Mazací hlava

• slovenský

Mazacia hlava

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1977, 90 min

Krásný rodinný film o splněném americkém snu- tak jako v případě zdejšího hlavního hrdiny Henryho Spencera, jenž má dobrou práci, milující manželku a právě narozené krásné děťátko... Uživatel Pan Hnědý to napsal přesně- Eraserhead je jako noční můra, co přetrvává, i když se probudíte. Jen ještě nevím, jestli jsem právě viděl Lynchův nejlepší anebo nejhorší film, obávám se (ano, obávám, protože něco tak děsivého moje oči ještě nespatřily), že možnost á je správně...(12.11.2016)

• sud

Na plátna kin přichází ten největší blázen na režisérské židli - David Lynch. V mnohém svoji prvotinu nepřekonal - v nevysvětlitelnosti, úchylnosti a šílenosti. Zatímco u ostatních Lynchovek víte alespoň chvilku o co jde, zde ani náhodou. Zábavné chvilky se střídají s těmi nudnějšími a zážitek je hodný deliria. Vážně, pokud chce mít pocit jako ve vožralství a chcete ušetřit, sežeňte si "Mazací hlavu". O tomto filmu nemohu říci, jestli se mi líbil, či nelíbil. To nelze. To se vymiká všemu. X%.(24.10.2008)

Pokud se někdy rozhodnu spáchat sebevraždu, pustím si předem sérii Lynchových filmů zakončenou právě Mazací hlavou, jakožto vrcholnou třešničkou na dortu. Lynch vám kompletně vymaže hlavu a následně naplní tím, čím chce a v čem se vyzná jenom on sám. Poté nezbývá nic jiného, než si sednout na dno výtahové šachty a čekat...(20.4.2008)

• Chrustyn

David Lynch to nemá v hlavě v pořádku a ukázal to i v tomto prvním výraznějším filmu v jeho režijní kariéře. Těžce pochopitelný snímek, který útočí na diváka všemi směry těžkou, depresivní atmosférou a hlasitými industriálními zvuky okolí. Nevěřím, že je divák schopen pochopit vše, co se ve filmu odehraje a řekl bych, že to nevěděli ani ti co na filmu pracovali.(26.7.2009)

• Rocky62

Nedávám odpad, protože jsem to nepochopil. Např. takový Stalker je v podstatě také o ničem a koukalo se na něj dobře, ale tohle už je příliš. Snažil jsem se objevit něco, co by mě přimělo dát vyšší hodnocení, něco co bych mohl považovat za nějak zajímavé, ale bohužel. I když jsem si na začátku říkal, když mě film začal bavit, že to třeba nebude tak špatné, ale nečekal jsem, že si to Mazací palice nasměruje do kupy hnoje, z níž se už nevyhrabe. 5%(31.1.2011)

• - Scénář k filmu se vyvinul ze scénáře k projektu Gardenback, na kterém Lynch pracoval předtím a který byl kvůli své abstrakci odmítnut. V Gardenback byla tématem manželská nevěra a hlavní postavy se měli také jmenovat Henry a Mary. (Tomket)

• - Jedná se o čistě autorský film Davida Lynche. Kromě scénáře a režie měl na svědomí také produkci, soundtrack, zvuk, střih, hudbu, speciální efekty, výpravu, výtvarnou stránku a další. (jerry12)

• - Dne 19. března 1977 o půlnoci prožil film svoji premiéru. A to ve stominutové verzi, kterou Lynch později zkrátil na 89 minut. (Tomket)