poster

17 hodin

 • Španělsko

  23-F: la película

Historický

Španělsko, 2011, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vesecký
  *****

  Ani jsem nedutal a Španělé mě zase příjemně překvapili. Takto má vypadat politicko-historický film. Události z Madridu 1981 se mi nějak vykouřily z hlavy, snad že šlo o pouhou jednu hodinu pokusu o fašistický puč přívrženců generála Franka šest let po jeho smrti, tak to člověk neměl v paměti. Rekonstrukce jasná, přehledná, jak by Španělé neměli mít v úctě sv=ho (dnes už bývalého) krále. Ta podoba hereckého představitele s Juanem Carlosem I. byla úžasná. Co víc říct - Španělsko je se vším všudy mojí srdeční záležitostí a pokud bych nežil zde, tak bych určitě mohl žít tam. A tak jsem film prožíval o to intenzivněji.(21.2.2018)

 • bohemia_regent
  ***

  Slušně natočený film o diletantsky připraveném pokusu o nastolení vojenské junty ve Španělsku v únoru 1981. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2010.(14.1.2016)

 • emma53
  ***

  Já si musím hlavně pamatovat rok 1981 a že byl v té době ve Španělsku převrat. Mám silné obavy, že většina se mně za cca měsíc vykouří z hlavy. Nicméně natočené to bylo výborně.(18.6.2019)

 • kinderman
  ****

  Za povedenou historickou rekonstrukci (v tomto případě politické drama) považuji takový film, který dokáže diváka napínat, ač tento ví, jak události dopadnou. Výborným příkladem budiž Singerova Valkýra. Španělští tvůrci sice neměli v rukou tak "akční" materiál (střídá se několik málo prostředí a spousta dramatu se odehrává po telefonních linkách), přesto se jim podařilo natočit zajímavý snímek o tom, co v některých hlavách způsobilo dlouhé období diktatury, jak často záleží na rozhodnutí jednoho dvou lidí (v tomto případě hlavně krále Juana Carlose) a jakou mocí vládnou veřejné sdělovací prostředky.(10.1.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace