Nesmělý řidič Uberu Stu (Kumail Nanjiani) touží po pětihvězdičkovém hodnocení od svých zákazníků a tak se snaží udělat vše pro jejich maximální pohodlí a naprostou spokojenost. Od milého úsměvu, nekonečné trpělivosti až po bonbóny zdarma. Ale když mu do auta nastoupí nevrlý obrovský chlap jménem Vic (Dave Bautista), zjistí, že úsměv a trpělivost na něj zrovna nezabírají. A bonbóny už vůbec ne. Z nerudného pasažéra se vyklube tajný policajt, který má zrovna po oční operaci, a tak nemůže řídit auto. Na cestu do akce, na jejímž konci by mělo být dopadení drogového dealera, si proto poněkud netradičně objedná právě Stuův Uber. Tím začíná jejich neuvěřitelná bláznivá spolujízda, kdy se nejistý Stu chtít nechtíc postupně zapojuje do Vicovy policejní akce. Zpočátku mu nahrazuje jeho nejistý zrak, ale jak akce nabírá obrátky, přebírá iniciativu a stává se pro tento den postrachem celého podsvětí. A pětihvězdičkové hodnocení a úsměvy už příliš neřeší. Ale možná bude Vic nakonec patřit mezi jeho nejspokojenější pasažéry a pomůže Stuovi vylepšit skóre. (CinemArt)

PavelVanekArt

O něco míň jednoduchá sračka než Centrální inteligence. Prakticky bez humoru a feel good atmosféře, kterou dřív buddy movies měli. 2* a.k.a 25% ()

PROCESOR

Tak Posledního skauta nečekejte, ale jako oddechovku na jedno použití, proč ne. Jenom nějak nechápu, proč je nutný do komedie tlačit kecy o rodině, je to, jako by chtěl mistr natočit super horor a v půlce si to rozmyslel, že bude raději točit roztomilá štěňátka… ()

Juto

Uletená zábava. Je vidieť neuveriteľne odlišné osobnosti, ako sa vrhajú na spoločnú cestu chytiť zločincov. Aspoň jeden z nich. 6/10 ()

KajusaK

Šílená blbost. Vtipy většinou nevtipné, bohužel. To se mi u amerických komedií stává málokdy.. Průměrný film, který nepotřebuji vidět podruhé. Nemusí se u něj přemýšlet, uklidňovák na večer. Ovšem v kině zklamání. ()

metal.storm

Páni, výborne som sa bavila. Síce film začne celkom typickou situáciu (a hneď na to sa tam objaví Ind v hybride, ktorý si privyrába Uberom), rozbehne sa to veľmi vtipne a akčne, ako sa od filmu očakáva. Čo je najlepšie, že na tejto vlne film zostáva celú dobu. Príjemný, jemný, rasistický humor dodáva filmu nečakaný šmrnc. Ja už som sa bála že podobné "vecičky" sa časom budú musieť zo scenárov vyradiť. Spoiler: úplne nečakane sa dostávame z friend-zone. ()

StanislachKo

Ťažko sa mi to hodnotí.. Kumail je bezpochyby komický talent hviezdneho rozmeru a Dave je ... veľký... a badass... Ale chémia tu nebola bohvieako ukážková. Výbuchy ok, ale mlátičky zase rozstrihané až hanba. A Iko žalostne nevyužitý. Zase raz ()

Deyw

jedna z nejlepsich buddy comedy za dlouhou dobu..vzpominal sem na gibsna s glovrem 😀 jak ted debil nic nevidi :Dddd miluju to! bautusta je hrozny hovado :D ()

Script

Děj působil podprůměrně. Fóry nestáli za nic moc k pobavení, dalo se čekat kdo bude ve filmu záporák od začátku, Bautista k posr*ní s jeho slepotou. Celou dobu jsem se u filmu nervoval, jak až moc je ten film stupidní a nepříjemný. Řidič Uberu (Kumail Nanjiani) nadává furt na to, že má auto na leasing, a že mu oficiálně nepatří a když auto vybuchne tak se z toho ještě víc posere. Kdyby to auto vlastnil, tak pochopím, proč je tak na nervy, ale tím že ho má na leasing tak o nic moc nepřišel! Jde vidět, že scénáristi nemají ani potucha jak funguje realita a proto film vypadá jako kdyby ho dělaly pětileté děti. Děj filmu je fakt špatný a ani závěr nepotěšil. ()

Johnny.ARN

Toto je strašné hovno. Také to americké, akčné, nezmyselné hovno, pri ktorom sa miestami uchechtnete, ale stále ste to už x-krát videli a nemá to čím prekvapiť. Uwais je ale bijec stále. 2 z 5 ()

ywo666

Neoriginalna akcna buddy komedia. Ale solidne vtipna a Rkova. Ako chojovin je tu pozehnane. Obcas som si tukal na celo. Ale zasmial som sa vela krat. Ind strieda vtipne a trapne hlasky v tolerovatelnom pomere. Iko predvedie par tahov ale terno to nie je. Bautista sa filmom len prebruci, ale dokaze s odretymi usami utiahnut hlavnu rolu. Ked sa snazi a sadne mu postava. Co sa tu asi podarilo. Davam 75%. Je to hovadina. Ale zabavna hovadina. ()

