Skorosestry

(pracovní název)

Skorosestry

Komedie

Francie, 2018, 93 min

Taká priemerná, ničím nezaujímavá, franúzska komédia, ktorá je ako jednohubka na poobedné posedenie fajn, ale ktorá vás zas až tak extra nepobaví, ale na druhej strane ani moc neurazí. Je to proste snímok ako jeden z toho milióna priemerných filmov, ktorý má skôr televízny ako kinový potenciál. Vhodnejšie skôr pre ženy. 50 %(11.5.2020)

A není to málo, Antone Pavloviči? Není. Ulítlé, ztřeštěné, občas trapné, hezky nasnímané, fajn. Nejvíc mi ale z filmu utkvěla ona do nebe volající nespravedlnost jevu, nazývaném a zde hojně předváděném: „vstala a šla“. V tomto ohledu je nejvíc nesnesitelná krásná Alice David, o jejímž továrním nastavení si většina z nás může nechat jen zdát.(18.6.2019)

Potkají se v jednom luxusním pařížském bytě židovka, arabka a čistokrevná francouzka ... to není vtip, ale námět komedie o třech nevlastních sestrách, kterým jejich otec odkáže byt v šestém pařížském obvodu a musí o něj soupeřit s biologickou rodinou. Je to takové svěží, má to spád, hezky se na to kouká, dialogy otevřené ( občas se sice tlačí moc na fekální pubertální humor ), jenže podtrženo sečteno výsledek je jaksi slabší tři hvězdy bez humoru, bez nějakého lepšího vyvrcholení a s rádoby sociálními a politickými konflikty ( židovka je většinu času za mrchu ).(8.2.2019)

• BOURQUE

Svojská (Francúzka) „komédia“, keď sa to dá takto nazvať. Tri rôzne charaktery a ani jedna nedokáže dostatočne podržať film. (Len) Krásne slečny k takej „komédii“ nestačia. Je k tomu potrebný aj mierne údernejší scenár (a samozrejme a j scény). Osobné hodnotenie: 65% (**) (20.1.2019)

• HDeer

Súčasná sociálna dráma vo Francúzsku. Zápletka preplnená 'first world problems'', absurdnými podprahovými správami o integrácii arabskej menšiny a prvoplánovej sexuality (nečudo, že Francúzi majú momentálne pôrodnosť 2 deti na každú jednu ženu). Podobne pôsobí aj humor, ktorý sa zväčša pohybuje iba na rovine telesných vtipov, vďaka čomu prinesie len máločo, čo by stálo za smiech. Celkovo mi chýbala možnosť charaktery dôkladne spoznať, kde by som s nimi potenciálne mohol začať viac sympatizovať. Naopak, akonáhle v druhej polovici nastane zaujímavý zvrat, ktorý filmárov vovádza do poriadnej rozprávačskej výhody, film sa neuspokojivo zauzlí, a napokon vedie k otvorenému záveru. Verím, že skúsenejší režiséri by dali snímke omnoho viac čara. Takto to domácej kinematografii nesiaha ani len po členky.(22.8.2018)