Spolujízda

• USA Stuber (více)
Trailer 1

Nesmělý řidič Uberu Stu (Kumail Nanjiani) touží po pětihvězdičkovém hodnocení od svých zákazníků a tak se snaží udělat vše pro jejich maximální pohodlí a naprostou spokojenost. Od milého úsměvu, nekonečné trpělivosti až po bonbóny zdarma. Ale když mu do auta nastoupí nevrlý obrovský chlap jménem Vic (Dave Bautista), zjistí, že úsměv a trpělivost na něj zrovna nezabírají. A bonbóny už vůbec ne. Z nerudného pasažéra se vyklube tajný policajt, který má zrovna po oční operaci, a tak nemůže řídit auto. Na cestu do akce, na jejímž konci by mělo být dopadení drogového dealera, si proto poněkud netradičně objedná právě Stuův Uber. Tím začíná jejich neuvěřitelná bláznivá spolujízda, kdy se nejistý Stu chtít nechtíc postupně zapojuje do Vicovy policejní akce. Zpočátku mu nahrazuje jeho nejistý zrak, ale jak akce nabírá obrátky, přebírá iniciativu a stává se pro tento den postrachem celého podsvětí. A pětihvězdičkové hodnocení a úsměvy už příliš neřeší. Ale možná bude Vic nakonec patřit mezi jeho nejspokojenější pasažéry a pomůže Stuovi vylepšit skóre. (CinemArt)

Trailer 1

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $22,370,452Tržby Celosvetovo $32,390,945Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Haluzný slepecký uber úlet. Ústrednej dvojici to slušne sype. Občas možno zbytočne upišťané ale ináč to ma veľkú tendenciu alebo kadenciu uletenej zábavy. /videl v kine: 70%/ ()

Malarkey

Ještě, že v Americe pořád existují scénáristi, kteří se nebojí stále dokola psát akční buddy komedie. Spolujízda sice není žádná velká jízda, ale na komediální úrovni je v pohodě. Dave Bautista je pro mě sympaťák, kterého bych klidně vídal častěji. Kumail Nanijani pro změnu týpek vzešlý ze stand up comedy, který stále může jen a jen překvapit. Spolu jim to navíc docela šlape, hlášky jsou v pohodě. Tak co víc chtít? Sice období Smrtonosně zbraně je tatam, ale jako odpočinkový film je absolutně ucházející. ()

verbal

Nejškaredší gorilí samec světa se slizkým pakistánským sběračem barevných kovů a religiózně vypláchlým příležitostným pilotem kamikadze Boeingů v kapku předražené reklamě na záslužného likvidátora zlodějských taxislužeb. A překvapivě to nebylo až tak veletupé a ultratrapné, jak by se dle obsazení a avízované náplně dalo předpokládat! Davča konečně ukázal, že není jen úplně toporný gogozápasník a že umí i skvěle bezmimicky mžourat, Mohamed Farzekaš se dle svého standardu jen dementně pitvořil, ovšem dohromady vytvořili vcelku vtipný tandem zrůdiček, schopných průměrně zabavit i tentokrát ryze záporného rachitického gumového kopáče Auwajse. ()

Enšpígl

Teda on mě ten film docela vypálil rybník, protože já čekal píčovinu až k tatrám a ono ne, mělo to docela šmrnc, hlavně humoru se dařilo. Jako kdybych chtěl být rejpavý, tak s tou slepotou to v některých scénách (kamen) nebylo tak žhavý, ale mám rejpavost u filmu, který má za cíl, uvolnit, pobavit a do hajan zapotřebí? ()

EvilPhoEniX

Vcelku překvapivá akční komedie, která na první pohled nepůsobila příliš atraktivně, ale pozitivní přijetí diváků vzbuzovalo pozornost a nakonec jsem spokojen. Bautista s Nanjanim mají slušnou chemii, akce jakž takž ujde a humor většinou fungoval, ale především má film zábavné a rychlé tempo, díky čemuž není místo pro nudu. Škoda Uwaise, který neměl tolik prostoru, ale i tak spokojenost a dvojce bych se nebránil. 70% ()

• Celosvětová premiéra proběhla 13. března 2019 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)
  • Amo Cortez (Rene Moran) rozbije zadní sklo u dveří Stuova vozu, po akční scéně u doktora Brancha je najednou nevysvětlitelně opraveno. (Zix.)