Sačiiro no One Room (TV seriál)

• Japonsko

幸色のワンルーム

• Japonsko

Sachiiro no One Room

Japonsko, 2018, 5 h (Minutáž: 30 min)

Rjúiči Honda

Šin'ja Hokimoto

Děj celkem ujde, ale sráží ho až moc patetických prohlášení a až moc předstírané hraní učitele. ■ Jedna holčina je týraná vlastní mámou, přičemž otec všemu přihlíží. Aby toho nebylo málo, tak jí navíc ve škole šikanují spolužačky a sexuálně obtěžuje učitel. (Tak jako například v Raifu či Zeni geba je vše hnané téměř na maximální úroveň krutosti k dané osobě.) Tato dívka se rozhodne jednoho dne ukončit vlastní život, nicméně jí v tom zabrání zahalený kluk, který jí nechá bydlet u sebe. Tímto začíná jejich budování pokřiveného vztahu.(29.1.2019)

No ... uff ... a ještě jednou uff. Těžko hodnotit. Doopravdy prázdnota. Dát míň, než maximum, bych se styděl - věc, která toto dokáže, si bez ohledu na cokoli maximum zaslouží. ■ K této recenzi http://www.asianstar.cz/videa/36384-sachiiro-no-one-room-recenzia?fbclid=IwAR1rhMdIB2Ho7sputBFi0UVplqWXPgTA5ogQA_dg-MoGbOrIM8EKGEtYQbM : Souhlasím, že drama zůstane v hlavě, souhlasím, že to příliš nepatří do kategorie romance, souhlasím, že byl závěr nečekaný, souhlasím, že ani jedna postava (mimo detektivů) není celkem psychicky v pořádku. Z ústřední dvojice je pro mě ale méně uchopitelná Sachi - postavě Onii-sana celkem rozumím co dělá a proč to dělá. Nemyslím, že je pedofil a ani jsem nijak nepřemýšlel o stalkingu jako diagnóze (právě tím je zřejmě tato drama zajímavá, že se dá interpretovat a nahlížet různě). Mám, názor, že je tam postava ještě zrůdnější, než učitel - nebudu ale spoilerovat kdo. MV https://m.youtube.com/watch?v=Z2kLcTBcvB0(6.11.2018)