Psí poslání 2

Psia duša 2

A Dog's Journey

Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2019, 108 min

Druhé Psí poslání v podstatě kopíruje svého předchůdce - hlavní psí hrdina se akorát převtěluje do jiných ras a doprovází na cestě životem jinou postavu. Nicméně i v tomto případě jsem se nechal unést na krásně odvyprávěném příběhu, který je sice skrz naskrz americký, plný klišé, ale přesto milý, dojemný a od srdce. Nebudu popírat, že je můj úsudek ovlivněný přítomností psů, u kterých se člověk prostě dojme víc, pokud se jim přihodí něco špatného - koncentrace cibule v kinosále byla místy opět neúsnosná. Rovněž se mi líbilo, jak tvůrci zobrazili postupně se rozvíjející vztah mezi CJ a Trentem a jakým způsobem ztvárnili přechod mezi jednotlivými psími životy.(9.6.2019)

Dvojka naprosto navazuje na jedničku v podstatě ve všem. Podle mě má však možná o něco nosnější příběh s přesahem a sympatičtější hlavní postavy, ale jinak je dvojka stejně tak silná jako jednička. Pokud jste však brali už i první díl jako sentimentální kýč, dvojce nejspíše také nepřijdete na chuť, tak bacha na to... Nic moc se totiž nezměnilo - můžete opět namítat, že je to citová vydíračka, můžete mít dokonce výhrady ke scénáři, ale nakonec vás to nejspíše stejně dojme a budete smrkat, stejně tak jako celé kino při mé návštěvě... :) Za mě osobně nicméně opět fajn podívaná.(11.6.2019)

"A Dog's Journey" veľmi dobre pokračuje tam, kde skončilo "A Dog's Purpose". Tentokrát však Ethan požiada svojho psa o to, aby ochránil jeho vnučku, CJ, ktorú jedhého dňa jej mama Gloria od nich vezme preč. Opäť ako pri minulom filme by som povedal, že ide o príjemný film so silnými momentkami a súčasne aj s vtipnými momentkami. A opäť to funguje. Myslím si, že film sa nezaobíde bez niektorých klišé, no na druhú stranu s nimi aspoň vie dostatočne dobre pracovať na to, aby sa film posúval správnym smerom. Jediné čo filmu trošku chýba je vysvetliť jeho plynutie času. Nie je mi totiž absolútne jasné v akom roku na konci sme. Ako to mali všetko vlastne rozčasované, aby to nejako dávalo zmysel. Lebo rokov utieklo dosť. A film to nikdy poriadne nevysvetlí. Musím ale ešte pochváliť mladú Kathryn Precott. Tomuto filmu skutočne dala aj ona sama svoju dušu a srdce a je to vo filme veľmi dobre cítiť. Všetky momentky s ňou sú podľa mňa skvelé. A fungujú veľmi dobre. Páči sa mi love story vo filme. Myslím si, že je veľmi uveriteľná a medzi hercami je dobrá chémia. A potom Josh Gad opätovne dabuje hlas Baileyho / Molly / Maxa. A je opäť vynikajúci ako bol aj naposledy. Neviem ako to dokázal, ale veľmi dobre prežil všetky momentky. Či dramatické, či komediálne. Osobne by som bol za to, aby sme týmto filmom skončili, lebo záver to perfektne spracoval a veľmi dobre nám ukázal, že sme na konci. Všetko ďalšie by bolo podľa mňa vysoko nasilu a mohlo by to len pokaziť dojem. Takto máme na konte 2 veľmi dobré filmy, ktoré rozhodne na mňa spravili príjemný dojem. Ak ste milovník psov, tak to určite budete milovať. A jednoznačne tvrdím, že ak ste milovali prvý film, tak budete rovnako milovať aj tento film. Hodnotenie: A-(8.8.2019)

Tak tenhle film byl pro mě oříšek, jelikož jsem napřed četla knížku, tak jsem věděla, jak bude děj probíhat a brečela uz dopředu. Něco bylo trochu jinak, ale zpracování dle knižní předlohy se mi moc líbilo. Řekla bych, že to bylo srovnatelné s prvním dílem. Určitě to chci vidět ještě několikrát. Brečela jsem až do konce titulek. Doporučuji.(16.6.2019)

