poster

Mazací hlava

 • USA

  Eraserhead

 • slovenský

  Mazacia hlava

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1977, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  *****

  Upřímně lituji všech nešťastníků, kteří v domnění, že se povznesou nad tupé stádo průměrných žroutů kinozábavy, zaexperimentovali si odvážně se svým duševním zdravím a utrpěli šok, který jim z paliček a jejich prázdných dutinek nikdy nevymizí. Pohledný Henry je bude do konce jejich marných životů strašit po nocích a milé děcko, vylézající z topení je bude honit z rohu do rohu, ha ha ha(24.3.2006)

 • Xmilden

  Nemůžu na této stupnici hodnotit něco co ani hodnotit nejde. Nejsem si totiž jistý zda-li jsem koukal na film nebo co to vlastně bylo. Vím jen určitě že tento zážitek nikdy z hlavy nedostanu. Eraserhead je něco tak hnusného, že vám to i přes tu bolest, kterou prožíváte z každého filmového políčka, přes neustálý nářek (ať už strojů nebo dítěte) nedovolí odvrátit oči. Never more nebo snad ještě jednou?(24.9.2014)

 • sepp
  *****

  Takovy vyplach mozku se da ohodnotit pouze znamkou nejvyssi. Podle me Lynchuv film dela s lidma presne to co chtel a podle toho ho pojmenoval - naprosty vymaz mozku divaka...(3.1.2004)

 • pan Hnědý
  *****

  Další Lynchovo řemeslo, které vám udělá díru do hlavy. Noční můra, která přetrvává i po probuzení.(25.3.2012)

 • Sarkastic
  **

  Čekal jsem podivný, avšak atmosférický filmový zážitek, který sice pravděpodobně nepochopím, ale zaujme mě. Jenže to, co mi bylo předvedeno se dá shrnout jedním slovem:"NUDA". Dokázalo mě to na chvíli zaujmout pouze při "večeři u rodičů", ale to byla asi jediná, alespoň trochu zábavná chvilka (otázkou je, jestli mi to vůbec mělo přijít k smíchu). Jinak jsem u toho seděl, stál, pil, jedl (nechutné? ale kdeže, v tomhle ohledu znám mnohem větší filmové "lahůdky"), zkrátka všechno možné, jen abych se donutil Mazací hlavu dokoukat, což se mi sice podařilo, ale nepovažuju to za žádný přínos. Dávám 2* za technickou stránku filmu (hlavně za malou příšerku) a již zmiňovanou absurdní scénu.(9.3.2011)

 • Jack Nance

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace