Spolujízda

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019, 94 min

Něco jako Collateral, akorát bez Tomíka, takže o dost zábavnější a uvolněnější jízda. Drax Ničitel, tak jako Thor a Valkýra, zůstal na zemi, asi aby tady mohl dostát svému jménu a po vzoru Deadpoola, si obstaral svého malého a ubrečeného Dopindera, kterému se snaží během jedno dne zničit život. Proti nim stojí povedená partička drogových dealerů, kterou vede Iko Uwais, který si obarvil vlasy na blond, to asi aby zapadl mezi Jihokorejské popové zpěváky a nebo mezi Emeričany. A i ten stereotyp který v takovýhle filmech je, se daří držet na uzdě. Humor je zábavný, akce je pokaždé něco jiného a byť to neni žádná hardcore řezničina, tak oba hrdinové dostávají docela slušně na prdel. Navíc těch odkazů na starší filmy, to sem fakt nečekal, takže s klidem mohu dát plné hodnocení, protože přesně tenhle film sem potřeboval vidět.(16.7.2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,081,864Tržby Celosvetovo $14,912,222Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Haluzný slepecký uber úlet. Ústrednej dvojici to slušne sype. Občas možno zbytočne upišťané ale ináč to ma veľkú tendenciu alebo kadenciu uletenej zábavy. /videl v kine: 70%/(16.7.2019)

Skuteční filmoví odborníci tu najdou mnoho inspirace a použitých schémat, ti, kteří mají v oblibě filmy s nesourodými dvojicemi se budou bavit. Když k tomu přidáme několik opravdu svižných vtipů (... řeknu otci, že masturbuješ na záchodě pro invalidy - Tak já to budu dělat jen na normálním!), vidím to na poctivých 70 %. Protože systém hvězdiček podobné hodnocení neumožňuje, budu tentokrát poněkud štědřejší.(9.7.2019)

Kumail sa snaží hláškovať, čo to dá. Dave je celkom zábavný tiež, ale skôr fyzickou komikou. Ako dvojka sú fajn, napätie a chémia tam celkom je, takže sa na nich spolu dobre pozerá. Film ako taký ale nie je nič extra. Kumail hrá v podstate seba z The Big Sick, akurát aj ten humor nie je až tak dobre mierený, Pre mňa tam chýbala iskra. Snaha tam bola, aj pár dobrých nápadov, ale neohúrilo ma to. 6,4/10.(11.7.2019)

Při sledování Spolujízdy mi na mysli vytanuly dva filmy - přímo Zabiják a bodyguard, nepřímo Noční hra - přičemž mi oba zmíněné kousky přišly ve výsledku o něco lepší. Stuber má i přesto svižné tempo a nejednu humornou scénu, ať už šlo o Vicovu slepotu či Stuovy poznámky, nicméně nemá nic, čím by překvapil, což sice člověk u podobného filmu neočekává, i tak to ale mohl být plusový bod. Ve výsledku tak jde o akční, humornou oddychovku na jedno zhlédnutí, která neurazí, ani neohromí! P.S. Neuvěřitelně mě iritoval Tedjo, který mi vzhledem ke své značně chcípákoidní tělesné konstrukci přišel až příliš overpowered.(11.7.2019)