Epizody(12)

O tom, že některé legendy by se neměly pokoušet, se před dvěma lety krutě přesvědčil mladík Yuuto Suou. Ten se přidal ke své kamarádce z dětství Mitsuki, do které je zamilovaný, na výpravu za ověřením jedné takové místní legendy, která obsahovala chrám a jedno tajemné zrcadlo. Když dvojice chrám i zrcadlo našla, tak si ho Yuuto musel hned vyfotit svým solárním mobilem, což ale vedlo k tomu, že byl přenesen na jiné místo a do dávných časů. Tak se japonský chlapec ocitl ve světě norských legend, v neúprosné společnosti, která si zakládá na síle a kde klany mezi sebou vedou neustálé boje o moc a neznají jiné suroviny než kámen, dřevo a bronz...
Od tohoto okamžiku však uplynuly již dva roky a Yuuto nyní stojí na vrcholu hierarchie Vlčího klanu, kde se stal proti všem očekáváním patriarchou. Za jeho úspěchem stojí především znalosti z budoucnosti, které hledá ve svém solárním mobilu a díky kterým dosahuje úspěchů na poli válečném i ekonomickém. Přesto má ale Yuuto i celý Vlčí klan stále spoustu nepřátel, ať již mezi ostatními klany, nebo i mezi lidmi, které Yuuto během těch dvou let potkal. Navíc chlapec stále hledá cestu, jak se vrátit domů ke své milované, což ovšem nese s nelibostí jeho nová "rodina" plná mladých a přitažlivých dívek... (Jeoffrey)

Jeoffrey

Začneme tím, že tohle anime je adaptací novel, které stejně jako anime začínají až dva roky po tom, co se hlavní hrdina dostane do zdejšího světa. Nejspíš to byl pokus o marketingový tah (Hvězdné války přeci taky začínají episodou IV), jak na sebe upozornit a možná se jen autorovi nechtělo začínat tou nejnudnější pasáží celého příběhu (protože řekněme si upřímně, že začátky a vymýšlení si rádoby originálního způsobu, jak se někdo ze současnosti dostane někam jinam jsou už dosti ohrané a stejně je to většinou jenom o tom, že hrdina buď zaklepe bačkorami a nebo je v tom "magie"). Stejně tak by asi nebylo kdo ví jak zábavné sledovat začátky našeho naprosto obyčejného hrdiny, který jediné co dokáže je hledat si řešení problémů ve svém solárním smartphonu. Vždyť tohohle budeme mít dost i v dalších dílech... Takže v novelách to vyřešili tak, že tohle si nechali do druhé knihy a v anime to přeskočili úplně. Pozornému divákovi stačí přeci opening, kde je vše ukázané a pár flashbacků ve vhodný čas... Jestli je to tak dobře? Nevím, ale mě to rozhodně nevadilo! No a tak tu jdeme rovnou do akce a máme tu jen další podprůměrný isekai, který bych pracovně nazval "Cockblocked in another world with my SOLAR Smartphone". Slovo solární jsem naschvál zvýraznil, protože to tady papouškují dost často, aby nám vysvětlili, jak je možné, že nám tu telefon funguje tak dlouho a nemusíme řešit, kde ho nabijeme (takže prý stačí ho nechat tak hodinu na slunci a telefon je zase ready - ale Dawovi to neříkejte - on neví...). On ten telefon tu hraje opravdu důležitou roli, hlavní hrdina sám přiznává, že je vlastně jen velký podvodník a sebekriticky uznává, že bez vyhledávání mouder v telefonu by byl jen obyčejná podprůměrná nicka (tuhle sebekritiku mu chválím, hlavní hrdina je tedy OP, ale vlastně není OP). Tohle je diametrálně odlišné od jiného anime s telefonem (které ve svém upraveném názvu paroduji). Tam je Tója OP i bez telefonu, má schopnosti trapně přímo od Boha a telefon je tam jenom jako cool doplněk, aby přitáhl omladinu - tohle je odpad a vrchol trapnosti. Tady je ten telefon berlička, sice pitomá, ale pořád lepší než třeba "božská magie". Tak a teď se ještě koukneme na ty holky. Jůto je prý neschopný co se žen týká ?!? Neřekl bych. Jůto je zamilovaný do své kamarádky z dětství, během příběhu nám to zase minimálně dvakrát zapapouškuje a dokonce i přizná, že tím, že miluje svojí kamarádku si prostě nějak nechce začínat něco s někým jiným. Je tohle divné? Pro někoho kdo byl zamilovaný a ví jak zamilovaný člověk zpravidla příliš nevnímá jiné partnery, než toho svého (nebo třeba jen vysněného), je tohle naopak poměrně reálné. Je to docela sympatický způsob, jak (alespoň částečně) zablokovat přehnané sexuální návrhy od ostatních elegantně a ne klasicky, jako třeba již zmíněný Tója, který nedělá nic jiného, než že umírá na potoky krve z nosu - to je prosím podle mě neschopný hrdina co se žen týká. Jůto je jen věrný, monogamní a nudný... Taky by stálo za zmínku, že zdejší "harém" je koncipovaný spíš jako rodina, říkají si brácho, sestro a táto a po pravdě kdyby tam něco bylo, tak by to zase jednou zavánělo incestem a je jedno, že postavy nejsou jakkoli pokrevně spřízněné - takže sorry, ale tohle já vlastně ani vidět nechci... Za mě osobně tam byly jiné nesmysly a třeba v momentě, kdy bitvu Jůtovi vyhrál velbloud, kterého někde za jeden den vyhrabali jsem přemýšlel o snížení hodnocení. Ale neudělám to. Viděl jsem hrůzu v podobě již několikrát zmíněného anime s Tójou a tohle je minimálně o level výš. 3/10 () (méně) (více)

