Nesmělý řidič Uberu Stu (Kumail Nanjiani) touží po pětihvězdičkovém hodnocení od svých zákazníků a tak se snaží udělat vše pro jejich maximální pohodlí a naprostou spokojenost. Od milého úsměvu, nekonečné trpělivosti až po bonbóny zdarma. Ale když mu do auta nastoupí nevrlý obrovský chlap jménem Vic (Dave Bautista), zjistí, že úsměv a trpělivost na něj zrovna nezabírají. A bonbóny už vůbec ne. Z nerudného pasažéra se vyklube tajný policajt, který má zrovna po oční operaci, a tak nemůže řídit auto. Na cestu do akce, na jejímž konci by mělo být dopadení drogového dealera, si proto poněkud netradičně objedná právě Stuův Uber. Tím začíná jejich neuvěřitelná bláznivá spolujízda, kdy se nejistý Stu chtít nechtíc postupně zapojuje do Vicovy policejní akce. Zpočátku mu nahrazuje jeho nejistý zrak, ale jak akce nabírá obrátky, přebírá iniciativu a stává se pro tento den postrachem celého podsvětí. A pětihvězdičkové hodnocení a úsměvy už příliš neřeší. Ale možná bude Vic nakonec patřit mezi jeho nejspokojenější pasažéry a pomůže Stuovi vylepšit skóre. (CinemArt)

filmfanouch

Dnes na téma trochu jinak pojatého Buddy filmu AKA Stuber AKA Spolujízda. Hlavní dvojici- řidiče Uberu a policistu, který nemůže kvůli dočasnému oslepnutí řídit a proto si najme Uber- tvoří zajímavá dvojice Kumail Nanjiani a Dave Bautista. Jeden je profláklý pakistánský komik, druhý bývalý wrestler, který se dal na herectví a dočkal se slušné řady rolí od Draxe v Marvelu po Hinxe v bondovce Spectre. Bautista už se ve filmovém žánru jednoduše prosadil a na rozdíl od Nanjianiho ho v rámci žánru komedie čeká premiéra. A tak to vlastně funguje i v samotném filmu- Nanjianiho Stu hází jeden vtípek za druhým, zatímco Bautista je především ten drsňák, který komediální hlášky hází jednou za čas ale je to především drsnej polda. Potěší ale fakt, že to je fajn film! Žádná revoluce v žánru buddy komedie, žádná komediální či akční pecka, na divné zápletce ,, řidič Uberu vozí osleplého policistu a snaží se s ním dopadnout drogového dealera, který je přezdíván vrahem policajtů´´ ovšem staví překvapivě slušně. A funguje to především díky dvojici Nanjiani-Bautista, která je sice netradiční ale rozhodně ne slabá. A jejich vzájemná chemie ve finále není vůbec špatná. Celý film tak postupně dvojka jezdí po městě z bodu A do B atd.. aby našli stopy k Teijovi. Vždycky se potom objeví vtípky, které staví na tom kam hlavní dvojka zrovna dorazila nebo koho zrovna vyslýchá. Do toho se pořád staví vtipy na tom, že je Bautista slepý a Nanjiani chce pětihvězdičkové ohodnocení na Uberu a zároveň získat srdce své nejlepší kamarádky kterou platonicky miluje. Většina vtipů vlastně sází na stejná témata, jsou ale pořád k smíchu a pobaví. Taková postava Bautisty je vypracovaná hodně solidně, má osobní důvod Teija dopadnout a zároveň ho mrzí, že nemá tolik času na vlastní dceru, kterou ovšem trochu tak kvůli práci zanedbává. Jeho aktuálním smyslem života je prostě dopadnout Teija a udělat pro to všechno. Bautista je prostě nasranej polda ze starý školy a na pozitivně a mile naladěného pakistánce, který udělá cokoliv pro 5 hvězdiček na aplikaci Uber jednoduše nemá náladu. Postava Nanjianiho je přesný opak Bautistovy postavy. Milý, pozitivně naladěný ind, který se trápí tím, že nedokáže říct své nejlepší kamarádce, že by rád byl něco víc a zároveň nechce přijít o práci řidiče Uberu. Nanjiani je sympaťák a především dokáže jako komik prodat každý fór a to i ten sebeslabší, který vlastně ve finále vůbec není k smíchu (nejvíc v tomhle ohledu vyniká jeden fór o Ryanu Goslingovi). Co se týče té romantické podzápletky ta mi přišla hrozně nedomyšlená, zbytečná a především ve finále opravdu nikam nevedla a její ukončení už je přímo vztyčený prostředníček. Smutné na ní je navíc fakt, že už nějak od půlky je celý konec téhle podzápletky předvídatelný a reálně tak nemůže překvapit nikoho. A to je škoda. Problém je také ten, že když dojde na humor a gagy tak ten film šlape. Jakmile ale dojde na akci je to výrazně slabší. A to je škoda především v pasážích kde se o slovo přihlásí Iko Uwais nebo spíš pěsti Ika Uwaise. Tenhle indonéský rváč se ve Spolujízdě zahanbit nenechá, bohužel ale když dojde na akci ať fyzickou nebo střílející tak akce není kdovíjak přehledná a kamera se v úvodní akční sekvenci zbytečně třese. Pak už to zas tak hrozné není, ta akce je ale pořád nevýrazná a především ne kdovíjak přehledná. A to je ve finále škoda. Jako buddy komedie se slušně doplňující se hlavní dvojkou to ale funguje hodně slušně. Nějakou převratnou pecku by neměl čekat nikdo, především většina dějových oblouků a zvratů je hodně předvídatelná dopředu, Nanjiani a Bautista to ale hodně táhnou nahoru a především prodají většinu fórů. A to už dnes bohužel není záruka žádné komedie.... () (méně) (více)

