s nimi potenciálne mohol začať viac sympatizovať. Naopak, akonáhle v druhej polovici nastane zaujímavý zvrat, ktorý filmárov vovádza do poriadnej rozprávačskej výhody, film sa neuspokojivo zauzlí, a napokon vedie k otvorenému záveru. Verím, že skúsenejší režiséri by dali snímke omnoho viac čara. Takto to domácej kinematografii nesiaha ani len po členky.(22.8.2018)

• malylada

Uhozená komedie, která od začátku až do konce ničím nepřekvapí. Určitě se dalo vytěžít mnohem více vtipnějších situací mezí třemi rsestrami a přišlo mi, že tvůrci tápou ve tmě. Povedenějších momentů je méně, než jsem čekal a jako v tvářící se serioznější francozké komedii bylo nudných a přepálených momentů až moc.......4/10(26.8.2018)

Francouzské komedie mi přijdou báječné, se svým potrhlým až groteskním příběhem, vtipně vystavěnými scénkami, báječnými humornými dialogy a především perfektním hereckým ztvárněním. Ani Skoro sestry nebyly výjimkou, byl to pro mě moc milý a příjemný zážitek.(15.10.2018)

• Miseet

Komedií bych to určitě nenazvala, jelikož vtipných momentů je tam opravdu málo. Spíše je to trapné, než vtipné. Námět působil docela fajn, ale jeho zpracování zase až tak zajímavé nebylo. Myslím si, že se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Nicméně taky musím upozornit na to, že mé hodnocení může být trošku podhodnocené, jelikož mi to celou dobu kazil český dabing, který možná, co se týče humorné stránky, tomu trochu ubral. Herečky ale byly sympatické a jejich životy i celkem nápaditě zajímavé. Jako oddechovka je to fajn, ale víckrát už bych to snad ani nemusela.(29.8.2018)

Nie je to vyslovene komédia, aj keď na zasmiatie je tam toho dosť. Príjemný film, pekné (a hlavne dobré) herečky, zaujímavý dej s otvoreným koncom.(22.8.2018)