Spolujízda

• Nový Zéland

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019, 94 min

• Acrobat

Sranda, že sa človek pristihol pri myšlienke, či nepozerá tri filmy. So zmyslom, nadväznosťou, či serióznosťou si tento film ruku podať nemohol už len zákonite, pretože napr. scéna v supermarkete je akoby snovou reláciou a ponechaním hercov nech si robia čo chcú, a niekto zabudol vypnúť kameru. Samozrejme film nevie, či má byť pomstou za policajnú partnerku alebo rádoby komédiou, nie je tým pádom ničím a keď už máš pocit že nedôjde na sex, prdy a podobné americkou produkciou tlačené bludy, tak neboj, budú. Objavia sa z ničoho nič, zamávajú inteligenciou a horší herecký výkon poloslepého človeka aby jeden hľadal. Celkovo sa uberajúcim malým časom cítim trápnejšie a vlastne si premietam boje Ika v Merantau a podobne, lebo netuším čím by sa človek mal zabaviť. Alebo som to celé nepochopil a je tento film výstavnou kritikou dnešnej doby, mobilových zombie ľudí a aplikácii a straty súkromia ? Možno, ale viac mi vyhovuje dráma. (videné 11.11.2019, BDrip)(12.11.2019)

Vtipná akčná komédia, ktorá trošku drsnejšie vyznieva, ale zasa o to viac funguje pri nenásilnom humore a aj keď sa nevyhne morálnym ponaučeniam nijak to nevadí, pretože tie znova a znova narážajú na drsnú povahu policajného detektíva, ktorý ich vždy zmetie zo stola. Príbeh je samé klišé, ale o to viac sa celý dej sústredí na vzťah medzi oboma hrdinami. Na konci sa to už nevyhne tým klasickým sentimentálnym kecom, ktoré proste asi musia byť,ale i tak dobrý film.(6.1.2020)

Škoda, že je to tak instantné a musíme v dvoch tretinách stopáže počúvať, ako si títo chlapíci navzájom hovoria pravdu do očí o súkromnom živote toho druhého, poznáte to. Pretože niektoré fóriky fakt vyšli a nápad s pooperačnou poloslepotou je originálny. Nanjiani a Bautista pôsobia ako zohratá dvojka, akoby aj v súkromí spoločne chodili na pivo. Tak možno nabudúce, ak bude dvojka, im niekto napíše lepší scenár. "To pozeráte celý deň na ryby?"(26.8.2020)

Milým překvapením bylo, že film není konverzačkou ale akční buddy komedií, která sice v rámci žáneu nepřináší nic nového, ale rychle odsýpá a po stránce chemie postav a humoru funguje a je vtipná. Bautista netradičně s vlasama. Škoda, že to v kinech neuspělo, i když to asi šlo předpokládat, tohle je spíš tak na Netflix než na to jít do kina. 3*(27.9.2020)

Bez mučenia priznávam, že na tomto filme som sa chlámal zrejme najviac v tomto roku, až som bol sám prekvapený. Ťahúň filmu (a zábavy) je vystresovaný Kumail Nanjiani, ktorý sa fakt chová tak, ako by sa choval normálny jedinec keby ho prislepený Dave Bautista naviezol do prestreliek a policajných naháňačiek. To znamená, že je hysterický, totálne priposraný a s nervami na dranc. A preto aj strašne vtipný. Buddy chémia funguje výborne a to, že scenár je trikrát prevarený čaj mi vôbec nevadilo. Výborná zábava na večer. 7+/10(20.12.2019)