Spolujízda

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2019, 94 min

Něco jako Collateral, akorát bez Tomíka, takže o dost zábavnější a uvolněnější jízda. Drax Ničitel tak jako Thor a Valkýra, zůstal na zemi, aby tady mohl dostát svému jménu a na radu Deadpoola, si obstaral svého malého a ubrečeného Dopindera, kterému se snaží během jedno dne zničit život. Proti nim stojí povedená partička drogových dealerů, kterou vede Iko Uwais, který si obarvil vlasy na blond, to asi aby zapadl mezi Jihokorejské popové zpěváky a nebo mezi Emeričany. A i ten stereotyp který v takovýhle filmech je, se daří držet na uzdě. Humor je zábavný, akce je pokaždé něco jiného a byť to neni žádná hardcore řezničina, tak oba hrdinové dostávají docela slušně na prdel. Navíc těch odkazů na starší filmy, to sem fakt nečekal, takže s klidem mohu dát plné hodnocení, protože přesně tenhle film sem potřeboval vidět.(16.7.2019)

"Stuber" bola nakoniec skutočne poriadne dobrá a vtipná jazda elektrickým Uberom. Na tomto som sa skutočne celkom dobre pobavil a vo všetkom kraľuje práve naša ústredná dvojica v podaní Kumaila Nanjianiho a Dava Bautisty. Myslím si, že sú úplne perfektní. Najlepšiu časť si podľa mňa užijú v Outside the Box obchode. Niekoľko skvelých hlášok a okrem toho parádna a vtipná bitka. Uznávam. Celkovo mám pocit, že akčné scénky sú tu dosť dobré a celkom efektné. Padouch filmu tiež nie je špatný, hoci mám pocit, že už sme túto postavu videli. A rovnako sme videli už v minulosti aj mnohé ostatné postavy. Nebudem vám prezrádzať kto všetko to je, aby som nedával spoilery, no sú tu určíté elementy, ktoré sú už trošku recyklované z iných filmov alebo seriálov. Napríklad aj "Daredevil". A keď to uvidíte, tak to poznáte sami. Ale na druhú stranu to nekazí dojem z filmu ako takého. Je to hlavne tým, že komédia funguje a naši hlavní hrdinovia pôsobia ako dobrí parťáci. Film vie byť trošku predvídateľný, no to mi nevadí. Sledovanie tohto filmu do zdarného konca skutočne stálo za to. Ak máte chuť na ľahšiu akčnú komédiu, tak toto je podľa mňa dobrá voľba. Čeknite si film a uvidíte sami. Hodnotenie: B(7.10.2019)

Dave Bautista a komedie?? Měl jsem docela obavy, ale nakonec jsem byl velice mile překvapen. Humor obstojný, hlavní dvojička se dobře doplňovala a film byl díky tomu pěkně v tempu. Pravda, z Bautisty asi nikdy perfektní komik nebude, ale je to řádný monstrum jež musí denně spořádat určitě celou drůbežárnu a tandem, co vytvořil s tím vychrtlým imigrantem způsobil, že jsem se místy od srdce zasmál.(14.10.2019)