Nebudeme tu rozpitvávat jak při natáčení Psího poslání 1 došlo k menšímu týrání zvířat (konkrétně topení štěněte) a jak velkou boří to vyvolalo. Řekneme si jenom, že bylo Psí poslání 1 milý film, která si hezky hrála s roztomilostí pejsků a kromě ní naservírovala dojemnou zápletku o pejskovi, který se vždy po smrti probudí v novém těle a hledá své životní poslání. Režisér Lasse Hallström si s látkou vyhrál a celkem si s látkou, která se adaptuje velmi těžko pohrál solidně. Nebylo to mistrovské veledílo, milý rodinný film, který neomrzí po x shlédnutích to ale je. Problém je, že si film ve finále i vydělal a původní předloha má i knižní pokračování. Myslíte, že se na filmovou dvojku radši vykašlali? Ne.... ale kdyby se tak stalo svět by vlastně o nic nepřišel. Všechno je slabší oproti minule. A to výrazně slabší! Hallström tentokrát jen produkuje a režii si vzal na starost Gail Mancuso, pro kterého jde o první film do kin (prozatím točil jen televizní filmy a pár epizod seriálů) a bohužel točí výrazně nudně a nezajímavě. Tam kde si jednička několikrát překvapivě vyhrála s tím, že se to vše vlastně odehrává z pohledu malých chlupáčů, dvojka selhává nebo spíš rezignuje. Zápletka se taky výrazně nikam neposunuje- Bailey prostě pořád dokola umírá, ale tentokrát na rozkaz svého pana Ethana (Dennis Quaid je pořád cool!) pomáhá jeho nevlastní vnučce C.J. A to je vlastně všechno! Bailey opět párkrát umře, snaží se přitom pomáhat C.J. co to jde, pořád trpí jistou formu psího autizmu/hyperaktivity a touží po posteli ze slaniny. Celé to začne už po polovině působit samo sebou unavené a to ještě zbývá jedna další polovina, která nějak svůj status nezmění. Kromě vyloženě nádherných záběrů na roztomilé pejsky a sympatickou lidskou hrdinkou C.J. v podání Kathryn Pescott/respektive Abby Ryder Forston v její dětské verzi není na Psím poslání 2 vyloženě nic tak zajímavého. A především film bere jako samozřejmost, že diváci viděli jedničku a tudíž se neřeší nějakým rychlým shrnutím předchozích událostí. To ve finále není ani tak problém filmu jako problém diváka, který si jedničku nedal a na dvojku náhodou narazí (Psí poslání 2 se v originále nejmenuje Dog´s Purpose 2 ale Dog´s Journey), rozhodně především na konci se ale událost jedničky celkově ignorují. A i když se ve finále Psí poslání a Psí poslání 2 působí jako by se tvůrci snažili ukázat, že jde o jeden dlouhý film rozdělený na dvě části, nefunguje to právě proto, že se události jedničky z většiny ignorují. Na jedničce byl jinak osvěžující fakt, že se Bailey kromě Ethana dočkal i dvou/tří dalších pánů/paniček, zde je ale pořád jen mazlíkem Ethana a C.J. (oukey, je tam ještě postava Joea) a i ta C.J. se po hodině a půl ohraje, protože se nikam nevyvíjí. Chce být zpěvačka a to je celé. Její konflikt s alkoholistickou matkou nebo absence otce se nějak extra neřeší a už jen kvůli tomu je pak těžké s C.J. sympatizovat, jednoduše proto, že se nějak nerozvíjí. Ve finále hodně zbytečné pokračování, které je o level méně zajímavější než jednička ve všech bodech, pořád ale slušný odpočinkový film na letní odpoledne, který ale bohužel jen ve finále nedojme tak jak asi chtěl. A je to škoda, na jedničku zůstávají dobré vzpomínky neustále....(1.7.2019)

Jednička ušla ještě za čtyři hvězdičky, ale tady už musím níž, protože to nemá Hallströma a protože to je stejné jako první díl, tím pádem ničím překvapivé. Spousta lidí u toho bude dojetím brečet a rozplývat se, nicméně já takový nejsem. A že museli psát scénář čtyři lidi... 50%(15.8.2019)

První díl byl koncipovaný jako emoční nátlak na diváka, kdy tvůrci útočili na lásku ke zvířatům tím nejhorším způsobem - jejich smrtí. Druhý díl má jádro stejné, znovu tu pejsci umírají a diváci propukají v pláč. Ale druhý díl má i silný příběh, dobré herce a milou atmosféru.(18.6.2019)

Oproti jedničce rapidní zlepšení jak po humorové tak po dějové stránce. U jedničky mě štvalo rozmělnění do několika linek kdy vedlejší lidské postavy neměly co nabídnout nebo měly epizodní role tady je to opak většina lidských postav má dobrý a zajímavý příběh a je to dojemné.(28.6.2019)

• HH

Pokračování citového vydírání prostřednictvím hezkých a roztomilých pejsků. Příběh samozřejmě předvídatelný od samého počátku, ale tak se k tomu musí přistupovat.(29.7.2019)

