Spolujízda

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019, 94 min

„Prestaňte kričať mená štvrtí. Takto Uber nefunguje!“ Skvelá buddy movie, ktorá bohužiaľ troška dopláca na nie práve najvyšší rozpočet. Toho vinou síce akcie nie úplne málo, ale určite nie je tak veľkolepá, ako by iste chcel Dave Bautista, ktorý bez debaty má na oveľa väčšie rozpútanie akčných orgií. Hlavne viac ručných bitiek som čakal a na tie teoreticky veľký rozpočet nepotrebujete, čiže po tejto stránke ma snímka trošku sklamala. Takisto mi trochu vadil minimálny priestor pre psa, soundtrack mohol byť nabúchanejší a možno by sa mi páčilo, ak by na konci do deja výraznejšie zasiahli konkurenční šoféri Uberu, spojili by svoje sily a postavili sa ako tím na stranu hrdinov. Našťastie snímku na nadpriemer ťažkotonážne dvíha vynikajúca chémia medzi ústredným (anti)párom, ktorý už snáď ani odlišnejší byť nemohol. Scenár je neskutočné klišé, ale v podstate vôbec mi to nevadilo a užíval som si hlášky, dialógy a nápady (hod pištoľou, bitka v nočnom obchode, zakopávanie o veci, pokus o cúvanie, náročná psychologická debata na tému „prečo elektromobily nejdú na benzín?“). Potešilo ma tiež, že je to dosť drsné, čiže nie je núdza o nadávky, krv a polmetrové penisy. S prižmúrenými očami 4*. „Trápny plán? Áno. Ale prevediteľný!“(8.10.2019)

Příjemná akční komedie o dvou jak to tak v těhle filmech bývá dvou naprosto odlišných týpcích co si vzájemně pomůžou.Bautista je tu opravdu dobrej.Takže kdo chce vypnout a zasmát se tak bude spokojen ,i když někdy po půlce tomu docházel dech,ale i tak to bylo spíš příjemné překvapení.Pár scén je opravdu dobrých a třeba ta úvodní by se nemusela stydět být v nějakém dobrém akčním filmu.Za mě tedy celkově 71% a čtyři hvězdy.(11.11.2019)

• blackkocour

Cigán a Pakistánský fajter Dave Bagista. Už fakt horší kombinace v šuplíku nebyla? Už tisíckrát omýlené klišé ve stylu, když se úplný drsný vypatlanec a úplný panico srab, spolu zkamarádí a prošetřují velký kriminální případ drogových dealerů a šnupačů čedarového šňapu. Akce sem, akce tam. Trapná hláška sem, trapná hláška tam. Mohl bych tu vyjmenovat asi tucet podobných výplachů, které nás v posledních letech zásobovaly kina. Příklad Spahzdilá jízda švárů s negrem Hartem a Ledovým Kubou. Tady je řidič uberu a polda s výstřibenou minulostí, tahle různorodá stvoření spolu táhnou celým filmem. Tuctový příběh a zápletku jsem fakt už vidět nemohl, a vůbec co by mě překvapilo. Nedopomohla ani závěrečná slaďoučká momentka.(1.12.2019)

U téhle komedie jsem určitě nemusel nikterak přetěžovat mozek, děj byl vcelku jednoduchý a předvídatelný, takže jsem chtěl původně hodnotit třemi kousky, po skončení filmu jsem ale musel uznat, že na mě použitý humor fungoval, hlavně hlášky zoufalého Stua měly grády, takže jsem hvězdičku přidal, protože jsem se překvapivě dobře bavil.(25.10.2019)

Podobných komedií je jako šafránu, dřív se po nich hrozně bažilo a teď se ani nezaplatí v kinech. Což mě zvlášť u Spolujízdy hrozně mrzí, protože jsem se několikrát od srdce zasmál a Davovi Bautistovi hodně fandím, právě on byl tvůrcem mnoha vtipných situací v tomto filmu. Pohodových 7/10 a hned bych si dal nášup, jen škoda, že je jeden z dalších filmů, na kterých Fox letos bude tratit.(8.10.2019)

• - V průběhu večera na Stua (Kumail Nanjiani) čeká kamarádka Becca (Betty Gilpin), která chce koukat na film Když Harry potkal Sally (1989). (Zix.)

• - Celosvětová premiéra proběhla 13. března 2019 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)

• - Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 13 000 pracovních míst. (BMW12)