SamVimes

Až překvapivě vtipný a svižný buddy film s fungující dvojicí Nanjiani - Bautista. Pod povrchem Spolujízda nenápadně řeší rasové stereotypy a krizi mužských rolí, zatímco se ale nebere nijak vážně a místo kázání raději sází nekorektní hlášky. ()

Brain-D

Naprosto skvěle fungující akční blbinka, která odsypá tak dobře, že 3* by byly prostě málo na to, jak se to povedlo. Něco jako Centrální inteligence Rock x Hart. ()

Sany33

Príbeh: Po smrti svojej parťáčky Vic sľúbil sám sebe pomstu. Keď sa konečne nájde jej vrah hodlá dostáť svojmu sľubu aj napriek zrakovému handicapu. Do cesty sa mu dostáva nič netušiaci vodiť UBERu. Herecké obsadenie: Dave Bautista je dosť nesympatická postavička hollywoodskeho sveta ale tu mi zas tak moc nevadil nakoľko mal na seba dobre ušitú rolu. Ale hlavne sa mi páčil ženský casting ten bol vážne dokonalý aj keď všetky hrali iba vedľajšie úlohy. Prevedenie: Ruku na srdce, nebolo to nič svetoborné. Komédie s akčným nádychom sme tu už videli. Dokonca aj kontrast medzi jedným drsným a druhým tintítkom ktorý sa od seba navzájom niečo naučia ale tu to bolo podané veľmi inteligentne a zábavne. Nič nebolo silené a dobre sa na to pozeralo. Pocity: Myslím, že ma film zastihol práve v polohe, kedy som niečo podobné potreboval vidieťa tak som si to neskutočne užil. Tá scéna so strip klubu bola úžasná ako aj z veteriny. Pridaná hodnota: Komédia s množstvom akčných scén, ktorá baví po celú dobu. 80% ()

JohnSmith

Nedokoukáno, nešlo to. Nebavilo mě to a ani mě nezajímalo jak to dopadne. Vlastně jediný důvod proč jsem to chtěl vidět je Uwais. Ale jo, tak dobře, jednu hvězdu za Ika. ()

blackkocour

cikán a Pakistánský fajter Dave Bagista. Už fakt horší kombinace v šuplíku nebyla? Třeba Ledový Kuba a Rajesh Koothrappali..? ()

herr_carter

Co má společného padesátikilový (i s botama) Pakistánec a stotřicetikilový bývalý wrestler? Zpočátku jenom elektromobil, který si těžká váha při svérázné honbě za heroinovým králem stopne a nic netušící exotický řidič Uberu zažije asi nejzajímavější rozvážku svého života. Hlášky mezi oběma nevyrovnanými chlapci jsou třeskuté a xkrát během filmu jsem vyprsknul smíchy, což už se mi u komedie dlouho nepovedlo, tedy doporučuji a hodnotím nadprůměrně....................... moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Rozhodně nepovedený snímek, který mě nebavil a neoslovil ani v jednom ohledu. Každopádně těmi dvěma nejzásadnějšími problémy je jednak hloupá, tuctová a nezábavná zápletka, plná naivních klišé, trapných situací, absolutně nefunkčního humoru a nevýrazných postav, a jednak vážně mizerné obsazení. Když bych to měl pak rozebrat podrobněji, veškeré dění se odehrává až neuvěřitelně předvídatelným způsobem, bez jediného momentu překvapení, či nečekaného zvratu, nebo nějaké reakce jakékoliv postavy, filmu chybí jinak i spád a zajímavější prostředí, akce je málo a je nudná a neefektní, a i když mě tedy párkrát překvapila svou krvavostí, tak to ve výsledku nezachránilo stejně nic, vtipný tu pak není nikdo a nic, a čím více se o to jak tvůrci, tak herci snaží, tím to vyznívá zoufaleji a trapněji, no a za vyústění by se měli tvůrci stydět, něco tak teatrálního tu už dlouho nebylo, strašná ostuda. Dave Bautista pak podle mě přes veškerou snahu na utáhnutí takovéto hlavní role nemá ani charisma, ani talent, ani koule, Kumail Nanjiani jako ústřední komická postavička v mých očích naprosto selhala, ten chlápek fakt není ani trochu vtipný, Betty Gilpin je na přesdržku a u Iko Uwaise mi je jen strašně moc upřímně líto, že se vydal zrovna touto cestou, tedy dělat ze sebe v amerických břečkách otloukánka a tuctovýho mizernýho záporáčka, to mě zklamal. Stuber je tak zkrátka nudná, neefektní, naivní, tuctová a nevtipná podívaná, kde se nepovedlo prostě fakt asi nic. ()