Od jednotky divák nečakal možno veľa a preto sa mu ušlo skvelého zážitku s emóciami, posolstvom, zábavou. Od dvojky ale už človek čaká, že to bude kvalitou nadväzovať. Lenže kým jednotka bola originálna, dvojka je skôr jeho kópiou minimálne námetom. Psík sa opäť opakovane prevteľuje a zomiera. Vtipu nejak ubudlo. Dojímavosti takisto. Ani to emočno už tak nedostane. Prvá časť bola taká rodinnejšia, toto je skôr pre deti, najmä keď pes každých 5 minút opakuje "Som tu, aby som ťa chránil", čo samozrejme každý dospelý vie, že tam nie je pre parádu. Ale psíčkari budú zaiste znova spokojní aj s týmto fakt priemerným filmom.(8.5.2019)

Tož právě před sedmi lety, se nám narodilo šest krásných bernských salašníků, tak jsem prostě logicky musel jít na Psí poslání 2 do kina, i když se dalo čekat, že to bude velmi podobné jedničce. A bylo, ale v tom nejlepším smyslu slova, podobně jako v jedničce se Bailey převtělí do několika psů a jedné fenky- co však v jedničce bylo pouhým popisem psích životů, tady je nosný životní příběh CJ, (vnučky Ethana - původního majitele) plný zvratů a nezdarů - o kterou se má Bailey starat, a to se rozhodně postaral tak, až se vše v dobré obrátilo, a poslední scéna (i když logická a mnou očekáváná, je opravdu krásná). Ano je to předvídatelné (protože to jedničku opravdu kopíruje), ale je to tak milé a tak neuvěřitelně dojemné, že jsem tvůrcům velmi zavázán, že takový film, vlastně dva filmy, natočili...Vřele doporučuji těm, kteří mají rádi pejsky a romantické dojáky a hlavně těm, kteří neviděli jedničku...no a dám stejně jako jedničce, proč ne - má to příběh, je to i napínavé...viděno v kině (cze)..99%(9.6.2019)

První díl sem viděl, před pár lety a tak,sem zašel na druhé pokračování a je to úplně to samé jako první díl.Ale, to absolutně nevadí.Film je pěkný,dojemný,některé momenty vás doženou až k slzám.Sice hlavní hrdina se převtěluje do různých plemen psů aby zase viděl kde začínal.A taky, tvůrci dali do filmu způsoby mezi jednotlivými psími životy. Za mě 80%(16.6.2019)

Milý, krásný a strašně, strašně moc dojemný snímek. Povinnost pro každého, kdo má pejsky rád.(8.6.2019)

První díl jsem viděla, a těšila jsem se na druhý díl, velmi pěkné, dojemné, některé momenty ve filmu mě rozplakaly, sama mám pejska a proto jsem se dokázala velmi vcítit do pocitů všech pejsků, i lidí kolem nich, a řeč samotných pejsků, velmi přesně vystihují, jak i v reálném světě, ne jen ve filmu, milují své majitelé, a udělali by pro ně všechno na světě, a málokdy u lidí se s tímto můžeme setkat.(14.6.2019)

• Patryk

/berte s rezervou\ (vlastně jsem se dobře bavil, jelikož pokaždý co se ten rejžožrou objevil na scéně, vypadalo to jako by vypadl z nějaké reklamy, a já chytl záchvat smíchu). 45%(5.7.2019)

Předloha i režie v naprostém souladu s kamerou nechávají opět vyniknout okouzlující psí bytosti. Druhé poslání znovu relativizuje definitivu smrti. A i když je permanentně důvod k pláči, v pulzujícím orgánu je cítit naděje na velké štěstí. Kdo totiž ocení zvířecí oddanost, dostane mnohonásobně nazpět. Pes je v podstatě za minimum pozornosti ochoten obohatit život člověka bonusem, který lze ve své bezpodmínečnosti mezi lidmi těžko hledat. Psí samomluva je vtipná, trefná a příjemně moudrá. Tenhle film dělali skuteční psí profesionálové.(9.7.2019)

Bylo mi jasné, že film nebude tolik populární a šlo to pozorovat v místním kině, kde nás bylo 8, každopádně protože jsem na prvním díle nebyl, tak jsem musel na dvojiku do kina. Říkal jsem si, i když mám psy velice rád, že nebudu měkoun, ale oproti prvním díle mi přišlo že tady bylo více dojemnějších scén, kde mi ta slza lehce ukápla. Film je po příběhové stránce povedený, velice se mi líbil Dennis Quaid, který se do role velmi hodí a na konci byl i zábavný. Je pěkné si také jednou odpočinout od akčňáků a marvelovek, což mě vůbec nevadilo.(10.6.2019)

Příběh mi byl po většinu času docela fuk, ale byli v tom psi a byli roztomilý.(22.6.2019)

Nesnáším ten film... Je skvělej!(12.8.2019)

Nakoľko som očakával niečo iné ohľadom príbehu tak musím dať jednu hviezdu dole. Ale jednoznačne je to vydarené pokračovanie a komu sa páčila jednotka tak ten sa poteší aj z dvojky aj keď je o niečo slabšia podľa mňa(9.6.2019)

<< předchozí 1 2