Dnes na téma trochu jinak pojatého Buddy filmu AKA Stuber AKA Spolujízda. Hlavní dvojici- řidiče Uberu a policistu, který nemůže kvůli dočasnému oslepnutí řídit a proto si najme Uber- tvoří zajímavá dvojice Kumail Nanjiani a Dave Bautista. Jeden je profláklý pakistánský komik, druhý bývalý wrestler, který se dal na herectví a dočkal se slušné řady rolí od Draxe v Marvelu po Hinxe v bondovce Spectre. Bautista už se ve filmovém žánru jednoduše prosadil a na rozdíl od Nanjianiho ho v rámci žánru komedie čeká premiéra. A tak to vlastně funguje i v samotném filmu- Nanjianiho Stu hází jeden vtípek za druhým, zatímco Bautista je především ten drsňák, který komediální hlášky hází jednou za čas ale je to především drsnej polda. Potěší ale fakt, že to je fajn film! Žádná revoluce v žánru buddy komedie, žádná komediální či akční pecka, na divné zápletce ,, řidič Uberu vozí osleplého policistu a snaží se s ním dopadnout drogového dealera, který je přezdíván vrahem policajtů´´ ovšem staví překvapivě slušně. A funguje to především díky dvojici Nanjiani-Bautista, která je sice netradiční ale rozhodně ne slabá. A jejich vzájemná chemie ve finále není vůbec špatná. Celý film tak postupně dvojka jezdí po městě z bodu A do B atd.. aby našli stopy k Teijovi. Vždycky se potom objeví vtípky, které staví na tom kam hlavní dvojka zrovna dorazila nebo koho zrovna vyslýchá. Do toho se pořád staví vtipy na tom, že je Bautista slepý a Nanjiani chce pětihvězdičkové ohodnocení na Uberu a zároveň získat srdce své nejlepší kamarádky kterou platonicky miluje. Většina vtipů vlastně sází na stejná témata, jsou ale pořád k smíchu a pobaví. Taková postava Bautisty je vypracovaná hodně solidně, má osobní důvod Teija dopadnout a zároveň ho mrzí, že nemá tolik času na vlastní dceru, kterou ovšem trochu tak kvůli práci zanedbává. Jeho aktuálním smyslem života je prostě dopadnout Teija a udělat pro to všechno. Bautista je prostě nasranej polda ze starý školy a na pozitivně a mile naladěného pakistánce, který udělá cokoliv pro 5 hvězdiček na aplikaci Uber jednoduše nemá náladu. Postava Nanjianiho je přesný opak Bautistovy postavy. Milý, pozitivně naladěný ind, který se trápí tím, že nedokáže říct své nejlepší kamarádce, že by rád byl něco víc a zároveň nechce přijít o práci řidiče Uberu. Nanjiani je sympaťák a především dokáže jako komik prodat každý fór a to i ten sebeslabší, který vlastně ve finále vůbec není k smíchu (nejvíc v tomhle ohledu vyniká jeden fór o Ryanu Goslingovi). Co se týče té romantické podzápletky ta mi přišla hrozně nedomyšlená, zbytečná a především ve finále opravdu nikam nevedla a její ukončení už je přímo vztyčený prostředníček. Smutné na ní je navíc fakt, že už nějak od půlky je celý konec téhle podzápletky předvídatelný a reálně tak nemůže překvapit nikoho. A to je škoda. Problém je také ten, že když dojde na humor a gagy tak ten film šlape. Jakmile ale dojde na akci je to výrazně slabší. A to je škoda především v pasážích kde se o slovo přihlásí Iko Uwais nebo spíš pěsti Ika Uwaise. Tenhle indonéský rváč se ve Spolujízdě zahanbit nenechá, bohužel ale když dojde na akci ať fyzickou nebo střílející tak akce není kdovíjak přehledná a kamera se v úvodní akční sekvenci zbytečně třese. Pak už to zas tak hrozné není, ta akce je ale pořád nevýrazná a především ne kdovíjak přehledná. A to je ve finále škoda. Jako buddy komedie se slušně doplňující se hlavní dvojkou to ale funguje hodně slušně. Nějakou převratnou pecku by neměl čekat nikdo, především většina dějových oblouků a zvratů je hodně předvídatelná dopředu, Nanjiani a Bautista to ale hodně táhnou nahoru a především prodají většinu fórů. A to už dnes bohužel není záruka žádné komedie....(13.7.2019)

Dobrá akční buddy blbina, kde se podařilo dát do kupy zdánlivě nesourodou dvojku herců a vytěžit překvapivě fungující chemii. Tak sranda je to nemalá (ač dobrá půlka vtipů jak na objednávku geeků přímo z kalifornské centrály Uberu), bohužel směrem k finále filmu už se trochu zadrhává. Přesto takový ten odpočinek ideál.(6.10.2019)