LaFre - Po nás potopa

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Česko, 2017, 4 min

whack

Toto je asi prvý song, ktorý som od LaFreho počul. Zaujalo. Je pozitívne, keď umelec, ktorý je celkom známy a oslovuje viac ľudí, rozoberá normálne témy (môže osloviť viac ľudí). Začína to byť totiž pomaly ale iste skôr ojedinelosťou. Refrén od Elišky Ruskovej to pekne oživuje, bola dobrou voľbou. ()

schizmo

Tohle je mé první setkání s raperem jménem LaFre a nemůžu úplně říct, že by to byl můj šálek čaje. Jeho styl výrazově spadá někam spíše k Revoltovi, tj. jde o jakýsi cilviní motivačně kritický rap, který by se mohl s trochou štěstí hrát v rádiích. Svou flow mi také připomíná mého rodáka Packeta, který teď působí v uskupení Poetika, takže ta paralela je docela transparentní. LaFre sice vsadil na jistotu, ale svůj pohled na agitační téma se mu docela povedl - bez jediného zaváhání obratně a přehledně servíruje ožehavá témata, která bez obtíží zpracuje kažký, takže tam kde je Suvereno moc konspirační, Presento moc extrémní a Revolta moc sportovní, tam byl LaFre mohl přebrat pomyslnou štafetu. Je otázkou nakolik je tenhle song pouze střípkem v mozaice nebo jestli má potenciál na to být rozvíjen. Dobrou volbou se ukázala být také mladičká Eliška Rusková, která duetem dotváří atmosféru, aniž by musela hrát vyloženě druhé housle. ()