pornogrind

Přiznám se že Bautistu zrovna moc nemusím a myslím si, že kdyby někdo chtěl natočit hranýho Shreka tak on by byl pro jeho postavu tou pravou volbou. Tady mi ale kupodivu až tak nevadil. Do filmu jsem šel hlavně kvůli Iko Uwaisovi, kterej je tentokrát blond. Ten ale dostal trestuhodně málo času a ze svýho umění nestihl v podstatě nic ukázat. Což trochu zamrzí. Když už ho ve filmu mám tak z toho vyždímám co můžu. Akce nakonec není tolik kolik bych si představoval ale přiznávám, že jsem se nakonec celkem bavil. Sice to není nic co by dokázalo nějak extra ohromit ale i tak se k tomu za čas klidně vrátím. Vtipná, akční oddechovka. ()

mzss1

(83%) STUBER, v českém překladu SPOLUJÍZDA je pro mě opravdu nečekané a velmi příjemné překvapení. Po delší době tu vidím komedii, která mě upřímně pobavila. Pravda, je to dost ujeté a bláznivé, ale v dobrém slova smyslu. Herec, který hrál toho Inda, byl trochu střevo a jeho herectví není nic extra, chvílemi mě trochu sral, jak přehnaně ječel a vyváděl, ale jinak mě místy docela bavil. A Bautista? Ten byl přímo boží. Opět bych neřešil jeho herecké umění, ale namakaného troubu zahrál fakt výborně. Veškeré jeho scény mě pobavily. Kdyby byl film delší, nebo byl v určitých momentech serioznější a ke konci by bylo víc vylepšených emocí, šel bych snad i do plného počtu hvězd. A to film opravdu nenadhodnocuji. Na nic si to nehrálo, byla to blbina, ale sakra zábavná! Najde se tu i pár akčních scén, zejména na začátku a na konci. Jsou natočeny režijně tak nějak napůl, ale je to Rko, pár krvavých scének tu máme. Souboje jsou takové průměrné, ale ty s Iko Uwaisem jsou dobré. Takže tak, těším se brzy na další shlédnutí. ()

Anderton

Škoda, že je to tak instantné a musíme v dvoch tretinách stopáže počúvať, ako si títo chlapíci navzájom hovoria pravdu do očí o súkromnom živote toho druhého, poznáte to. Pretože niektoré fóriky fakt vyšli a nápad s pooperačnou poloslepotou je originálny. Nanjiani a Bautista pôsobia ako zohratá dvojka, akoby aj v súkromí spoločne chodili na pivo. Tak možno nabudúce, ak bude dvojka, im niekto napíše lepší scenár. "To pozeráte celý deň na ryby?" ()

Dzeyna

Musím říct, že jsem se vážně pobavila. Čekala jsem hodně čistý průměr, nicméně je to vážně super komedie, u které se člověk baví celou dobu. Doporučuju. ()

Kudly4

Už dlouho jsem neviděl tak suprovou akční komedii, hlavně s výborným Bautistou, který tu se svým parťákem hláškuje jako o závod a samozřejmě s mým oblíbencem Uwaisem, o kterém jsem ani nevěděl, že zde hraje, takže překvapení jako prase, když se po pár minutách objevil v akci. Suprová jízda, ještě teď mi tečou slzy :o) ()

Yoshitsune

Něco jako Collateral, akorát bez Tomíka, takže o dost zábavnější a uvolněnější jízda. Drax Ničitel tak jako Thor a Valkýra, zůstal na zemi, aby tady mohl dostát svému jménu a na radu Deadpoola, si obstaral svého malého a ubrečeného Dopindera, kterému se snaží během jedno dne zničit život. Proti nim stojí povedená partička drogových dealerů, kterou vede Iko Uwais, který si obarvil vlasy na blond, to asi aby zapadl mezi Jihokorejské popové zpěváky a nebo mezi Emeričany. A i ten stereotyp který v takovýhle filmech je, se daří držet na uzdě. Humor je zábavný, akce je pokaždé něco jiného a byť to neni žádná hardcore řezničina, tak oba hrdinové dostávají docela slušně na prdel. Navíc těch odkazů na starší filmy, to sem fakt nečekal, takže s klidem mohu dát plné hodnocení, protože přesně tenhle film sem potřeboval vidět. ()

silentname

"Stuber" bola nakoniec skutočne poriadne dobrá a vtipná jazda elektrickým Uberom. Na tomto som sa skutočne celkom dobre pobavil a vo všetkom kraľuje práve naša ústredná dvojica v podaní Kumaila Nanjianiho a Dava Bautisty. Myslím si, že sú úplne perfektní. Najlepšiu časť si podľa mňa užijú v Outside the Box obchode. Niekoľko skvelých hlášok a okrem toho parádna a vtipná bitka. Uznávam. Celkovo mám pocit, že akčné scénky sú tu dosť dobré a celkom efektné. Padouch filmu tiež nie je špatný, hoci mám pocit, že už sme túto postavu videli. A rovnako sme videli už v minulosti aj mnohé ostatné postavy. Nebudem vám prezrádzať kto všetko to je, aby som nedával spoilery, no sú tu určíté elementy, ktoré sú už trošku recyklované z iných filmov alebo seriálov. Napríklad aj "Daredevil". A keď to uvidíte, tak to poznáte sami. Ale na druhú stranu to nekazí dojem z filmu ako takého. Je to hlavne tým, že komédia funguje a naši hlavní hrdinovia pôsobia ako dobrí parťáci. Film vie byť trošku predvídateľný, no to mi nevadí. Sledovanie tohto filmu do zdarného konca skutočne stálo za to. Ak máte chuť na ľahšiu akčnú komédiu, tak toto je podľa mňa dobrá voľba. Čeknite si film a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

Claw

Obr Bautista a martial-arts machina Iko byla fajn kombinace, všechno vypadalo cool, akční, vtipné, barevné... Film mě rozhodně nezklamal, bylo to úplně jak jsem očekával. Akce teda taková průměrná, ale koukal jsem, že Bautista fakt dobře hraje, má komediální talent, ten snědý Kumail byl taky fajn, dobré pohledy na život, na svět atd. Nenáročná, pěkná, fajn zábavná komedie na sobotní ráno. Naprostá spokojenost. Jo a bylo to docela i brutální. Třeba když tam střelí chlapa do hlavy pistolí, tak ta se mu odklopí jak konzerva s červenou barvou atd... /70%/ ()