Scalpelexis

Jen další nekreativní výmysl inkognito japonského autora, kteří se snaží vytěžit na isekai LN mánii. Plátno pro tyhle paskvily je nastavený stálě toporně stejným způsobem: Hodíme adolescentního japonce do fantasy světa, uděláme z něho mega úspěšného borce obklopený nestoudnýma holkama, přičemž po celou dobu se autor nad jeho skvělým hrdinou bude jakkoliv fyzicky uspokojovat, aby si připomínal, jak dokonalé dílo se mu povedlo. Někdy si říkám, jestli chci moc, aby se více zapracovalo na mytologii, na psychologii postav, na okolním světě. Vždyť je k tomu taková kvanta prostoru, jen trochu snahy vyvinout! Ne. A tak jsme pro jednou opět svědky příběhu o tom, jak jeden naivní a asexuální fracek polobohem je a všech 12 dílů je o tom, jak vyhrává bitvy tím, že se vůbec probudí do dalšího dne. Všude, kudy projde, zanechává po sobě povodeň místních dámských klínů (hlavně incestně smrdícím fanklubem jeho "sestřiček" a "dcer") a jediné dějové uzemňování jeho velikosti je pohoršené hrdinovo pokání, že je "číta" (prostě taková ta rychlá kočíčí šelma, že?). Osobně mi nápad s využíváním mobilu (ať jsou pro to samozřejmě fyzické předpokladny rovné 0 na Kelvinově stupnici) k tomu, aby si Yuuto nagooglil bitevní strategie, přijde jako nejdůmyslnější věc celého seriálu (je hrozné se teď slyšet tohle říkat nahlas, věřte mi). To vezme zavděk nehorázně brzo: První strategie jsou ok, ale jakmile autorovi dojdou nápady a přivalí s tupostmi !!SPOILER!! typu během pár dní postavená a napuštěná přehrada, velbloud či morálka !!/SPOILER!!, tak můj mozek prožíval muka. Tyhlety Hurvínkovy války bych pochopil, pokud by cíl byli diváci kolem 10 let, jenže to by se tam Yuutovi nesměli o tělo věčně oplzle otírat jedna holka za druhou a brečet/prosit, aby s nima sdílel své genové fondy. Neužil jsem si zde zkrátka nic. Postavy jsou strašlivé, kresba je ošklivá a hudba je výsměch zvukové tvorby i proti prosté řehtačce. Já narozdíl od kolegy Jeoffreyho nemám toto anime jak obhájit a kvalitou není ani o milimetr lepší jak loňská hrůza se Smartphonem; těch paralel je tu tolik a požitek jsem z toho měl stejně otřesný. Velmi těsně nedosažený odpad. ()

SonGokussj

Isekai? Check. Mega kozy? Check. Incest? Harém? Nezajímavý příběh? Co holka, co jinak barevné vlasy? Stupidní chování? Bad CGI? Check check check check.... Týpek se objeví v isekai a potkává tam jen samé holky, které ho žerou a slíbí mu, co mu na pen... očích uvidí. On se samozřejmě na nic nezmůže. P.S. Popis jsem napsal po shlédnutí prvních 30 sekund, až potom koukl do konce. Řekl bych, že to tak z 1/2 sedí. Isekai Sister Complex Hell 20 % ()

DaweForeman odpad!

Takhle špatně natočený anime jsem dlouho neviděl. Příběh vás na začátku rovnou hodí doprostřed dění, kdy tu chybí jakýkoliv úvod (jestli je to zaměřený na čtenáře nebo VN - netuším), konec je to naprosto samý, kdy utnou celkem podstatnou část dění. Jednoduše se dal příběh označit jako nekonzistentní a naprosto nahodilý. Celkové myšlenka mi připadala být pouze v tom, že hlavní postava Yuuto vyzná svojí lásku své kamarádce z dětství a tím je hotovo - zbytek je jen křoví. Hlavní postava je nehorázně otravná a obzvláště neschopná, co se ženských týče, kdy mi připadalo, že on je svým chováním spíše ženská. Největší paradox ale vidím v onem chytrém telefonu, který měl dost šťávy na tři roky ve světě bez elektřiny. Svět je taky úžasná smíchanina antického Řecka, severské a japonské mytologie. Animace je slabá a po hudební stránce to taky není zrovna dobré. Jedna obrovská ztráta času, protože z tohohle si neodnese člověk ani jedinou chvilku. ()

Jogi.1

Přísahám, že po prvních 5 minutách, jsem hledat jestli to není pokračování jiného anime nebo tak, prostě mě tam něco na začátek chybělo a nechápal jsem, jak to může takto začínat. Moc se tam toho nevysvětluje a vypadá to, jako by divák už všechno měl vědět. Na mě až příliš narážek na sex... ale koukatelné a opět počkáme, určitě nezatracuju po prvním dílu. Prozatím tedy 3*. ()