Marze

Krátkozraký policajt a jeho přívěsek řidič Uberu vytvořili nezábavně podivný pár. Pobavili mě vtipné hlášky... ()

Chrustyn

Slušný a nenáročný buddy movie, který sice nefunguje jako klasiky z 90. let, ale přesto přináší slušně natočenou zábavu, která nenudí, ani nijak výrazně nenadchne. Bautista super, Kamail spíše otravný. ()

Stanislaus

Při sledování Spolujízdy mi na mysli vytanuly dva filmy - přímo Zabiják a bodyguard, nepřímo Noční hra - přičemž mi oba zmíněné kousky přišly ve výsledku o něco lepší. Stuber má i přesto svižné tempo a nejednu humornou scénu, ať už šlo o Vicovu slepotu či Stuovy poznámky, nicméně nemá nic, čím by překvapil, což sice člověk u podobného filmu neočekává, i tak to ale mohl být plusový bod. Ve výsledku tak jde o akční, humornou oddychovku na jedno zhlédnutí, která neurazí, ani neohromí! P.S. Neuvěřitelně mě iritoval Tedjo, který mi vzhledem ke své značně chcípákoidní tělesné konstrukci přišel až příliš overpowered. ()

Flego

Akčná komédia so skvelým obsadením, akých je množstvo, ale predsa len táto má v sebe kúzlo nevídanej zábavy. Je to zásluhou dobrého výberu hercov, ale aj jednoduchým prístupom tvorcov, ktorým išlo len o pobavenie a nehrali sa na nič. ()

BMW12

Je to taková zábavná akční jednohubka. Ale něco tomu chybí. Asi ten Dave Bautista v hlavní roli mi vadil, kdyby tam byl někdo jiný, tak bych tomu dal o hvězdičku více. Potěšil však Iko Uwais. Má to celkem dobrý humor, několikrát jsem se zasmál. Rozhodoval jsem se mezi 3-4 hvězdama, tak volím 3,5*. ()

TheEvilTwin

Ve výsledku povedená komedie, která jede podle zajeté šablony a nic moc nového nepřináší, ale já jsem se celkem bavil. Nanjiani a Bautista jsou spolu prostě skvělí, jedna hora svalů s IQ 20 a druhý úplně autistický uber driver. Mělo to vtipné prvky, které nejsou zas tak okoukané, za což si film připisuje body (Bautistova operace očí, díky které celý film nevidí atp.). Ke konci to pro mě trochu ztratilo šťávu, ale pořád na kvalitní pobavení stačí. Plusem je "jen" 94 minut filmu, u kterých se člověk nestíhá nudit, a film jede od začátku na plné obrátky. ()

Necrotongue

U téhle komedie jsem určitě nemusel nikterak přetěžovat mozek, děj byl vcelku jednoduchý a předvídatelný, takže jsem chtěl původně hodnotit třemi kousky, po skončení filmu jsem ale musel uznat, že na mě použitý humor fungoval, hlavně hlášky zoufalého Stua měly grády, takže jsem hvězdičku přidal, protože jsem se překvapivě dobře bavil. ()

Morholt

Jako největší mínus vidím to, že víc než na akci a větší využití Uwaise vsadili tvůrci na souhru mezi Nanijanim a Bautistou, což tak úplně nevycházelo. První jmenovaný má jasně danou komediální polohu, která nemusí každému sednout a ten druhý nemá vlastně žádnou a to bylo místy bolestně znát. Na druhou stranu i když tu byla řada nepovedených či nedotažených fórků. nepůsobilo to vyloženě trapně a několik důvodů pro zasmání se nakonec také našlo. Nic, co bych si chtěl někdy v budoucnu zopakovat, ale na jedno podívání to ujde. 55% ()